a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Plastyka nosa

Prestige Medical  >  Plastyka nosa

Umów się na konsultację

KONSULTACJA STACJONARNA
660 033 099

KONSULTACJA ONLINE
660 033 099

Zabieg chirurgiczny, który poprawia wygląd estetyczny nosa – kształt , proporcji wyglądu oraz poprawia komfort oddychania. Można go wykonać kilkoma technikami. Wybór metody dobierany jest indywidualnie do potrzeb i oczekiwań każdego Pacjenta. Korekcji poddawana może być zarówno część kostna i/lub chrzęstna bądź.

PLASTYKA NOSA

 

 

 

Plastyka nosa to jedna z najczęściej wykonywanych operacyjnych zabiegów estetycznych w dzisiejszych czasach. Operacja plastyczna nosa może zostać wykonana na dwa sposoby. Zależne jest to od konkretnego celu wykonania plastyki nosa. W przypadku, gdy zadaniem chirurga jest zoperowanie skrzywionej przegrody nosowej, wykonywana jest korekcja przegrody nosowej. Gdy operacja nosa opiera się na zmniejszeniu nosa, usunięciu garbu nosa czy z operowaniu siodełkowatego nosa, stosowana jest głównie typowa chirurgiczna operacja plastyczna nosa. 

Obecnie chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna nosa są jednymi z najpopularniejszych zabiegów na świecie i polegają na przywróceniu estetycznej równowagi na twarzy.

 

METODA PIEZO

 

Piezo to innowacyjna metoda chirurgiczna, wykorzystująca technologię ultradźwięków do korekty nosa. Wykorzystanie technologii ultradźwięków sprawia, że chirurg może wykonywać prawdziwe „rzeźbienie” w kościach nosowych. Może więc zmieniać  kształt i grubość nosa, a w razie potrzeby  nawet przecinając je, nie powodując żadnych uszkodzeń dla innych. Operacje wykonuje się za pomocą urządzenia, które wytwarza drgania ultradźwiękowe. Metoda ta jest bardzo precyzyjna i pozwala osiągnąć oczekiwane rezultaty minimalizując przy tym ryzyko powikłań oraz może skrócić czas gojenia. 

W swoim przebiegu zbliżona jest do klasycznej operacji nosa metodą otwartą, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie najwyższej precyzji działania. Na słupku nosa wykonuje się niewielkie nacięcie, poprzez które chirurg, przy użyciu urządzenia piezo, odpowiednio ingeruje w kształt kości nosa.

Dzięki zabiegowi ultradźwiękowej korekty nosa można zredukować:

  • garb na grzbiecie nosa,
  • skrzywienie piramidy kostnej,
  • krzywa przegroda i inne.

Pierwszy okres rekonwalescencji

Po operacji  mogą pojawić się  niewielkie obrzęki i zasinienia w okolicach oczu i policzków. W takiej sytuacji operator może zalecić zastosowanie środków przeciwbólowych.

Przez 2 tygodnie po operacji należy ograniczyć:

  • intensywne opalanie,
  • korzystanie z solarium 
  • sauny
  • zrezygnować z nadmiernego wysiłku i aktywności fizycznej.

Należy też bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich.

Pierwsze efekty widać po upływie 2-3 tygodni, zaś okres całkowitej regeneracji trwa do 12 miesięcy

Czas trwania zabiegu: 2 – 5 godziny

Wymagane badania: grupa krwi, morfologia, badanie ogólne moczu, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), szczepienie p/WZW B, EKG

Pobyt w Klinice:  1 -2 doby

Znieczulenie: ogólne

Rekonwalescencja: około 2 tygodni

Wyjęcie setonów:   1-2 doba

Zdjęcie szwów:  5 -6 dzień

Zdjęcie gipsu: 10 dzień

Przeciwskazania: skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża

ZABIEG ESTETYCZNY ALE I MEDYCZNY

Większość przypadków operacji plastycznych nosa to zabieg estetyczny, który poprawia nasz komfort psychiczny, ale czasami także i fizyczny. Dzieje się tak np. przy operacji skrzywionej przegrody nosowej. Po tym zabiegu ułatwione jest oddychanie, a także zniwelowana jest przyczyna chrapania w nocy.

