PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH
NAJSKUTECZNIEJSZA TECHNIKA ODMŁADZANIA OKOLIC OCZU
Piękny wygląd Twoich oczu
Plastyka powiek jest zabiegiem chirurgicznym poprawiającym opadające powieki górne, które powodują nie tylko starszy i bardziej zmęczony wygląd twarzy, ale czasem ograniczają pole widzenia. Osobom, które chcą czuć się lepiej, bardziej komfortowo i pragną pozbyć się tego niewygodnego problemu polecana jest plastyka powiek. Nie pozwólmy więc, by opadające powieki utrudniały nam zachwycanie się pięknem naszego kraju oraz w jakikolwiek sposób nas ograniczały.
PLANOWANIE OPERACJI
Przed każdym zabiegiem chirurgii plastycznej zaleca się konsultację z lekarzem wykonującym zabieg. Dzięki wizycie ze specjalistą można dokładnie omówić sposób leczenia oraz oczekiwania wobec efektu operacji . Na konsultacji przeprowadzany jest również wywiad medyczny, który pozwala określić, jaki jest ogólny stan zdrowia pacjenta.
Przygotowanie przed zabiegiem:
- Dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki zaburzające krzepnięcie krwi.
- Unikamy spożywania imbiru, żeń-szenia oraz czosnku
- W tym okresie nie można palić papierosów ani opalać twarzy.
- Przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać spożywania alkoholu.
Przed zaplanowaną operacją nie powinno się wykonywać makijażu ani nakładać kremów. Należy również wykonać badania:
- morfologia krwi z rozmazem,
- badanie układu krzepliwości krwi (APTT, INR)
OKRES REKONWALESCENCJI
- staramy się unikać używek takich jak papierosy, alkohol
- skórę twarzy chronimy przez promieniami UV
- w czasie po zabiegowym należy unikać wysiłku fizycznego przez 4 tygodnie
- przez kilka dni od wykonywanej operacji należy unikać moczenia obszaru zabiegu
- aby zminimalizować ryzyko pojawienia się siniaków oraz opuchlizny korzystamy z zimnych okładów kilka razy dziennie.
Okres rekonwalescencji jest bardzo ważny, tak samo jak sama procedura dlatego prosimy stosować się do zaleceń lekarza.
POWIKŁANIA
Powikłania po operacji powiek zdarzają się bardzo rzadko, jednak jak podczas każdego zabiegu mogą pojawić się krwiaczki, asymetria powiek lub wywinięcie powieki. Duży wpływ na efekt zabiegu ma okres rekonwalescencji i pielęgnacja po zabiegowa. Należy pamiętać, ze w razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.
Zabieg chirurgicznej korekcji powiek jest najbardziej efektywną procedurą przywracającą ich prawidłowy wygląd. Bezpośrednio po zabiegu pacjent musi nosić opatrunek. Do pracy można wrócić po 1 – 2 tygodniach. W tym czasie następuje proces gojenia się powiek.
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu. Pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu. W zależności od użytego znieczulenia, wraca do domu po zabiegu. Zalecamy, aby przyjechać z osobą, która później odwiezie pacjenta do domu.
Zabieg jest skuteczną procedurą, która pomaga przywrócić młody wygląd okolicy oczu. Efekty są zadowalające i długotrwałe, co sprawia, że cena jest dla pacjenta atrakcyjna.
Plastyka powiek jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Podczas plastyki powiek górnych cięcie znajduje się w fałdzie górnej powieki, usuwamy fragment skóry wraz z fragmentem mięśnia okrężnego. Jeśli są do tego wskazania wycinamy również przepukliny tłuszczowe. Blizna jest usytuowana w fałdzie powieki, jest praktycznie niewidoczna. Na powiece dolnej, cięcie prowadzone jest pod rzęsami. Nadmiar skóry oraz mięśnia okrężnego jest delikatnie usuwany, przepukliny tłuszczowe zostają usunięte lub przemieszczone w tzw. dolinę łez. Procedura trwa około 120 min. Po zabiegu pacjent opuszcza placówkę w towarzystwie osoby towarzyszącej.
INFORMACJE NA TEMAT ZABIEGU
Czas trwania: 120 minut
Cena: 5000 zł
Znieczulenie : miejscowe
Wielu pacjentów z powodu opadania powiek górnych poza defektem estetycznym fałdu powieki górnej, odczuwa zmęczenie oczu, ciężkość powiek i bóle głowy, a przede wszystkim ograniczenie pola widzenia.
EFEKT ZABIEGU
Na ostateczny efekt plastyki powiek trzeba poczekać kilku tygodniach od operacji. Etap rekonwalescencji gdzie następuje gojenie się blizn następuje stopniowo. Efekty korekty powiek górnych utrzymują się przez wiele lat i zazwyczaj nie ma potrzeby ich powtarzania.
Przed zabiegiem
- Wykonaj badanie laboratoryjne krwi koagulogram ( panel krzepnięcia) oraz morfologię krwi – jeśli są odchylenia skontaktuj się z lekarzem.
- W dniu zabiegu zmyj makijaż, zdejmij całą biżuterię.
- Zjedz niewielkie śniadanie.
- Przyjmij leki, które przyjmujesz na stałe.
- Jeśli przyjmujesz leki rozrzedzające krew typu : POINFORMUJ LEKARZA.
- Dobrze się nawodnij.
- Zmierz ciśnienie tętnicze – nieuregulowane ciśnienie tętnicze jest przeciwwskazaniem do zabiegu, gdyż może wystąpić niekontrolowane krwawienie.
- Powiedz lekarzowi o uczuleniach na latex czy znieczulenie.
JAK UMÓWIĆ SIĘ NA ZABIEG?
KWALIFIKACJA DO ZABIEGU
Pacjent przychodzi na konsultację przed zabiegiem, której celem jest wykluczenie przeciwskazań do zabiegu. Na konsultacji omawiamy przebieg zabiegu oraz efekty jakie uzyskamy po jego wykonaniu.
USTALAMY TERMIN ZABIEGU
Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, ustalany jest termin, tak aby pacjent przez 1 – 2 dni miał komfort i mógł zostać w domu.
KONTROLA PO ZABIEGU
Pacjent zgłasza się na kontrolę oraz zdjęcie szwów w 5 – 7 dobie po zabiegu