a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Rewitalizacja komórek włosa

Prestige Medical  >  Usługi  >  Rewitalizacja komórek włosa

Rewitalizacja i stymulacja komórek włosa.

 • piękne i lściące włosy

   

  REWITALIZACJA I STYMULACJA KOMÓREK WŁOSA

   

  Przeciętny człowiek ma na głowie około 100 tysięcy włosów. Poszczególne włosy mają różne cykle rozwoju, dzięki czemu zawsze mamy mniej więcej taką samą gęstość. Każdemu z nas wypada średnio około 40-70 włosów dziennie, to zjawisko naturalne i nie powinno być powodem do niepokoju. Istnieje jednak wiele metod na to, aby pobudzić również “uśpione” cebulki włosów. 

MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY

Mezoterapia igłowa jest jednym ze skuteczniejszych sposobów walki z wypadaniem włosów.  Mezoterapia igłowa, dzięki wielu nakłuciom, pozwala na wprowadzenie w skórę odżywczych preparatów.

Za pomocą iniekcji wprowadzany jest w skórę specjalny koktajl z witamin i minerałów. Natomiast wywoływane podczas zbiegu mikrourazy aktywują procesy regeneracyjne, pobudzają cebulki włosów.

Zabieg może być  bolesny,  ponieważ owłosionej skóry nie da się całkowicie znieczulić (chyba, że na głowie nie ma włosów), stosuje się za to maści miejscowo znieczulające. Za pomocą mezoterapii można również aplikować w skórę osocze bogatopłytkowe. To coraz popularniejsza, przynosząca doskonałe efekty, metoda leczenia łysienia.

 

 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE NA SKÓRE GŁOWY

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu chorób włosów to innowacyjna metoda powstrzymująca ich nadmierne wypadanie i łysienie. Leczenie polega na wykorzystaniu osocza krwi pacjenta, które jest zasobne w cenne składniki aktywne pobudzające regenerację i kompleksową biostymulację skóry głowy. Na szczególną uwagę zasługują czynniki wzrostu, które stymulują pracę cebulek włosowych, redukując ilość wypadających włosów, a także pobudzając porost nowego owłosienia w miejscu zabiegu.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • cukrzyca,
 • miesiączka,
 • choroby nowotworowe,
 • alergia na któryś ze stosowanych preparatów,
 • opryszczka, infekcje i zapalenia skóry,
 • infekcje bakteryjne i wirusowe,
 • zażywanie leków immunosupresyjnych,
 • skłonność do blizn.

LECZENIE SKÓRY GŁOWY

Leczenie wypadania włosów należy zacząć od diagnostyki i w tym celu zgłosić się do dermatologa lub trychologa. Jednym z podstawowych badań jest trichogram, czyli analiza stanu włosów pod mikroskopem.

Oczywiście o doborze terapii decyduje lekarz po uprzednim zdiagnozowaniu pacjenta. Kuracja wymaga przynajmniej kilku zabiegów, natomiast skutek to miłe zaskoczenia. W wyniku mezoterapii igłowej następuje widoczna regeneracja struktury włosa, hamuje się proces wypadania i bardzo często włosy odrastają. Warunkiem ich odrostu jest obecność żywych mieszków włosowych. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Poprzez rozpoczętą odpowiednio wcześniej, można znacząco opóźnić łysienie.

 

 

TERAPIA PEPTYDOWA

Kuracja, dzięki specjalnej formule siedmiu peptydów kwasu hialuronowego przyśpiesza odrost włosów dzięki pobudzeniu krążenia i intensywną rewitalizację mieszków włosowych. Unikalna formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy a także odżywia mieszki włosowe. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to także opatentowana technologia przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Zabieg wskazany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Czas trwania zabiegu : około 30 min

Czas trwania całej kuracji:​Terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Dla podtrzymania efektu zaleca się zabieg przypominający po 6 miesiącach.

Przebieg zabiegu krok po kroku, czy wymaga przygotowania się, czy boli?  ​

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, jedynie dzień przed zabiegiem i po zabiegu nie wskazane jest picie alkoholu. Zabieg z wykorzystaniem preparatu DR.CYJ Hair Hiller polega na wykonaniu serii wkłuć w skórę głowy w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ w przeciwieństwie do mezoterapii wymaga mniej wkłuć. Lekarz podaje niewielką ilość preparatu, dzięki czemu nie jest tak odczuwalny dla skóry głowy.

Jakiego efektu możemy się spodziewać, po jakim czasie od zabiegu? Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów. Natomiast kolejne zabiegi pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe przyspieszając odrost włosów.

Zarezerwuj wizytę