a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Worki tłuszczowe “malar bags”

Prestige Medical  >  Usługi  >  Worki tłuszczowe “malar bags”

Festoons czy malar bags?

Festoons i malar bags to obrzęknięte worki, które pojawiają się pod oczami, pod dolną powieką i wokół policzka. Worki policzkowe są powszechną cechą starzenia się środkowej części twarzy i mogą powodować starszy i bardziej zmęczony wygląd.

Osoby z girlandami (festoons) lub workami policzkowymi (malar bags) będą miały wyraźnie „podpuchnięte” oczy, co skutkuje bardziej ekstremalną wersją normalnych worków pod oczami. W ciężkich przypadkach worki tłuszczowe mogą powodować poważne problemy, w tym niedrożność widzenia peryferyjnego.

Generalnie podział między malar moulds i festoons jest dość umowny i nie ma konsensusu naukowego w tej sprawie, ale można przyjąć, że malar moulds to obrzęknięta poduszka tłuszczowa  położona głębiej, podmięśniowo. Festoons  z kolei to nadmiar wiotkiego mięśnia i rozciągniętej skóry i czasami przerośnięty tłuszcz nad mięśniem płytko pod skórą.  Obydwie zmiany występują na granicy dolnej powieki i policzka. Malar moulds prezentują się jako obrzęknięte poduszzeczki tłuszczu. festoons natomiast  bardziej jako nawisy rozciągniętej skóry. Granica  pomiędzy malar moulds i festoons jest płynna. Festoons może mieć komponentę malar moulds i odwrotnie.

 

Worki policzkowe - skąd się biorą

Dokładna przyczyna worków policzkowych jest złożona i często wieloaspektowa. Ogólnie na ich wygląd może wpływać kilka czynników, w tym ekspozycja na słońce, palenie, proces starzenia i genetyka.

Worki policzkowe różnią się od zwykłych worków na powiekach dolnych, ponieważ powstają z powodu strukturalnego problemu w skórze dolnej powieki i okolic policzków. Wynika to z rozluźnienia mięśni twarzy, które pomagają zamknąć powieki (mięsień okrężny), skórę i przedziały tłuszczowe. Tkanki tworzą następnie skoncentrowany luźny obszar, który może ulec pogorszeniu przez zatrzymanie płynów (obrzęk), powodując obrzęk. W związku z tym wielu pacjentów opisuje worki jako gorsze rano, a następnie poprawiające się później w ciągu dnia.

Kiedy worki policzkowe “malar bags” stają się bardziej dotkliwe, mogą powodować festony, które są głównie fałdami skóry, mięśni i tkanek.

konsultacja z chirurgiem plastycznym

Pacjenci z workami policzkowymi  (malar bags, festoon) są znacznie trudniejsi w leczeniu niż pacjenci z normalnymi workami pod oczami, dlatego ważne jest, aby wybrać doświadczonego chirurga plastycznego.

Podczas gdy plastyka powiek pomaga odmłodzić zmęczone oczy, osoby z workami policzkowymi zwykle wymagają dodatkowego leczenia. Dlatego ważne jest, aby przed poddaniem się jakiejkolwiek operacji przeprowadzić wnikliwa konsultację z doświadczonym chirurgiem, ponieważ konwencjonalne zabiegi na powiekach, takie jak plastyka powiek, mogą pogorszyć problem.

Kiedy worki dolnych powiek są korygowane przez plastykę powiek, ale festony pozostają, wyniki mogą być bardziej alarmujące niż wcześniej.

 

 

CENA ZABIEGU

Konsultacja przed zabiegiem 200 zł
korekcja worków policzkowych 6000 zł

rekonwalescencja

Czas powrotu do zdrowia będzie się różnić w zależności od rodzaju wybranej metody i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Obrzęki i siniaki po zabiegu są powszechne, ale powinny ustąpić po tygodniu. Na leczony obszar można nakładać okłady z lodu, a dostępne bez recepty środki przeciwbólowe mogą być stosowane w celu zminimalizowania bólu.

W przypadku pacjentów, którzy przeszli korekcję worków tłuszczowych w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak lifting środkowej części twarzy, czas rekonwalescencji jest często dłuższy.

Niezależnie od wybranej procedury zaleca się unikanie forsownych czynności, takich jak ćwiczenia i podnoszenie ciężarów, aż do zakończenia procesu gojenia. Podczas konsultacji chirurg doradzi najlepszą metodę opieki pooperacyjnej, w zależności od rodzaju leczenia.

 

zespół operujący

mkd-team-image
dr n.med. Aleksandra Iljin
chirurg plastyczny