a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Malar Bags

Prestige Medical  >  Malar Bags

Umów się na konsultację

Prestige Medical Józefów
660 033 099

Prestige Medical Józefów
660 033 099

Stop workom tłuszczowym pod oczami!

Obrzęknięte worki, które pojawiają się pod oczami, pod dolną powieką i wokół policzka nazywane festoons i malar bags to coraz częstszy problem wielu pacjentów. Jest to powszechna cecha starzenia się środkowej części twarzy, która powoduje zmęczony wygląd. Kluczowa jest diagnoza i lokalizacja obrzęków. W Prestige Medical przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu diagnozujemy obrzęk, czy są one na granicy oczodołu czy policzków. Czy mamy do czynienia z zastojem limfy czy jest to problem woreczków tłuszczowych.

 

Malar Bags

 

 

Obrzęknięte „poduszki” lub „worki” powstające na skutek przewlekłego zastoju płynu w tkance podskórnej to Malar Bags. Występują poniżej dolnej powieki, na granicy z policzkiem. Worki tłuszczowe powodują, ze nasza twarz wygląda na bardziej zmęczoną.  W przypadku kiedy mamy do czynienia z komponentem obrzęku – mówimy o klasycznym Malar bags bez zwiotczenia skóry i przemieszczenia mięśnia okrężnego oka. Gdy dodatkowo występuje zwiotczenie skóry i mięśnia okrężnego oka to jest to Festoon.

 

 

 

 

 

Skąd bierze się problem?

 

Głównym czynnikiem powodującym pojawienie się problemu są predyspozycje genetyczne, a na ich rozwój mają wpływ; palenie papierosów, poziom hormonów czy też promienie UV.  Początkowo zastoje płynów pojawiają się wyłącznie nad ranem – do ok. godziny po przebudzeniu. Natomiast wraz z upływem czasu zastój ma charakter przewlekły i utrzymuje się stale.  Worki policzkowe różnią się od zwykłych worków na powiekach dolnych, ponieważ powstają z powodu strukturalnego problemu w skórze dolnej powieki i okolic policzków. Jest to wynik rozluźnienia mięśni twarzy, które pomagają zamknąć powieki  (mięsień okrężny), skórę i przedziały tłuszczowe. Tkanki tworzą następnie skoncentrowany luźny obszar, który może ulec pogorszeniu przez zatrzymanie płynów (obrzęk), powodując obrzęk. W związku z tym wielu pacjentów opisuje worki jako gorsze rano, a następnie poprawiające się później w ciągu dnia. Często malar mags  mogą powodować festony, które są głównie fałdami skóry, mięśni i tkanek.

METODY LECZENIA

W zależności od stopnia zaawansowania zmian, które są oceniane na wizycie konsultacyjnej proponowane są metody leczenia worków policzkowych. Do wyboru mamy metodę najskuteczniejszą chirurgiczną.

Do zabiegu chirurgicznego kwalifikowane są pacjentki ze zmianami Malar Bags lub Festoon o większym nasileniu. W żadnym wypadku nie wykonuje się blefaroplastyki, gdyż na pewno nie pomoże, a nawet może nasilać obrzęki policzkowe.

  • Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym.
  • Trwa on około 90 minut.

W przypadku Malar Bags podczas zabiegu wykonuje się nacięcie ok 1,5 cm, które następnie jest zszywane szwem śródskórnym aby zminimalizować widoczność blizny. Jeżeli zabieg dotyczy usunięcia skóry i zwiotczałego mięśnia – Festoon – długość cięcia jest większa – dochodzi nawet do 6-8 cm. 

REKONWALESCENCJI

Po zabiegu mogą być widoczne krwiaki, które zwykle ulegają wchłonięciu do 14 dni.

Szwy usuwamy po ok. 7 dniach od zabiegu.

W tym czasie zaleca się ograniczenie wysiłku fizycznego i pracy fizycznej, a także unikania sauny i gorących kąpieli. Pomocne będą chłodne okłady i higiena rany, na którą należy stosować zalecone maści i żele.

 

Czas powrotu do zdrowia będzie się różnić w zależności od rodzaju wybranej metody i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Obrzęki i siniaki po zabiegu są powszechne, ale powinny ustąpić po tygodniu. Na leczony obszar można nakładać okłady z lodu, a dostępne bez recepty środki przeciwbólowe mogą być stosowane w celu zminimalizowania bólu.

W przypadku pacjentów, którzy przeszli korekcję worków tłuszczowych w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak lifting środkowej części twarzy, czas rekonwalescencji jest często dłuższy.

Niezależnie od wybranej procedury zaleca się unikanie forsownych czynności, takich jak ćwiczenia i podnoszenie ciężarów, aż do zakończenia procesu gojenia. Podczas konsultacji chirurg doradzi najlepszą metodę opieki pooperacyjnej, w zależności od rodzaju leczenia.

 

Usługa Cena Informacja
Konsultacja chirurga plastycznego / okulistyczna          250 zł  
Hialuronidaza Hylase         1800  zł lek. Rafał Woś  
Malar Bags – usunięcie worków tłuszczowych pod oczami          7000 zł   
Malar Bags – usunięcie worków tłuszczowych pod oczami z plastyką powiek dolnych        13 000 zł/ 15900 zł / 17900 zł z przepuklinami lek. Rafał Woś 
Malar Bags z liposukcją          8 000 zł   

ZESPÓŁ LEKARZY WYKONUJĄCYCH ZABIEG:

mkd-team-image
lek. Rafał Woś
Okulista
mkd-team-image
Dr n. med. Łukasz Warchoł
Chirurg plastyczny
mkd-team-image
Lek. Mariusz Zagajewski
Chirurg plastyczny