a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

USG tarczycy

Prestige Medical  >  USG tarczycy

Umów się na badanie

Prestige Medical
660 033 099

Zarezerwuj wizytę przez internet
660 033 099

 

Badania USG w Prestige Medical wykonuje doświadczony lekarz radiolog. Badanie USG zawsze poprzedza, krótki wywiad z Pacjentem w celu omówienia potrzeby jego wykonania. Badanie USG jest dokładnie omówione, a jeśli wymagana jest konsultacja specjalistyczna lekarz o tym poinformuje. Bardzo ważne, aby do niektórych badań odpowiednio się przygotować.  Badanie USG wykonywane jest na najnowszym aparacie USG dzięki czemu obraz jest bardzo dokładny.

Zarezerwuj wizytę

Cena badania : 200 zł

USG tarczycy

 

USG tarczycy to badanie diagnostyczne, które pozwala ocenić wielkość gruczołu tarczowego oraz stwierdzić w jego obrębie patologiczne zmiany ogniskowe (torbiele, guzki). W Prestige Medical badania USG wykonywane są przez wykwalifikowanych lekarzy chirurgów oraz radiologów. Każdy Pacjent może liczyć na kompleksową pomoc.

Najczęstszym wskazaniem do wykonania badania USG tarczycy jest nieprawidłowy poziom badania laboratoryjnego TSH lub powiększenie obwodu szyi, wyczuwalne zmiany w obrębie tarczycy. Jest badaniem uzupełniającym do badań hormonalnych.

 

 

Zadbaj o swoją tarczycę

 

Na podstawie USG tarczycy można ocenić rozmiary tarczycy, stan tego narządu oraz jego strukturę. Badanie ultrasonograficzne tarczycy wykonuje się przy podejrzeniu guzków tarczycy lub w celu monitorowaniu już wykrytych zmian. Jest pomocne także w wykrywaniu zmian zapalnych tarczycy, na przykład choroby Hashimoto i pozwala monitorować wywołane tym schorzeniem zmiany.

 

Badanie to jest bezbolesne i nie wymaga przygotowywania.

 

 

 

 

Jak należy przygotować się do badania USG tarczycy?

Badanie to jest bezbolesne i nie wymaga przygotowywania.