a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Plastyka wędzidełka prącia

Prestige Medical  >  Plastyka wędzidełka prącia

Umów się na konsultację

KONSULTACJA STACJONARNA
660 033 099

KONSULTACJA ONLINE
660 033 099

Plastyka wędzidełka prącia

 

 

Zarezerwuj wizytę

Plastyka wędzidełka prącia

 

Na dolnej (brzusznej) powierzchni żołędzi znajduje się cienki fałd skórny łączący ją z napletkiem – wędzidełko napletkowe. Kiedy jest ono krótkie (najczęściej jako wada wrodzona lub jako efekt przebytych stanów zapalnych, urazów) powoduje ono bolesne pociąganie żołędzi podczas wzwodu. Utrudnia to bądź uniemożliwia stosunek płciowy. Dodatkowo podczas stosunku może dojść do jego zerwania będącego przyczyną krwawienia. Leczeniem z wyboru jest poprzeczne przecięcie wędzidełka z podłużnym zszyciem brzegów napletka.  Krótkie wędzidełko może występować samodzielnie lub towarzyszyć stulejce. Grafika przedstawia obraz krótkiego wędzidełka.

 

 

 

Zbyt krótkie wędzidełko

 

Krótkie wędzidełko nawet jeżeli nie powoduje opisanych powyżej zdarzeń może wpływać negatywnie na zdolność mężczyzny do zapanowania nad podnieceniem i wytryskiem.  Szybki wytrysk u mężczyzny  ma niekiedy podłoże anatomiczne i wiąże się ze zbyt krótkim wędzidełkiem.  Rozwiązanie to nazywa się “plastyka wędzidełka”. I nie warto zwlekać z podjęciem decyzji o leczeniu.

 

 

 

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU

 

Do zabiegu kwalifikują się pacjenci ze zbyt krótkim wędzidełkiem oraz po jego naderwaniu lub zerwaniu. Gdy dojdzie do przerwania ciągłości i bliznowacenia, wędzidełko będzie się coraz bardziej skracać. Dlatego warto jak najszybciej zgłosić się do lekarza, który zdiagnozuje problem i zaleci odpowiednie leczenie.

  • krótkie wędzidełko powodujące dyskomfort podczas stosunku seksualnego,
  • naderwane lub zerwane wędzidełko,
  • krótkie wędzidełko skutkujące dyskomfortem estetycznym.

KOMFORT PODCZAS KONTAKTÓW SEKSUALNYCH

 

Wydłużenie wędzidełka napletka  niesie ze sobą wiele korzyści, stąd nie warto zwlekać z poddaniem się temu zabiegowi. Oto niektóre z nich:

  • usuniecie ryzyka naderwania lub całkowitego zerwania wędzidełka,
  • zlikwidowanie bólu podczas współżycia seksualnego,
  • komfort podczas kontaktów seksualnych.

PRZEBIEG ZABIEGU

 

Zabieg korekty wędzidełka jest zabiegiem operacyjnym, całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym. Stosowana przez nas metoda mikrochirurgiczna pozwala na trwałe wydłużenie wędzidełka.

Frenuloplastyka jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Kolejnym etapem zabiegu jest poprzeczne nacięcie wędzidełka i jego plastyka polegająca na odpowiednim zeszyciu brzegów rany. W tym celu wykorzystuje się szwy wchłanialne, których nie trzeba usuwać.

Plastyka krótkiego wędzidełka jest zabiegiem krótkim, trwającym około 30 minut. Nie wymaga zwolnienia lekarskiego, powrót do codziennej aktywności jest natychmiastowy, jednak aktywność seksualna zalecana jest nie wcześniej niż po około 4 tygodniach

Usługa Cena Informacja
Konsultacja urologiczna   250 zł  
Plastyka wędzidełka prącia     1500 zł   

Lecz wykonujący zabieg

a

Czas trwania zabiegu:

ok 1 h

a

Znieczulenie:

miejscowe

a

Pobyt w klinice:

do 30 minut po zabiegu