a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Lipotransfer Dolina Łez

Prestige Medical  >  Lipotransfer Dolina Łez

Umów się na konsultację

KONSULTACJA STACJONARNA
660 033 099

KONSULTACJA ONLINE
660 033 099

Dolina łez to ubytek w tkance podskórnej,  znajdujący się po skosie od kącika oka. Dolina łez powstaje z powodu słabej jakości skóry w okolicy oka. W efekcie twarz wygląda na smutniejszą i zmęczoną. 

Zarezerwuj wizytę

Idealny wypełniacz

 

Jednym z obszarów szczególnie podatnych na starzenie jest skóra pod oczami. Cienka i delikatna może szybciej wiotczeć i tracić swoją gęstość. Dolina łez jest to bruzda biegnąca od przyśrodkowego kąta oka do polika, nadaje oprawie oczu wygląd starczy i zmęczony (tzw. „podkrążone oczy”). Za jej powstanie odpowiedzialne jest zwiotczenie więzadeł w tej okolicy jak i deficyt podskórnej tkanki tłuszczowej.

Przeszczep tłuszczu pod oczy, znany również jako lipofilling, to jedna z najczęściej rekomendowanych sposobów na redukcję cieni pod oczami. Metoda ta wymaga dużej precyzji i doświadczenia, ponieważ tłuszcz musi zostać podany w bardzo delikatną okolicę oka, dlatego zabieg musi zostać wykonany przez wykwalifikowanego lekarza.

 

 

Dolina łez

 

Transfer tkanki tłuszczowej jest uznaną metodą wypełnienia tkanki  pod skórą właściwą, a tym samym uzyskania objętości. Nowość zabiegu polega  na tym, że może być wykonany metodą całkowicie zamkniętą, to znaczy pobrany  tłuszcz jest  w kanalikach  i strzykawkach systemu bez kontaktu  z powietrzem i po  obróbce – płukaniu, filtrowaniu podawany bezpośrednio do miejsca docelowego.

Przeszczepiony tłuszcz utrzymuje się znacznie dłużej niż inne wypełniacze i nie wywołuje reakcji alergicznych. Dodatkowo w przeszczepionym tłuszczu są komórki macierzyste, które stymulują regenerację skóry.

 

 

 

Przebieg zabiegu

Pierwszy etap polega na pobraniu, w znieczuleniu miejscowym, z miejsc dawczych (tj. podbrzusze, uda, grzbiet) tkanki tłuszczowej. 

Pobranie tkanki tłuszczowej poprzedza podanie w obszar zabiegowy dużej ilości roztworu zawierającego środek znieczulający i obkurczający naczynia krwionośne. Preparat ten wstrzykiwany jest za pomocą kaniuli, która jednocześnie mechanicznie rozrywa tkankę tłuszczową. Dzięki temu, liposukcja strzykawkowa jest bezbolesna i przebiega w komfortowych dla pacjenta warunkach.

Po około pół godzinie lekarz za pomocą innej kaniuli przystępuje do odsysania nawodnionej tkanki tłuszczowej z miejsc, w których występuje jej nadmiar. Do pobrania tłuszczu konieczne jest wykonanie małego otworu o średnicy około 2 mm.

Etap drugi to oczyszczanie tłuszczu  w celu usunięcia uszkodzonych komórek, krwi, lipidów i nadmiaru płynów zebranych podczas liposukcji.

Etap trzeci – oczyszczony, sterylny tłuszcz jest ostrożnie wstrzykiwany w wybrane miejsce twarzy. Podaje się ok. 20-30 ml odwirowanego tłuszczu.

Zabieg trwa od 1-3 godzin.  Zabieg odbywa się w ciągu jednego dnia, a bezpośrednio po nim pacjent wraca do domu.

 

 

Szybkość i trwałość zabiegu 

 

Zabieg lipofillingu jest w pełni bezpieczny, niemal bezbolesny i przynosi szybkie rezultaty. Nie powoduje uszkodzeń okolicznych nerwów, tkanek i naczyń, dzięki czemu czas rekonwalescencji ulega skróceniu. Do zabiegu wykorzystujemy swój własny tłuszcz, nie zaś ,,ciało obce”, co eliminuje ryzyko uczulenia i wystąpienia niepożądanych reakcji ze strony układu immunologicznego.

 

Pierwszy efekt lipofillingu widoczny jest już po kilku dniach – nasza skóra staje się bardziej elastyczna, wygląda młodziej a powierzchnia poddana zabiegowi zwiększa swoją objętość. Natomiast efekt odmładzający obserwujemy stopniowo w ciągu trzech miesięcy. Przyjmuje się, że efekt lipoliftingu jest stały i wieloletni, jednak zdarza się, że tłuszcz jest częściowo wchłaniany przez organizm (ok. 30%). Ze względu na spektakularne efekty i małą inwazyjność, pacjenci Prestige Medical coraz częściej wybierają lipofilling.

Konsultacja z lekarzem

 

 

Przed każdym zabiegiem chirurgii plastycznej zaleca się konsultację z lekarzem wykonującym zabieg. Dzięki wizycie ze specjalistą można dokładnie omówić sposób leczenia oraz oczekiwania wobec efektu operacji . Na konsultacji przeprowadzany  jest również wywiad medyczny, który pozwala określić, jaki jest ogólny stan zdrowia Pacjentki.

 

 

 

Usługa Cena Informacja
Konsultacja chirurga plastycznego    250 zł  
Konsultacja lekarza medycyny estetycznej    250 zł   
Wypełnienie doliny łez własnym tłuszczem  3500 zł – 4000 zł  znieczulenie miejscowe  

Zespół chirurgów plastycznych

a

Czas trwania zabiegu:

2 – 5 godzin

a

Znieczulenie:

ogólne

a

Pobyt w klinice:

1 – 2 doby

Najczęściej zadawane pytania:

Jak są przeciwskazania do wykonania zabiegu?

Lipofiling należy do bardzo bezpiecznych metod, ale jak każdy zabieg estetyczny, posiada listę przeciwwskazań:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • problemy z wątrobą i nerkami,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • przewlekłe infekcje,
 • nadwrażliwość na niektóre leki,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • palenie papierosów,
 • zbyt niska waga ciała
 • choroby nowotworowe.
Jakie są zalecenia po zabiegu ?

Po zabiegu przeszczepienia komórek tłuszczowych z ciała zaleca się:

 • unikania wysiłku fizycznego przez okres tygodnia,
 • noszenie opatrunku uciskowego w miejscu pobrania przez ok. dwa tygodnie,
 • bezwzględną rezygnację z gorących kąpieli i wystawiania ciała na działanie wysokich temperatur przez ok. piętnaście dni,
 • unikanie spania na miejscach, z których została pobrana tkanka tłuszczowa (przez ok. pięć dni).