a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Zabiegi okulistyczne

Prestige Medical  >  Usługi  >  Zabiegi okulistyczne

Przeszkadzają Ci żółte plamki na powiekach? A może pojawiła się gradówka?

Od lat z powodzeniem leczymy i wykonujemy bezpieczne zabiegi wrażliwych okolic oczu.  Zabiegi w naszym centrum przeprowadzają doświadczeni okuliści – lekarze specjaliści, którzy łączą wiedzę z zakresu okulistyki oraz chirurgii plastycznej.

Zmianami na powiekach oraz w okolicach oczu nie są wyłącznie defektami estetycznymi. Wpływają zarówno na nasz wygląd, jak i jakość widzenia, sprawność gałki ocznej, czy ogólne zdrowie oczu. Każdą dolegliwość tego typu najlepiej skonsultować z lekarzem okulistą, który zaproponuje odpowiednie i bezpieczne metody leczenia. Efekty zabiegów okulistycznych to komfort dobrego widzenia oraz poprawa wyglądu i odmłodzenie okolic oczu.

 

usuniecie kaszaka

Pierwszym krokiem zawsze jest konsultacja z lekarzem okulistą. Podczas spotkania lekarz zapyta Cię o przebyte choroby. Ustali, czy konieczne będą dodatkowe badania  oraz oceni stan skóry wokół oczu sprawdzając, czy zabieg będzie dotyczyć tylko powiek górnych czy także dolnych. Konsultacja powinna służyć także omówieniu oczekiwań pacjenta i skonfrontowania ich z rzeczywistością.  Lekarz udzieli wszelkich wskazówek dotyczących trybu życia przed zabiegiem.

 

Oprócz wskazań indywidualnych, na kilka dni przed zabiegiem lepiej nie pić alkoholu, nie palić papierosów oraz nie zażywać leków rozrzedzających krew np. aspiryny.

 

Kępki żółte – żółtawe zmiany grudkowe umiejscowione najczęściej w okolicach powiek, związane z odkładaniem cholesterolu w skórze. Wskutek nadmiernego odkładania się lipidów powstają płaskie wykwity na powiekach w pobliżu kąta wewnętrznego oka. Sposób postępowania polega na wycięciu chirurgicznym. Niewielkie blizny można wówczas całkowicie ukryć w fałdach skórnych powiek, zwłaszcza górnych.

 

Gradówka to przewlekły stan zapalny gruczołu Meiboma. Gradówka powstaje, gdy gruczoły łojowe znajdujące się po wewnętrznej stronie powieki czopują się, a w gruczole gromadzi się wydzielina, w której może się rozwinąć zakażenie. Zmiana zazwyczaj powiększa się stopniowo. Objawia się bezbolesnym zgrubieniem brzegu powieki (początkowo może przypominać jęczmień). Do leczenia gradówki miejscowo stosuje się maść i krople z antybiotykami, aby zapobiec zakażeniu bakteryjnemu. Jeżeli po takim leczeniu gradówka nie zniknie, należy ją usunąć chirurgicznie.

 

Cysta (torbiel) powieki lub spojówki powstaje najczęściej na skutek działania bakterii, jednak przyczyny powstania cysty mogą leżeć na przykład w zatkanych kanalikach łzowych lub używaniu przeterminowanych kosmetyków. Najczęściej jest to wypełniony płynem guzek. Zabieg jest krótki i bezbolesny, polega na nacięciu zmiany i jej wyłuszczeniu.

WYKONYWANE ZABIEGI:

Wykonujemy drobne zabiegi chirurgiczne w obrębie powiek i oczu.  Zabiegi poprzedzane są konsultacją lekarską w celu  zakwalifikowania do zabiegu i wykluczeniu przeciwwskazań. Zajmujemy się leczeniem i usuwaniem:

  • gradówki
  •  podwinięcia powiek
  • odwinięcia powiek
  • brodawek
  • cyst
  • torbieli powiek
  •  włókniaków
  • rógu skórnego
  • znamion skórno-naskórkowych
  • prosaków

Usunięte zmiany badane są histopatologicznie w certyfikownanej pracowni histopatologicznej.

NASZ ZESPÓŁ

mkd-team-image