 

Operacja plastyczna nosa to zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Zabieg polega na poprawie kształtu szkieletu kostnego i chrzęstnego nosa. Operacja w zależności od wybranej techniki i zakresu trwa – od 2 do 4 godzin. Końcowym etapem chirurgicznej operacji nosa jest tzw. zasetonowanie nosa. Jest to czynność polegająca na natłuszczeniu nosa i nałożeniu specjalnej tasiemki na nos, której zadaniem jest uciskanie uszkodzonych naczyń krwionośnych oraz podpieranie szkieletu nosa. Oprócz tasiemki na nos nakładany jest gips, mający na celu unieruchomienie nosa.

a

Czas trwania zabiegu:

2 – 5 godzin

a

Znieczulenie:

ogólne

a

Pobyt w klinice:

1 – 2 doby

Usługa Cena Informacja
Konsultacja chirurga plastycznego    300 zł  podczas konsultacji wykonywana jest wizualizacja 
     
Całkowita korekta nosa 18 000 zł – 24 000 zł  Operator : Lek. Mariusz Zagajewski
Korekta czubka nosa 16 000 zł – 24 000 zł Operator : Lek. Mariusz Zagajewski
Operacja przegrody nosowej 16 000 zł – 24 000 zł Operator : Lek. Mariusz Zagajewski
Zmniejszenie skrzydełek nosa 4000 zł – 5000  zł Lek. Mariusz Zagajewski, zabieg w znieczuleniu miejscowym
     

,,Robiłam u doktora Zagajewskiego totalną korekcję nosa metodą zamkniętą. Nosek jest piękny i funkcjonalny. Bardzo polecam”

Operator : Lek. Mariusz Zagajewski

 

,,Nie jestem pacjentką doktora Zagajewskiego, ale nos po pełnej korekcie wykonanej przez doktora dwa miesiące temu widuję kilkadziesiąt razy dziennie….. i za każdym razem na nowo się tym nosem zachwycam!,,

 

Operator : Lek. Mariusz Zagajewski

Najczęściej zadawane pytania:

Jak chirurgiczna korekta nosa może poprawić komfort zdrowotny?

Pacjenci zastanawiają się, czy korekta nosa to dobry wybór. Na operację nosa warto zdecydować się choćby z uwagi na komfort psychiczny. Kompleksy które wynikają z wyglądu nosa powodują niską samoocenę, a tym samym odbierają pewność siebie.

Pacjentom mającym problemy z oddychaniem również zaleca się zabieg plastyki nosa. W takich przypadkach pozwala ona udrożnić drogi oddechowe. Wskazaniem do zabiegu jest również chrapanie, spowodowane nieprawidłową budową nosa oraz przegrody. 

Kiedy są widoczne efekty po plastyce nosa?

Siniaki znikają zazwyczaj w ciągu pierwszych 2 tygodni od operacji, ale największy obrzęk schodzi w ciągu pierwszych 6 miesięcy. 

Okres całkowitej regeneracji trwa do 12 miesięcy- dopiero po tym czasie można ocenić efekt końcowy. 

Jakie powikłania mogę wystąpić po zabiegu?

Po korekcji nosa może pojawić się krwawienie i obrzęk który może utrudnić oddychanie. Po operacji Pacjenci mogą czuć się osłabieni, może wystąpić niewielka gorączka, która ustępuję bardzo szybko. 

Proces gojenia się nosa, może wywołać dyskomfort, uczucie bólu, jednak zdarza się to bardzo rzadko. 

Czy zabieg plastyki nosa trzeba powtarzać?

Nie. Zabieg jest jednorazowy i będzie nam towarzyszył przez całe życie.