a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Worki tłuszczowe “malar bags”

Prestige Medical  >  Usługi  >  Worki tłuszczowe “malar bags”
 • MALAR BAGS  

   

  STOP WORKOM TŁUSZCZOWYM POD OCZAMI!

   

  Festoons i malar bags to obrzęknięte worki, które pojawiają się pod oczami, pod dolną powieką i wokół policzka. Worki policzkowe są powszechną cechą starzenia się środkowej części twarzy i mogą powodować starszy i bardziej zmęczony wygląd. Wiele Pań pyta o worki pod oczami i zabiegi, które mogą pomóc je zmniejszyć. Kluczowa jest lokalizacja tych obrzęków. Jeżeli obrzęki są na granicy oczodołu i policzka – mamy do czynienia najpewniej z Malar Bags – workami policzkowymi lub Festoons.

Festoons czy malar bags?

Malar Bags to obrzęknięte „poduszki” lub „worki” powstające na skutek przewlekłego zastoju płynu w tkance podskórnej. Występują poniżej dolnej powieki, na granicy z policzkiem. Nadają twarzy niekorzystny, zmęczony wygląd. Jeżeli dominuje komponenta obrzęku – mówimy o klasycznym Malar bags bez zwiotczenia skóry i przemieszczenia mięśnia okrężnego oka. Natomiast jeżeli dodatkowo występuje zwiotczenie skóry i mięśnia okrężnego oka – wtedy jest to już Festoon.

Dlaczego pojawia się problem?

Przyczyny powstawania Malar Bags są często wieloczynnikowe. Poza predyspozycjami genetycznymi ich rozwojowi sprzyjają: ekspozycja na światło UV, palenie tytoniu oraz poziom hormonów – zwłaszcza tarczycy. Początkowo zastoje płynów pojawiają się wyłącznie nad ranem – do ok. godziny po przebudzeniu. Natomiast wraz z upływem czasu zastój ma charakter przewlekły i utrzymuje się stale.  

 

 

Dokładna przyczyna worków policzkowych jest złożona i często wieloaspektowa. Ogólnie na ich wygląd może wpływać kilka czynników, w tym ekspozycja na słońce, palenie, proces starzenia i genetyka.

Worki policzkowe różnią się od zwykłych worków na powiekach dolnych, ponieważ powstają z powodu strukturalnego problemu w skórze dolnej powieki i okolic policzków. Wynika to z rozluźnienia mięśni twarzy, które pomagają zamknąć powieki (mięsień okrężny), skórę i przedziały tłuszczowe. Tkanki tworzą następnie skoncentrowany luźny obszar, który może ulec pogorszeniu przez zatrzymanie płynów (obrzęk), powodując obrzęk. W związku z tym wielu pacjentów opisuje worki jako gorsze rano, a następnie poprawiające się później w ciągu dnia.

Kiedy worki policzkowe “malar bags” stają się bardziej dotkliwe, mogą powodować festony, które są głównie fałdami skóry, mięśni i tkanek.

Metody Leczenia

W zależności od stopnia zaawansowania zmian, które są oceniane na wizycie konsultacyjnej proponowane są metody leczenia worków policzkowych. Do wyboru mamy metodę najskuteczniejszą chirurgiczną.

Do zabiegu chirurgicznego kwalifikowane są pacjentki ze zmianami Malar Bags lub Festoon o większym nasileniu. W żadnym wypadku nie wykonuje się blefaroplastyki, gdyż na pewno nie pomoże, a nawet może nasilać obrzęki policzkowe.

 • Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym.
 • Trwa on około 90 minut.

W przypadku Malar Bags podczas zabiegu wykonuje się nacięcie ok 1,5 cm, które następnie jest zszywane szwem śródskórnym aby zminimalizować widoczność blizny. Jeżeli zabieg dotyczy usunięcia skóry i zwiotczałego mięśnia – Festoon – długość cięcia jest większa – dochodzi nawet do 6-8 cm. 

CENA ZABIEGU

Konsultacja przed zabiegiem(lek. Mariusz Zagajewski) 250 zł
Konsultacja przed zabiegiem(lek. Rafał Woś) 250 zł
Malar Bags zabieg(lek. Mariusz Zagajewski) 6000 zł
Malar Bags zabieg(lek. Rafał Woś) 7000 zł
Malar Bags łączony z plastyką powiek dolnych(lek. Rafał Woś) 13 000 zł
Malar Bags liposukcja(lek. Rafał Woś) 8000 zł
Zarezerwuj wizytę

rekonwalescencja

Po zabiegu mogą być widoczne krwiaki, które zwykle ulegają wchłonięciu do 14 dni.

Szwy usuwamy po ok. 7 dniach od zabiegu.

W tym czasie zaleca się ograniczenie wysiłku fizycznego i pracy fizycznej, a także unikania sauny i gorących kąpieli. Pomocne będą chłodne okłady i higiena rany, na którą należy stosować zalecone maści i żele.

 

Czas powrotu do zdrowia będzie się różnić w zależności od rodzaju wybranej metody i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Obrzęki i siniaki po zabiegu są powszechne, ale powinny ustąpić po tygodniu. Na leczony obszar można nakładać okłady z lodu, a dostępne bez recepty środki przeciwbólowe mogą być stosowane w celu zminimalizowania bólu.

W przypadku pacjentów, którzy przeszli korekcję worków tłuszczowych w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak lifting środkowej części twarzy, czas rekonwalescencji jest często dłuższy.

Niezależnie od wybranej procedury zaleca się unikanie forsownych czynności, takich jak ćwiczenia i podnoszenie ciężarów, aż do zakończenia procesu gojenia. Podczas konsultacji chirurg doradzi najlepszą metodę opieki pooperacyjnej, w zależności od rodzaju leczenia.

 

zespół operujący

mkd-team-image
Lek. Mariusz Zagajewski
Chirurg plastyczny
mkd-team-image
lek. Rafał Woś
Okulista