a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Kursy dla początkujących – Blefaroplastyka

Prestige Medical  >  Kursy dla początkujących – Blefaroplastyka

Szkolenia dla lekarzy rozpoczynających przygodę z Blefaroplastyka 

Akademia Prestige Medical

CHIRURGIA POWIEK

Techniki zabiegowe wykorzystywane na całym świecie

Zdobyte doświadczenie wprost przełoży się na umiejętność wykonywania procedur zabiegowych. Doświadczenie lekarz instruktor odpowie na Twoje pytania i wątpliwości. 

Szkolenia dla chirurgów i okulistów

Opieka instruktorów podczas kursów

Kurs skierowany jest w szczególności do lekarzy okulistów i chirurgów, którzy chcą nabyć umiejętności, które pozwolą im samodzielnie wykonywać zabiegi z zakresu blefaroplastyki i dołączyć ją do zakresu swoich usług.

Bezpośredni kontakt z trenerami szkoleniowymi

Bogata i szeroka ofertę kursu, szkolenie zakończone jest dyplomem wraz z punktami edukacyjnymi.

W Akademii Prestige Medical stawiamy na praktykę. Każdy uczestnik szkolenia wykonuje zabiegi pod okiem instruktora

Szkolenia dla początkujących

 

Szkolenie z Blefaroplastyka dla Lekarzy początkujących to idealny wstęp do świata plastyki powiek górnych i dolnych.  Kurs wprowadzi Cię w tajniki chirurgii powiek, przygotuje i nauczy zawodu w blefaroplastyce. 

Wejdź do świata chirurgii powiek z naszą Akademią 

 

Kurs skierowany jest w do lekarzy, którzy nie wybrali jeszcze konkretnej specjalizacji oraz nie są pewni czy są zdecydowani na zabiegi z zakresu chirurgii powiek. Szkolenie dla początkujących lekarzy w chirurgii powiek to idealny pomysł aby nabyć umiejętności, które pozwolą im samodzielnie wykonywać zabiegi z zakresu blefaroplastyki i dołączyć ją do zakresu swoich usług. Doświadczony lekarz instruktor odpowie na Twoje pytania i wątpliwości.

 

Techniki zabiegowe wykorzystywane na całym świecie

 

Nasze szkolenia skupiają się przede wszystkim na profesjonalnym podejściu do Pacjentów. Procedura plastyki powiek jest zabiegiem składającym się z kilku etapów. Każdy etap procedury łącznie z przygotowaniem Pacjenta oraz wypuszczeniem go do domu jest dla nas bardzo istotny. Nasze techniki pozwalają również nauczyć lekarzy osiągania niesamowitych przemian a co za tym idzie budowania swojego wizerunku w świecie Blefaroplastyki. Pamiętajmy, że chirurgia powiek stała się specjalizacją powszechnie dostępną dlatego ważne jest aby stać się pionierem w wykonywaniu zabiegów i spełniać oczekiwania Pacjentów.  Szkolenia podstawowe przygotowywane są w taki sposób, aby Kursant mógł poznać całą procedurę i zdecydować czy jest to kierunek, w którym chce się rozwijać.  

 

NA CZYM POLEGA SZKOLENIE?

SZKOLENIE Z TRANSMISJĄ NA ŻYWO Z ZABIEGÓW

 

Specjalnie dla Państwa potrzeb przygotowaliśmy wraz z naszymi Trenerami szkolenie, które poszerzy wiedzę i przygotuje do zawodu. Kurs składa się z dwóch części. 

 

Część teoretyczna

Prezentacja po sali szkoleniowej, sali zabiegowej, pokoju przygotowania pacjenta. 

  1. Anatomia okolicy oka – budowa anatomiczna powiek i oczodołu, wpływ struktur przyległych na czynność i wygląd powiek, niebezpieczne anatomicznie okolice, teoretyczna analiza zabiegu blepharoplastyki.
  2. Dokumentacja medyczna
  3. Przygotowanie Pacjenta do zabiegu
  4. Dokumentacja fotograficzna służąca również do przygotowania porfolio.
  5. Kwalifikacja do zabiegu plastyki powiek-  wywiad z pacjentem, badanie czynności aparatu ochronnego oka, wymagane badania przedoperacyjne, planowanie zakresu zabiegu, dokumentacja fotograficzna, opieka pooperacyjna.
  6. Powikłania po zabiegu blefaroplastyki.
  7. Znieczulenia  zabiegów.
  8. Narzędzia i szwy niezbędne w chirurgii powiek.
  9. Przygotowanie do zawodu
  10. Wyposażenie sali zabiegowej

Prowadzący omówi podstawy blefaroplastyki i techniki wykonywania zabiegów okuloplastycznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych trenerów, zwrócą oni szczególną uwagę na wszystkie pułapki, które mogą Was czekać na początku swojej przygody i przedstawią jaki zabieg wybrać w konkretnej sytuacji.

 

Druga część kursu

TRANSMISJA NA ŻYWO Z ZABIEGU WYKONYWANEGO W SALI OPERACYJNEJ 

 

Szkolenie dla początkujących w drugiej części kursu polega na uczestnictwie i obserwacji zabiegu od podstaw w formie oglądania wykonywanych zabiegów na żywo w sali operacyjnej obok na ogromnym telewizorze podczas, którego Trener opowiada każdy etap zabiegu. Szkolenie zakłada uczestnictwo w dwóch takich operacjach. Zabiegi wykonywane są Pacjentom – modelkom, które zgodziły się na uczestnictwo w szkoleniu.

Lekarze kursanci mogą wejść podczas wykonywanej operacji w wybranych momentach zabiegu. 

Po każdej operacji będziecie mogli zadawać pytania, prosić o wyjaśnienie szczegółów anatomii, czy też dopytać o konkretny rodzaj operacji. Taka forma szkolenia pozwala poznać dokładnie całą procedurę blefaroplastyki i przygotować się do zawodu. Pozwala zaplanować i przygotować profesjonalną salę zabiegową.  To idealne przygotowanie przed podjęciem wykonywania samodzielnych operacji.

 
 

PODSUMOWANIE SZKOLENIA

Omówienie zabiegów. Podsumowanie szkolenia. Rozdanie certyfikatów każdemu z uczestników. Podczas kursu całodzienny catering oraz przerwa obiadowa.

GRUPA SZKOLENIOWA:

6 – 10 osobowych

CENA KURSU : 5 000 ZŁ

NAJBLIŻSZY TERMIN KURSU : 25 SIERPNIA 2024 r.

Trener szkoleniowy : Dominika Białas

ZAPYTAJ O KURS