a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Lifting twarzy i szyi

Prestige Medical  >  Usługi  >  Lifting twarzy i szyi

Lifting twarzy i szyi

Lifting twarzy i szyi

 

 

 

Chirurgia plastyczna twarzy

 

Lifting twarzy to operacja plastyczna, dzięki której możliwe jest przywrócenie jędrności skórze i znaczne odmłodzenie skóry twarzy i szyi. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry, wzmocnieniu tkanek głębszych.

Chirurgia plastyczna twarzy

Lifting twarzy to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej.  Wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym oraz wiąże się z jednodniowym pobytem w szpitalu. Zabieg chirurgiczny twarzy polega  na odpowiednim zredukowaniu tkanki w środkowych oraz dolnych partiach twarzy i szyi. Opadająca wraz z wiekiem tkanka powoduje marszczenie się skóry.

 

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na naciągnięciu skóry. Chirurg plastyczny ingeruje również w głębsze jej warstwy poprzez delikatne nacinanie i przesunięcie osłaniających mięśnie powięź tzw. SMAS  partiach twarzy, gdzie skóra straciła sprężystość. Nacięcia wykonane są w mało widocznych miejscach, tj.: na skroni, w uchu i za uchem. Po takiej rekonstrukcji skóra lepiej układa się na mięśniach — jednocześnie twarz nie traci swojej naturalnej mimiki.

Rekonwalescencja po zabiegu

Kilka dni po przebytej operacji twarz może być  wyraźnie opuchnięta i zasiniona. Po przebytej operacji należy unikać schylania się oraz podnoszenia ciężkich rzeczy, co najmniej przez okres miesiąca. Efekt liftingu jest trwały i zwykle nie ma potrzeby, aby był powtarzany.

WAŻNE INFORMACJE

Czas zabiegu:  2,5 – 3 h

Znieczulenie : ogólne lub miejscowe
Pobyt w klinice : zwykle 1 doba 
Szwy i opatrunki : pierwsze w  -5 -7 dobie, kolejne w 10-14 dobie

Wymagane badania : morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), badanie ogólne moczu, kreatynina, grupa krwi,  poziom glukozy, elektrolity (Na, K), szczepienie p/WZW B,  badanie EKG

Przeciwskazania :

  • skazy naczyniowe,
  • zaburzenia krzepliwości,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
  • nieuregulowana cukrzyca,
  • infekcja ropna skóry i śluzówek,
  • ciąża

Skuteczny zabieg odmłodzenia na całe życie

Lifting twarzy to zabieg chirurgiczny wykonywany pod narkozą przez chirurga plastycznego. Polega on na nacięciu skóry przy skroniach – na bokach czołach, przed i za uchem i jej naciągnięciu. Powstający w wyniku naciągnięcia nadmiar skóry jest usuwany, a nacięcie są zaszywane bardzo cienkim szwem. W ten sposób skóra uzyskujemy oczekiwany kontur. Szwy zdejmowane są po tygodniu od zabiegu.

Zabieg poprzedzony jest szczegółowym wywiad z pacjentem oraz serią badań. Są to między innymi badania ogólne moczu, różne badanie krwi, zdjęcia rentgenowskie klatki piersiowej. Należy również zaszczepić się przeciwko zapaleniu wątroby typu B.

Skuteczny zabieg odmłodzenia na całe życie

Lifting twarzy sprawia, że twarz wygląda o wiele młodziej i poprawia kontur twarzy. Po zabiegu możemy zauważyć zniwelowanie lub zupełne usunięcie zmarszczek i bruzd na twarzy. Dodatkowo skóra jest napięta i wygładzona oraz zdecydowanie bardziej elastyczna. Opadające fałdy skóry są zupełnie usunięte i odzyskujemy naturalny owal twarzy.

Cennik usług:

Konsultacja chirurga plastycznego 250 zł
Lifting szyi 16 000 zł - 18 000 zł
Lifting twarzy i szyi 22 000 zł - 24 000 zł
Lifting czoła 14 000 zł - 18 000 zł
Lifting twarzy, szyi, czoła(znieczulenie miejscowe) 9 000 zł - 12 000 zł
Zarezerwuj wizytę

Nasz Zespół

mkd-team-image
Dr n. med. Łukasz Warchoł
Chirurg plastyczny
mkd-team-image
Lek. Mariusz Zagajewski
Chirurg plastyczny