a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

USG ślinianek

Prestige Medical  >  USG ślinianek

Umów się na badanie

Prestige Medical
660 033 099

Zarezerwuj wizytę przez internet
660 033 099

 

Badania USG w Prestige Medical wykonuje doświadczony lekarz radiolog. Badanie USG zawsze poprzedza, krótki wywiad z Pacjentem w celu omówienia potrzeby jego wykonania. Badanie USG jest dokładnie omówione, a jeśli wymagana jest konsultacja specjalistyczna lekarz o tym poinformuje. Bardzo ważne, aby do niektórych badań odpowiednio się przygotować.  Badanie USG wykonywane jest na najnowszym aparacie USG dzięki czemu obraz jest bardzo dokładny.

Zarezerwuj wizytę

Cena badania : 200 zł

USG ślinianek

 

 

USG ślinianek jest podstawowym badaniem obrazowym w ich diagnostyce. Jest to badanie bezinwazyjne, a także całkowicie bezbolesne. Celem badania jest ocena ich wielkości a także zlokalizowanie źródła bólu, jeśli taki występuje, wykrycie ewentualnych guzów, czy ocenić kamicę.

 

 

 

Zadbaj o swoje ślinianki

 

DLACZEGO WARTO WYKONAĆ USG ŚLINIANEK?
 

Badanie USG jest nieinwazyjne i przeważnie bezbolesne. Jest to badanie szeroko dostępne i nie jest potrzebne skierowanie od lekarza. USG ślinianek pozwala na ocenę wielkości oraz struktury miąższu gruczołów. USG ślinianek może być powtarzane dowolną liczbę razy, bez konieczności zachowywania odstępów pomiędzy kolejnymi badaniami.

 
WSKAZANIE DO BADANIA
  • Długotrwały, utrzymujący się ból w okolicach szyi i żuchwy
  • Problemy z przełykaniem śliny
  • Powiększone węzły chłonne
  • Schorzenia gruczołów ślinowych
  • Powiększenie obwodu szyi
  • Wyczuwalne guzy.