a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Znajdź nas!
 

Usunięcie kaszaka

Prestige Medical  >  Usługi  >  Usunięcie kaszaka

JAK WYGLĄDA KASZAK

Kaszak na powiece (czyli torbiel łojowa) powstaje z zagłębienia mieszka włosowego i gruczołów łojowych samoistnie lub w wyniku urazu. Kaszak na powiece górnej i dolnej jest okrągły, ma gładką powierzchnię, kolor cielisty i wielkość od kilku do kilkudziesięciu milimetrów.

Kaszak na powiece dolnej jest spotykany rzadziej niż na powiece górnej. Niekiedy w centrum kaszaka widać drobny otwór będący zatkanym ujściem włosa. Po wyciśnięciu lub pęknięciu może wydostać się z guzka kaszkowata zawartość.

 

 

Anna Ptasiński przed zabiegiemKIEDY USUWAĆ

Usuwanie kaszaków wykonuje się głównie ze względów estetycznych. Lekarze zalecają usunięcie kaszaka także w sytuacji, w której kaszak osiąga duże rozmiary lub kiedy dochodzi do jego przewlekłego podrażnienia lub ucisku. Uszkodzenie skóry nad kaszakiem grozi infekcją, a nawet powstaniem ropnia. Aby zapobiec takiej sytuacji lepiej usunąć kaszaka, gdy jest jeszcze mały.

 

 

OPIS ZABIEGU

Zabieg wykonywany jest po uprzednim podaniu znieczulenia miejscowego. Dzięki znieczuleniu ból jest nie odczuwalny. Następnie zakładane są szwy.

INNE WYKONYWANE ZABIEGI

Usunięte zmiany badane są histopatologicznie w certyfikownanej pracowni histopatologicznej.

mkd-team-image
Anna Ptasiński
Okulista - Specjalista medycyny estetycznej