a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Plastyka nosa

Prestige Medical  >  Usługi  >  Plastyka nosa

 

 PLASTYKA NOSA

 

 

WYMARZONY KSZTAŁT NOSA

 

 

Zabieg chirurgiczny, który poprawia wygląd estetyczny nosa – kształt , proporcji wyglądu oraz poprawia komfort oddychania. Można go wykonać kilkoma technikami. Wybór metody dobierany jest indywidualnie do potrzeb i oczekiwań każdego Pacjenta. Korekcji poddawana może być zarówno część kostna i/lub chrzęstna bądź.

 

Operacja plastyczna nosa

Plastyka nosa to jedna z najczęściej wykonywanych operacyjnych zabiegów estetycznych w dzisiejszych czasach. Operacja plastyczna nosa może zostać wykonana na dwa sposoby. Zależne jest to od konkretnego celu wykonania plastyki nosa. W przypadku, gdy zadaniem chirurga jest zoperowanie skrzywionej przegrody nosowej, wykonywana jest korekcja przegrody nosowej. Gdy operacja nosa opiera się na zmniejszeniu nosa, usunięciu garbu nosa czy z operowaniu siodełkowatego nosa, stosowana jest głównie typowa chirurgiczna operacja plastyczna nosa. Nowa metoda korekcji nosa to metoda z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Pozwala ona na bezkrwawe wymodelowanie nosa.

 

Zabieg estetyczny ale i medyczny

Większość przypadków operacji plastycznych nosa to zabieg estetyczny, który poprawia nasz komfort psychiczny, ale czasami także i fizyczny. Dzieje się tak np. przy operacji skrzywionej przegrody nosowej. Po tym zabiegu ułatwione jest oddychanie, a także zniwelowana jest przyczyna chrapania w nocy.

Pierwszy okres rekonwalescencji

Po operacji  mogą pojawić się  niewielkie obrzęki i zasinienia w okolicach oczu i policzków. W takiej sytuacji operator może zalecić zastosowanie środków przeciwbólowych.

Przez 2 tygodnie po operacji należy ograniczyć:

  • intensywne opalanie,
  • korzystanie z solarium 
  • sauny
  • zrezygnować z nadmiernego wysiłku i aktywności fizycznej.

Należy też bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich.

Pierwsze efekty widać po upływie 2-3 tygodni, zaś okres całkowitej regeneracji trwa do 12 miesięcy.

Czas trwania zabiegu: 2 – 4 godziny

Wymagane badania: grupa krwi, morfologia, badanie ogólne moczu, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), szczepienie p/WZW B, EKG

Pobyt w Klinice:  1 -2 doby

Znieczulenie: ogólne

Rekonwalescencja: około 2 tygodni

Wyjęcie setonów:   1-2 doba

Zdjęcie szwów:  5 -6 dzień

Zdjęcie gipsu: 10 dzień

Przeciwskazania: skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża

 

PRZED OPERACJAMI PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z PROCEDURĄ PRZYGOTOWANIA 

Przygotowanie do operacji

Efekty prac dr n. med. Witolda Waśkiewicza

Cennik usług:

Konsultacja chirurga plastycznego 300 zł
Całkowita Korekta Nosa od 15 000 zł
Wtórna Korekcja Nosa od 16 000 zł
Korekcji Części Chrzęstnej Nosa od 11 000 zł
Korekta przegrody nosa od 8 000 zł
Korekta skrzydełek nosa od 6 000 zł
Zarezerwuj wizytę

Procedura operacji

Operacja plastyczna nosa to zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Zabieg polega na poprawie kształtu szkieletu kostnego i chrzęstnego nosa. Operacja w zależności od wybranej techniki i zakresu trwa – od 2 do 4 godzin. Końcowym etapem chirurgicznej operacji nosa jest tzw. zasetonowanie nosa. Jest to czynność polegająca na natłuszczeniu nosa i nałożeniu specjalnej tasiemki na nos, której zadaniem jest uciskanie uszkodzonych naczyń krwionośnych oraz podpieranie szkieletu nosa. Oprócz tasiemki na nos nakładany jest gips, mający na celu unieruchomienie nosa.

Zespół operujący

mkd-team-image
dr n. med. Witold Waśkiewicz
Chirurg plastyczny