a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

USG piersi

Prestige Medical  >  USG piersi

Umów się na badanie

Prestige Medical
660 033 099

Zarezerwuj wizytę przez internet
660 033 099

 

Badania USG w Prestige Medical wykonuje doświadczony lekarz radiolog. Badanie USG zawsze poprzedza, krótki wywiad z Pacjentem w celu omówienia potrzeby jego wykonania. Badanie USG jest dokładnie omówione, a jeśli wymagana jest konsultacja specjalistyczna lekarz o tym poinformuje. Bardzo ważne, aby do niektórych badań odpowiednio się przygotować.  Badanie USG wykonywane jest na najnowszym aparacie USG dzięki czemu obraz jest bardzo dokładny.

Zarezerwuj wizytę

Cena badania : 200 zł

USG piersi

 

USG piersi (sutków) to badanie, w którym dzięki wykorzystaniu fal ultradźwiękowych uwidacznia się tkanki wchodzące w skład piersi. Jest to badanie szybkie, wygodne  bezbolesne, a wstępny wynik można uzyskać już podczas jego przeprowadzania. Badanie poprzedzone jest wywiadem lekarskim z pacjentką oraz analizą poprzednich wyników badań USG i mammografii (jeśli były wykonywane). W trakcie przesuwania głowicy USG po piersi lekarz widzi, jaka jest jej budowa (czy obecne są zmiany patologiczne). Do badanie USG piersi nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

Badanie ultrasonograficzne piersi zaleca się wszystkim kobietom po ukończeniu 30. roku życia. Oprócz badania USG zaleca się również samobadanie podczas kąpieli, pod prysznicem czy przed lustrem.

 

 

Badaj się regularnie

 

Badanie USG jest nieinwazyjne i przeważnie bezbolesne. Jest to badanie szeroko dostępne i nie jest potrzebne skierowanie od lekarza. W USG uwidacznia się tkanki miękkie (czyli takie, z jakich składają się piersi: tkankę gruczołową i tłuszczową) lepiej niż w badaniu rentgenowskim (mammografii). USG piersi może być powtarzane dowolną liczbę razy, bez konieczności zachowywania odstępów pomiędzy kolejnymi badaniami.

 

 

 

Jak należy przygotować się do badania USG piersi?

Do badanie USG piersi nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

Czy można wykonywać USG w czasie karmienia piersią?

Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby w czasie laktacji lub ciąży przeprowadzać działania profilaktyczne. Badanie USG nie wpływa na laktację i jakość pokarmu.

W jakim odstępie czasu powinno być wykonywane badanie piersi?

USG piersi może być powtarzane dowolną liczbę razy, bez konieczności zachowywania odstępów pomiędzy kolejnymi badaniami.

Co pozwala wykryć badanie USG piersi ?
  • Pozwala wykryć zmiany u kobiet z piersiami zbudowanymi głównie z tkanki gruczołowej (kobiety do 35. roku życia).
  • Pozwala ustalić charakter zmian w piersiach w niektórych przypadkach, kiedy nie jest to możliwe za pomocą MRTG.

 

Dzięki USG lekarz może ustalić, czy dolegliwości ze strony piersi wynikają z procesów fizjologicznych (np. bolesność piersi przed zbliżającą się miesiączką, guzek będący w rzeczywistości tkanką tłuszczową budującą gruczoł) lub łagodnych torbieli. U większości kobiet powyżej 30. roku życia wykonuje się zarówno USG jaki MRTG. Natomiast u kobiet poniżej 30. roku życia samo USG piersi wystarcza do rozstrzygnięcia o konieczności ewentualnej biopsji.