a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Lipotransfer biustu

Prestige Medical  >  Lipotransfer biustu

Umów się na konsultację

KONSULTACJA STACJONARNA
660 033 099

KONSULTACJA ONLINE
660 033 099

Zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który poprawia wygląd estetyczny piersi. Dzięki tej metodzie możemy poprawić kształt biustu oraz zredukować tkankę tłuszczową.

 

 

Zarezerwuj wizytę

Lipotransfer biustu

 

Modelowanie piersi własnym tłuszczem, czyli tzw. lipotransfer biustu to metoda pozwalająca uzyskać podwójny efekt przeprowadzonej procedury. Możemy powiększyć swój biust jednocześnie redukując tkankę tłuszczową. Powiększanie piersi naszą tkanką tłuszczową pozwala również uzyskać wyraźną i bardzo naturalną poprawę ich wyglądu. To najnowszy sposób walki z czasem i jeden z chętniej wybieranych. Powód? Zamiast substancji chemicznych wykorzystuje on naturalny wypełniacz, jakim jest własny tłuszcz wzbogacony o komórki macierzyste. Ponadto wypełniacz opracowany z własnego tłuszczu ma właściwości nawilżające i odżywiające. Z racji tego, że zbieg to nic innego jak powrót własnego tłuszczu do organizmu, to nie wywołuje on reakcji alergicznych. Także okres rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy. Dzięki temu nasze piersi są pełniejsze, subtelnie zaokrąglone, a skóra na nich jest gładsza i odmłodzona.

 

 

Modelowanie piersi własnym tłuszczem

 

 

Transfer tkanki tłuszczowej jest uznaną metodą wypełnienia tkanki  pod skórą właściwą, a tym samym uzyskania objętości. Nowość zabiegu polega  na tym, że może być wykonany metodą całkowicie zamkniętą, to znaczy pobrany  tłuszcz jest  w kanalikach  i strzykawkach systemu bez kontaktu  z powietrzem i po  obróbce – płukaniu, filtrowaniu podawany bezpośrednio do miejsca docelowego.

 

 

Przebieg zabiegu

 

Lipotransfer piersi wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym  lub ogólnym w zależności od zakresu zabiegu, przez chirurga plastycznego. Polega on na pobraniu materiału z miejsca, w którym występuje nadmiar tkanki tłuszczowej np. z brzucha lub ud. Pobrany materiał poddawany jest odpowiedniej obróbce. Po przygotowaniu preparat uwalniany jest do piersi za pomocą specjalnych kaniul. Zabieg uznawany jest jako metoda małoinwazyjna.  Pacjent w zależności od rodzaju znieczulenia wychodzi do domu w dniu przeprowadzonego zabiegu lub w przypadku znieczulenia ogólnego po 1 dobie pobytu w Klinice. 

 

Własny tłuszcz – idealny wypełniacz

 

Dzięki zastosowaniu własnego tłuszczu mamy do czynienia  z całkowicie naturalnym materiałem – czystym, nietoksycznym oraz niealergizującym.  Tkanka tłuszczowa, wykorzystywana do lipotransferu biustu, składa się z wyselekcjonowanych komórek tłuszczowych (adipocytów), które są bardzo żywotne, a dzięki temu również bardzo wartościowe. Ponadto tkanka tłuszczowa jest również bogatym źródłem mezenchymalnych komórek macierzystych, cenionych ze względu na ogromny potencjał terapeutyczny.

 

Konsultacja z lekarzem

 

Przed każdym zabiegiem chirurgii plastycznej zaleca się konsultację z lekarzem wykonującym zabieg. Dzięki wizycie ze specjalistą można dokładnie omówić sposób leczenia oraz oczekiwania wobec efektu operacji . Na konsultacji przeprowadzany  jest również wywiad medyczny, który pozwala określić, jaki jest ogólny stan zdrowia Pacjentki.

Pacjentka po przeszczepie tłuszczu do biustu czuje się dobrze i dochodzi do siebie znacznie szybciej niż po powiększaniu piersi implantami. Do codziennych aktywności wraca się już po 2-3 dniu od przeprowadzenia zabiegu, co w przypadku innych metod powiększania biustu może zajmować nawet kilka tygodni.

 

 

Zespół chirurgów plastycznych

a

Czas trwania zabiegu:

2 – 5 godzin

a

Znieczulenie:

ogólne

a

Pobyt w klinice:

1 – 2 doby

Usługa Cena Informacja
Konsultacja chirurga plastycznego    250 zł  
Konsultacja lekarza medycyny estetycznej    250 zł   
Lipotransfer piersi  9000 zł   znieczulenie miejscowe, bardzo małe redukcje  
Lipotransfer piersi 17 000 zł – 22 000 zł znieczulenie ogólne

Najczęściej zadawane pytania:

Jak są przeciwskazania do wykonania zabiegu?

Lipotransfer piersi, jak każdy zabieg estetyczny, posiada listę przeciwskazań:

– choroby autoimmunologiczne,
– problemy z wątrobą i nerkami,
– zaburzenia krzepliwości krwi,
– przewlekłe infekcje,
– nadwrażliwość na niektóre leki,
– ciąża i okres karmienia piersią,
– palenie papierosów,
– zbyt niska waga ciała,
– choroby nowotworowe.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg przeznaczony jest dla każdej kobiety, która chcę poprawić wygląd i kondycję swoich piersi. Wskazaniem do zabiegu są nie tylko względy estetyczne. Lipotransfer piersi niweluje również asymetrie piersi oraz ubytki tkanki, co znacząco wpływa na komfort psychiczny pacjentek. 

Jak się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem warto zadbać o ustabilizowanie masy ciała i dobry ogólny stan zdrowia. W przypadku infekcji zabieg należy odwołać. Pacjentkom zaleca się odstawienie tytoniu oraz leków przeciwzakrzepowych na minimum dwa tygodnie przed zabiegiem. 

Kiedy widoczne są pierwsze efekty?

Pierwsze efekty widoczne są zaraz po zabiegu. Pacjentki mogą dostrzec różnice w wielkości piersi a także w jakości skóry, która staje się jędrniejsza i bardziej wygładzona. 

W trakcie procesu gojenia może dojść do wchłonięcia się tkanki tłuszczowej. Stopień wchłonięcia jest kwestią indywidualna, dlatego też efekt ostateczny dla każdej  kobiety będzie inny.