a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Usuwanie kaszaków, tłuszczaków, włókniaków

Prestige Medical  >  Usługi  >  Usuwanie kaszaków, tłuszczaków, włókniaków

ZABIEG USUNIĘCIA GRADÓWKI

Gradówka to usytuowany na górnej lub dolnej powiece nieduży guzek wypełniony ropno-krwistą masą, który sam w sobie nie jest szczególnie bolesny, jednak jego twardość i usytuowanie powodują dyskomfort, ucisk na gałkę oczną, zaczerwienienie i obrzęk.

Gradówka powstaje na skutek przewlekłego zapalenia gruczołu tarczkowego (gruczoł łojowy Meiboma), przez co zamknięciu ulegają przewody odprowadzające wydzielinę z gruczołu, co z kolei prowadzi do otorbienia i rozdęcia jego ścianek. Powodem może być zakażenie gronkowcem, niewyleczony, nawracający jęczmień zewnętrzny powieki, trądzik. Zwlekanie z podjęciem leczenia może spowodować astygmatyzm poprzez ciągły ucisk gradówki na rogówkę.

Ponadto nawracająca w tym samym miejscu gradówka niekiedy może być spowodowana obecnością zmian nowotworowych komórek łojowych. Warto to sprawdzić – nie bagatelizować.

Duże grudki, które rosną na Twoim oku, mogą ograniczać Ci pole widzenia, a nawet uciskać na rogówkę, przez co możesz gorzej widzieć. Taka zmiana może powodować astygmatyzm.

 

OPIS ZABIEGU

Na chirurgiczne usunięcie gradówki warto umówić się do Prestige Medical Józefów, gdzie doświadczona spejclistka okulistyki wykonają zabieg w warunkach ambulatoryjnych .

Zabieg nie jest skomplikowany, nie wymaga zakładania szwów chirurgicznych i odbywa się na znieczuleniu miejscowym. Polega na nacięciu skóry w miejscu wystąpienia zgrubienia i stopniowym wyłyżeczkowaniu gradówki z otaczającą ją torebką. Przez kilka godzin konieczne jest noszenie opatrunku. Po usunięciu opatrunku należy stosować miejscowo maść z antybiotykiem przepisaną przez lekarza.

INNE WYKONYWANE ZABIEGI:

Usunięte zmiany badane są histopatologicznie w certyfikownanej pracowni histopatologicznej.

NASZ ZESPÓŁ

mkd-team-image