a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Najnowsze wpisy

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Znajdź nas!
 

Plastyka podwinięcia powieki dolnej

Prestige Medical  >  Usługi  >  Plastyka podwinięcia powieki dolnej

Podwinięcie powieki dolnej (entropion)

Skuteczne rozwiązanie problemu podwinięcia powieki wymaga specjalistycznej diagnostyki i fachowego doboru metody leczenia. Zespół specjalistów Prestige Medical pomoże Ci uwolnić się od dyskomfortu i problemów zdrowotnych związanych z podwinięciem powieki.

Podwinięcie powieki (łac. entropion palpebrae), polega na odwróceniu brzegu rzęsowego powiek w kierunku worka spojówkowego. Stan ten dotyczy zazwyczaj powieki dolnej. Może dotyczyć jednego lub obojga oczu.

 

OPIS ZABIEGU

Celem leczenia chirurgicznego jest wywinięcie brzegu powieki dolnej i rzęs na zewnątrz. Można to osiągnąć, stosując różne techniki chirurgiczne, m.in. poprzez założenie szwów rotacyjnych, odtworzenie tarczkowych przyczepów mięśni rozwierających szparę powiekową lub przecięcie tarczki powiekowej z ewentualnym przeszczepem błony śluzowej pobranej z podniebienia twardego. Około 2 – 3 szwy rotacyjne zakłada się na pełną grubość powieki dolnej w odległości 3 mm od brzegu rzęsowego, zachowując między nimi około 3 milimetrów odstępu. Szew zakłada się od dolnego załamka spojówki na zewnątrz, kierując igłę skośnie ku górze

 

OBJAWY I DOLEGLIWOŚCI

Podwinięcie brzegu rzęsowego w stronę gałki ocznej powoduje stałe drażnienie spojówki i rogówki, co może doprowadzić do powstawania punktowatych ubytków nabłonka, a w ciężkich przypadkach – do owrzodzenia rogówki i powstawania łuszczki. Do głównych objawów towarzyszących entropionowi należą: ból oka, łzawienie oraz przymglenie widzenia.

W razie wystąpienia objawów związanych z podwinięciem powieki, takich jak zapalenie spojówek i rogówki, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza okulisty. Zastosowanie odpowiednich leków może złagodzić ostre objawy. Użycie plastrów, które mają na celu odwrócenie brzegu podwiniętej powieki dolnej, pozwala z kolei na uzyskanie czasowej ulgi. Trwałą ulgę można uzyskać poprzez leczenie chirurgiczne.

INNE WYKONYWANE ZABIEGI:

 • korekcja odwiniętej powieki (ectropion)
 • plastyka powiek (blepharoplastyka)
 • usunięcie gradówki
 • usunięcie kępek żółtych
 • usunięcie brodawek
 • usunięcie cyst
 • usunięcie torbieli powiek
 • usunięcie włókniaków
 • usunięcie rógu skórnego
 • usunięcie znamion skórno-naskórkowych
 • usunięcie prosaków

Usunięte zmiany badane są histopatologicznie w certyfikownanej pracowni histopatologicznej.

mkd-team-image
Anna Ptasiński
Okulista - Specjalista medycyny estetycznej