a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Usunięcie kaszaka

Prestige Medical  >  Usługi  >  Usunięcie kaszaka

CZY TO KASZAK?

Kaszak (torbiel) to zmiana skórna, powstająca w wyniku zatkania ujścia mieszka włosowego lub gruczołu łojowego.  Torbiel powstała na powiece ma kształt okrągły, o gładkiej powierzchni. Częściej pojawia się na górnej powiece, niż na dolnej. Niekiedy w centrum kaszaka widać czarną plamkę, która ukazuje miejsce zatkania ujścia mieszka włosowego.

KIEDY ZDECYDOWAĆ SIĘ NA ZABIEG?

Usuwanie kaszaków wykonuje się głównie ze względów estetycznych. Lekarze zalecają usunięcie kaszaka także w sytuacji, w której kaszak osiąga duże rozmiary lub kiedy dochodzi do jego przewlekłego podrażnienia lub ucisku.

Uszkodzenie skóry nad kaszakiem grozi infekcją, a nawet powstaniem ropnia. Aby zapobiec takiej sytuacji lepiej usunąć kaszaka, gdy jest jeszcze mały.

SKĄD SIĘ BIORĄ KASZAKI NA POWIECE?

Kaszak częściej tworzy się na powiece górnej, gdyż znajduje się w niej większa ilość gruczołów łojowych niż w dolnej. Ich występowanie może wynikać z kilku przyczyn. Niektóre osoby mają tendencję to tworzenia się kaszaków.

Przyczynami powstawania kaszaków mogą być: nieprawidłowa praca gruczołów łojowych, pęknięcie gruczołu spowodowane urazem, jak również uszkodzenie naskórka.  Efektem tego jest zaczopowanie się ujścia mieszka włosowego. Zmiana może być miękka lub twarda. Jest to zależne od ilości płynu w niej zawartej.

Zmiana najczęściej rozwija się u osób między 30-40 rokiem życia. Spotyka się je również często u nastolatków. Jest to spowodowane zmianami hormonalnymi, które w tym okresie zachodzą gwałtownie.

W większości jednak powstawanie kaszaków na powiece wynika z nieodpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli nieodpowiednio i niewystarczająco oczyszczamy cerę, a dodatkowo używamy zapychającego makijażu i ciężkich kremów, mogą się pojawić kaszaki. Kaszaki na powiece są szczególnie uciążliwe, gdyż bardzo ciężko odpowiednio zadbać o tę strefę twarzy.

CENA ZABIEGU

Zarezerwuj wizytę

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg polega na  nacięciu skóry w okolicy kaszaka. Następnie dokonuje się drenażu zawartości kaszaka z dokładnym wyczyszczeniem tkanek. Aby kaszak nie nawracał, konieczne jest dokładne usunięcie całej torbieli wraz z jej ścianami.

Zabieg wykonywany jest po uprzednim podaniu znieczulenia miejscowego. Dzięki znieczuleniu ból jest nie odczuwalny. Następnie zakładane są szwy.

INNE ZABIEGI CHIRURGII POWIEK WYKONYWANE W PRESTIGE MEDICAL W JÓZEFOWIE

Usunięte zmiany badane są histopatologicznie w certyfikownanej pracowni histopatologicznej.

NASZ ZESPÓŁ

mkd-team-image
Lek. Mariusz Zagajewski
Chirurg plastyczny
mkd-team-image
Lek. Aliaksandr Kuradovets
Lekarz medycyny estetycznej - dermatolog
mkd-team-image
lek. Rafał Woś
Okulista