a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Plastyka odstających uszu

Prestige Medical  >  Usługi  >  Plastyka odstających uszu

Umów się na konsultację

Prestige Medical Józefów
660 033 099

Prestige Medical Józefów
660 033 099

Odstające uszy to dość powszechny problem, który jest źródłem kompleksów u wielu ludzi. Niektórzy zastanawiają się czy z odstających uszu się wyrasta, ale niestety odpowiedź na to pytanie brzmi „nie”. Ukrywanie odstających uszu pod czapką, opaską czy kapturem to rozwiązanie jedynie na moment.

Korekcja odstających uszu

 

Obecnie chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna uszu są jednymi z najpopularniejszych zabiegów na świecie i polegają na przywróceniu estetycznej równowagi na twarzy. Jedyną skuteczną metodą leczenia odstających małżowin usznych jest operacja uszu. Polega ona na przemodelowaniu chrząstki małżowiny. W zależności od problemu lekarz indywidualnie dobiera metodę. Zabieg jest stosunkowo krótki i nie wymaga hospitalizacji. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może opuścić placówkę.

Komfort zabiegu

 

Korekcja uszu trwa 1,5 – 2 godzin i polega na wykonywaniu precyzyjnych nacięć w kształcie elipsy na tylnej części małżowiny usznej. Następnie chirurg odpreparowuje skórę w taki sposób, aby odsłonić chrząstkę małżowiny. Za pomocą igieł lekarz zaznacza miejsca załamania przyszłego fałdu grobelki. W kolejnym etapie zabiegu odkryte chrząstki są odpowiednio modelowane – wyginane ku tyłowi lub nacinane.

Z dojścia tylnego do chrząstki zakładane są niewchłanialne szwy w celu uformowania fałdu. Dodatkowo, umieszczane są również wchłanialne szwy, które sprawiają, że zmniejsza się kąt małżowinowo-czółenkowy, znajdujący się między muszlą ucha a okostną wyrostka sutkowatego czaszki.

Korekta uszu odbywa się poprzez wycięcie fragmentu chrząstki lub jej nacięcie i zawsze opiera się na odpowiednim zszyciu z ukształtowaniem nowej grobelki. Nacięcie jest idealnie schowane w fałdzie skóry, dlatego na widocznej części ucha nie jest widoczne.

 

Nowy wygląd

 

Jeszcze na stole operacyjnym zakładany jest opatrunek. Obejmuje małżowiny i całą głowę. W pierwszych dniach uszy mogą trochę boleć. Dolegliwości znikają po leku przeciwbólowym (Paracetamol, APAP, Panadol lub Saridon), który dostać można w każdej aptece. Osoby bardziej wrażliwe mogą dostać w gabinecie receptę na środki o nieco silniejszym działaniu, choć zwykle nie jest to konieczne.

Opatrunek zmienia się po dwóch dniach. Po tygodniu zdejmowany jest całkowicie razem ze szwami. Obrzęk lub krwiaki powinny już w tym okresie być mniej widoczne. Uszy pozostaną jednak nieznacznie obrzęknięte i tkliwe przez kilkanaście następnych dni. Pozostająca po operacji blizna schowana jest w bruździe między uchem a czaszką.

Usługa Cena Informacja
Konsultacja chirurga plastycznego          250  zł  
Plastyka odstających uszu          6000 zł  
Korekcja jednego ucha         3000 zł  
Kontrola po zabiegu i zdjęcie szwów           0 zł  
Opaska uciskowa możliwość zamówienia w klinice  
mkd-team-image
Dr n. med. Łukasz Warchoł
Chirurg plastyczny
mkd-team-image
Lek. Mariusz Zagajewski
Chirurg plastyczny
Operację odstających uszu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Pacjent przez cały czas jest przytomny, ale nie czuje bólu.

Przed zabiegiem, już na stole operacyjnym, na małżowinach malowany jest zarys linii wzdłuż których prowadzone będą cięcia. W tej okolicy podawane są następnie zastrzyki bardzo cienką igiełką. Czuć jest jedynie pierwsze ukłucie. Wszystkie następne odbywają się już w znieczulonej skórze.

Powrót do pełnej aktywności życiowej następuje najczęściej po upływie 10-14 dni od zabiegu, a do ćwiczeń fizycznych po upływie 6-8 tygodni.

 

 

 

,,Robiłam u doktora Warchoła korekcję uszu. Bardzo polecam”Operator : Dr n. med. Łukasz Warchoł

 

 

,,Zabieg przeprowadzony w komfortowych warunkach, miły zespól operacyjny a efekt niesamowity! Ciężko się przyzwyczaić do nowych pięknych uszu ,,
Operator : lek. Mariusz Zagajewski

Najczęściej zadawane pytania:

Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem odstających uszu?

Jak przed każdym zabiegiem chirurgii plastycznej, w przypadku korekcji uszu konieczne jest dostarczenie aktualnych wyników badania ogólnego moczu oraz takich badań krwi, jak:

 • grupa,
 • OB,
 • morfologia,
 • wskaźniki krzepnięcia APTT oraz INR,
 • kreatynina
 • glukoza,
 • elektrolity,
 • WZW B.
Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu?
 • zaburzenia krzepliwości,
 • nieuregulowane ciśnienie tętnicze,
 • infekcje okolicy zabiegowej.
Kiedy powinno wykonać się zabieg?

Zabieg rekomendowany jest Pacjentom, którzy borykają się z problemem  odstających uszu, przerostu płatków usznych, nadmiernemu rozwinięciu obrąbka ucha lub niedorozwiniętego grobelka.

Czy zabieg plastyki nosa trzeba powtarzać?

Nie. Zabieg jest jednorazowy i będzie nam towarzyszył przez całe życie.

Jakie są korzyści z wykonania operacji?
 • lepsze samopoczucie,
 • znaczna poprawa wyglądu,
 • większa pewność siebie.