a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Korekta kształtu oka – kantoplastyka

Prestige Medical  >  Usługi  >  Korekta kształtu oka – kantoplastyka

Uniesienie kącika oka

Kantoplastyką nazywamy zabieg polegający na zmianie położenia zewnętrznego kąta oka, co skutkuje zmianą kształtu szpary oka.  Dochodzi do wymodelowania prawidłowej linii okolicy podoczodołowej, a efekt wywinięcia powieki zostaje zredukowany. W wyniku uniesienia zewnętrznego kącika oka twarz odzyskuje młody i radosny wygląd, co korzystnie wpływa na aparycję i postrzeganie naszej osoby przez otoczenie.

W zdecydowanej większości przypadków kantoplastyka przeprowadzana jest w charakterze uzupełnienia zabiegu blepharoplastyki, czyli chirurgicznej korekcji powiek, chociaż nie istnieją żadne medyczne przeciwwskazania, by wykonać kantoplastykę jako odrębną procedurę.

 

promienny wygląd

Kantoplastyka polega na rozluźnieniu więzadła bocznego kącika oka, przemieszczeniu go i przyszyciu do okostnej. Pozwala to na korektę kształtu oczu (np. typu azjatyckiego) z opadającymi zewnętrznymi kątami. Dodatkowo, niewielkie podniesienie kącików oczu przywraca twarzy młody i radosny wygląd.

Chirurg plastyk prowadzi niewielkie nacięcia w naturalnie występujących bruzdach, dzięki czemu blizny pooperacyjne są niemalże niewidoczne. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta lekarz usuwa nadmiar skóry i/lub poduszki tłuszczowe.

W ten sposób można skutecznie poprawić funkcję powiek oraz ogólną estetykę oczu. Spojrzenie nabiera świeżego wyrazu, a twarz zyskuje promienny wygląd. Pacjent opuszcza klinikę już w pierwszej dobie po wykonaniu zabiegu. Następnie należy ponownie zgłosić się do chirurga prowadzącego, aby po 7 dniach usunąć szwy. Po mniej więcej 7-14 dniach można wrócić do codziennych aktywności bez odczuwania dyskomfortu.

Ostateczne efekty kantoplastyki są widoczne dopiero po kilku tygodniach od zabiegu, kiedy to w pełni schodzą obrzęki oraz podbiegnięcia pooperacyjne.

młodzieńczy blask

Przede wszystkim kantoplastyka pomaga osiągnąć efekt odmłodzonej twarzy. Poprzez zmianę uniesienie bocznego kącika oka spojrzenie nabiera radosnego wyrazu oraz korzystnie wpływa na ogólny wizerunek osoby. Choć zazwyczaj zabieg jest stosowany jako uzupełnienie innych procedur medycznych, to coraz częściej występuje też samodzielnie, jako sposób na przywrócenie twarzy młodzieńczego blasku. Do najczęstszych zaleceń do wykonania kantoplastyki należą względy estetyczne oraz psychologiczne.

CENA ZABIEGU

Konsultacja przed zabiegiem 250 zł
kantoplastyka 6000 zł
Zarezerwuj wizytę

efekty kantoplastyki

Rezultaty kantoplastyki są długotrwałe. Zabieg gwarantuje odmłodzenie twarzy oraz wyeksponowanie oka, przez co efekty operacji opisuje się czasem jako “kocie oko”. Należy jednak pamiętać, że plastyka powiek nie wyeliminuje zmarszczek, ciemnych zabarwień pod oczami oraz opadających brwi.

 

zalecenia

Podstawowym warunkiem, który należy spełnić, aby zostać zakwalifikowanym do zabiegu, jest ogólny dobry stan zdrowia, prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych.

Ryzyko powikłań jest niskie, lecz gwałtownie wzrasta, kiedy pacjent choruje przewlekle na nadczynność tarczycy, choroby serca czy chorobę Graves-Bassedova. Ponadto nie przeprowadza się zabiegu o osób z nieuregulowaną cukrzycą oraz nadciśnieniem tętniczym.

Przed powrotem do domu pacjent dostaje od lekarza dotyczące opieki pooperacyjnej, a w razie potrzeby otrzymuje także leki przeciwbólowe. W pierwszych dniach po kantoplastyce należy spać z uniesioną głową, a przez minimum tydzień ograniczyć aktywność fizyczną, powodującą wzrost ciśnienia krwi. W pierwszych dniach po operacji powieki będą mniej lub bardziej nabrzmiałe, mogą się także pojawić drobne siniaki. Wyraźna opuchlizna znika przeważnie po zastosowaniu zimnych okładów.

 

zespół operujący

mkd-team-image
Dr n. med. Łukasz Warchoł
Chirurg plastyczny
mkd-team-image
lek. Rafał Woś
Okulista
mkd-team-image
Lek. Mariusz Zagajewski
Chirurg plastyczny