Peeling laserowy – laser frakcyjny
DZIAŁANIE LASERA CO2
Wiązka światła wykonuje w skórze tysiące uszkodzeń. W ich miejsce organizm wytwarza nową, lepszą tkankę. To mobilizacja skóry do odmłodzenia – zrobi to sama – my tylko ją do tego pobudzimy. Skóra staje się wyraźnie napięta, odświeżona i odzyskuje utracony blask. Resurfacing pozwala szybko i bardzo precyzyjnie pozbyć się zmarszczek, widocznie rozszerzonych porów – to głęboki peeling, który skraca okres rekonwalescencji do minimum.
POTWIERDZONA SKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA
Zabieg frakcyjnej ablacyjnej regeneracji naskórka mający na celu wywołanie minimalnego uszkodzenia naskórka poprzez tzw. dziurkowanie, które pobudza go do intensywnej regeneracji i powoduje stymulację komórek do produkcji nowego kolagenu w głębokich warstwach skóry. Po zabiegu skóra staje się ujędrniona i wygładzona. Dzięki zastosowaniu skanera laserowego zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, a pierwsze efekty są widoczne już po wygojeniu.
Komfort zabiegu: umiarkowany
Czas zabiegu: 30 -40 min
Ilość zalecanych etapów: 1-4 zabiegi
Częstotliwość: – 4 tygodnie
Rekonwalescencja: 5 – 7 dni
PRZEBIEG ZABIEGU
Ablacyjny resurfacing skóry jest zabiegiem wykonywanym ambulatoryjnie. Przed zabiegiem specjalnym skanerem wykonuje się analizę stopnia nawodnienia skóry i w zależności od tego wyniku dobiera się odpowiednie parametry pracy lasera. W znieczuleniu miejscowym (krem) do skóry przykładana jest głowica lasera i za pomocą promienia lasera celowo uszkadzany jest naskórek, dzięki czemu uruchamiane są procesy regeneracji i produkcji nowego kolagenu.
Podczas resurfacingu mikrowiązki lasera niszczą powierzchowne warstwy skóry. Stymuluje to procesy gojenia i produkcji kolagenu, a powstające nowe warstwy skóry są gładsze i bardziej napięte. Zabieg ablacyjnego resurfacingu może trwać od 30 minut do około 2 godzin, w zależności od wielkości leczonego obszaru skóry.
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której przeprowadzamy wywiad medyczny pod kątem wskazań oraz przeciwwskazań do zabiegu oraz oceniamy stan skóry. Skóra nie może być opalona. Nie wolno również stosować preparatów zawierających w swoim składzie substancje o działaniu fotouczulającym, m.in, antybiotyki, sterydy, antydepresanty oraz substancje ziołowe.
SKÓRA PO ZABIEGU
Szczególną uwagę należy zwrócić na intensywne nawilżanie i regenerację skóry.
Ze względu na fakt, iż możliwym powikłaniem po zabiegu może być zakażenie bakteryjne, najlepiej zmienić poszewkę poduszki, nie wycierać twarzy codziennym ręcznikiem, ograniczyć dotykania twarzy zwłaszcza niezdezynfekowanymi rękoma.
Po zabiegu:
- dzień 1 – do 24h po zabiegu nie używamy wody z kranu. Aby zmyć pozostałości kremu po nocy można zastosować najlepiej sól fizjologiczną. Nie szorujemy twarzy, aby nie zdrapać strupków. Nałożenie podkładu w tym dniu jest absolutnie niewskazane. Jeżeli istnieje konieczność opuszczenia domu, należy bezwzględnie nałożyć krem z filtrem SPF 50 bez względu na porę roku i pogodę za oknem.
- dzień 2 – kluczową rolę odgrywa nawilżanie w postaci kremów nawilżających oraz nawadnianie od wewnątrz (duża ilość wody niegazowanej). Od drugiego dnia po zabiegu można swobodnie się myć, brać prysznic,
- dzień 3-4 – z racji, że skóra oczyszcza się od wewnątrz możliwe są pojedyncze białe krostki wypełnione ropą. Absolutnie nic z nimi nie robimy!! Skóra jest tak wrażliwa, że podczas kolejnego mycia krostki same zostaną usunięte z powierzchni skóry,
- dzień 5 – od dnia zabiegu przez okres minimum 4 tygodni przy każdym wyjściu na zewnątrz stosujemy krem z filtrem SPF min 50+. Jest to jedno z najważniejszych zaleceń pozabiegowych i tyczy się wszystkich zabiegów laserowych.
POLECANE ZABIEGI METODĄ LASERA FRAKCYJNEGO CO2
Redukcja rozstępów
Sprawdź
Redukcja blizn
Sprawdź
NASI SPECJALIŚCI