a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Lipotransfer – dłonie

Prestige Medical  >  Usługi  >  Lipotransfer – dłonie
 •  

  Modelowanie i odmładzanie dłoni własnym tłuszczem

   

  Transfer tkanki tłuszczowej jest uznaną metodą wypełnienia tkanki  pod skórą właściwą, a tym samym uzyskania objętości. Nowość zabiegu polega  na tym, że może być wykonany metodą całkowicie zamkniętą, to znaczy pobrany  tłuszcz jest  w kanalikach  i strzykawkach systemu bez kontaktu  z powietrzem i po  obróbce – płukaniu, filtrowaniu podawany bezpośrednio do miejsca docelowego.

  Przeszczepiony tłuszcz utrzymuje się znacznie dłużej niż inne wypełniacze i nie wywołuje reakcji alergicznych.

  Dodatkowo w przeszczepionym tłuszczu są komórki macierzyste, które stymulują regenerację skóry.

pokaż mi swoje dłonie, a powiem Ci ile masz lat

Zabiegi odmładzające zwykle koncentrują się na twarzy, ale to przecież dłonie są zawsze widoczne, przez co mogą być przyczyną kompleksów. Nie można przecież ukryć ich pod makijażem, ani zamaskować odpowiednim ubraniem. Przyczyny starzenia się dłoni są takie same, jak innych obszarów ciała – z biegiem czasu skóra traci kolagen i elastynę, czyli dwie podstawowe substancje, które wzmacniają strukturę skóry, sprawiając, że jest ona gładka i jędrna. Ich brak powoduje zwiotczenie i „rozrzedzenie” struktury, przez co skóra wygląda starzej i mniej atrakcyjnie.

Specjaliści od wizerunku często kierują się oceną wieku danej osoby po wyglądzie dłoni. W kolorowej prasie oraz „plotkarskich” serwisach często można znaleźć uszczypliwe uwagi redaktorów na temat niesamowicie wyraźnego kontrastu pomiędzy stanem twarzy danej celebrytki, a wyglądem jej dłoni. Kierują się oni przesłanką „pokaż mi swoje dłonie, a powiem Ci ile masz lat”.

Z pomocą przychodzi tu lifting dłoni, czyli mało inwazyjna procedura odmładzająca. Jej efekty mogą być nie tylko spektakularne, ale również długotrwałe. Szeroki wachlarz niechirurgicznych procedur pozwala zadziałać bardzo precyzyjnie, zarówno na cienką skórę, jak i przebarwienia.

alternatywa dla lasera

Przeszczep tkanki tłuszczowej na grzbiet dłoni to procedura dająca podwójną korzyść: usunięcie zbędnego tłuszczu z innych partii ciała, takich jak brzuch, uda czy biodra i nadanie dłoniom młodzieńczego, świeżego wyglądu. Nie wyeliminuje on nadmiaru skóry na grzbiecie dłoni, ale spowoduje, że wszelkie zagłębienia i żyły będą mniej widoczne.

cena zabiegu

Lipotransfer - dłonie 3000 zł

bezpieczeństwo zabiegu

Zabieg lipofillingu jest w pełni bezpieczny, niemal bezbolesny i przynosi szybkie rezultaty. Nie powoduje uszkodzeń okolicznych nerwów, tkanek i naczyń, dzięki czemu czas rekonwalescencji ulega skróceniu.

Do zabiegu wykorzystujemy swój własny tłuszcz, nie zaś ,,ciało obce”, co eliminuje ryzyko uczulenia i wystąpienia niepożądanych reakcji ze strony układu immunologicznego.

szybkość i trwałość efektów

Pierwszy efekt lipofillingu widoczny jest już po kilku dniach – nasza skóra staje się bardziej elastyczna, wygląda młodziej a powierzchnia poddana zabiegowi zwiększa swoją objętość.

Gojenie jest procesem stopniowym i powolnym, stąd ostateczny wygląd może być widoczny po upływie 6-9 miesięcy. Natomiast efekty operacji utrzymują się przez wiele lat. Blizny po pobraniu jak i podaniu tkanki tłuszczowej są praktycznie niewidoczne. Właściwa pielęgnacja dłoni i rzucenie palenia dodatkowo wspomagają efekty zabiegu.

Przyjmuje się, że efekt lipoliftingu jest stały i wieloletni, jednak zdarza się, że tłuszcz jest częściowo wchłaniany przez organizm (ok. 30%).

Ze względu na spektakularne efekty i małą inwazyjność, pacjenci Prestige Medical coraz częściej wybierają lipofilling.

mkd-team-image
Lek. Aliaksandr Kuradovets
Lekarz medycyny estetycznej - dermatolog
Zarezerwuj wizytę

zalety zabiegu

 • bezpieczeństwo, pełna sterylność,
 • 100% biokompatybilność,
 • brak ryzyka alergii, toksyczności,
 • naturalne efekty,
 • długo utrzymujące się efekty,
 • efekty widoczne po 1-2 dniach,
 • skóra jest bardziej napięta i nawilżona,
 • skóra wygląda młodziej,
 • 70% przeszczepionego tłuszczu zostaje w tkankach na zawsze.

przebieg zabiegu

Pierwszy etap polega na pobraniu, w znieczuleniu miejscowym, z miejsc dawczych (tj. podbrzusze, uda, grzbiet) tkanki tłuszczowej. 

Pobranie tkanki tłuszczowej poprzedza podanie w obszar zabiegowy dużej ilości roztworu zawierającego środek znieczulający i obkurczający naczynia krwionośne. Preparat ten wstrzykiwany jest za pomocą kaniuli, która jednocześnie mechanicznie rozrywa tkankę tłuszczową. Dzięki temu, liposukcja strzykawkowa jest bezbolesna i przebiega w komfortowych dla pacjenta warunkach.

Po około pół godzinie lekarz za pomocą innej kaniuli przystępuje do odsysania nawodnionej tkanki tłuszczowej z miejsc, w których występuje jej nadmiar. Do pobrania tłuszczu konieczne jest wykonanie małego otworu o średnicy około 2 mm.

Etap drugi to oczyszczanie tłuszczu  w celu usunięcia uszkodzonych komórek, krwi, lipidów i nadmiaru płynów zebranych podczas liposukcji.

Etap trzeci – oczyszczony, sterylny tłuszcz jest ostrożnie wstrzykiwany w wybrane miejsce twarzy. Podaje się ok. 20-30 ml odwirowanego tłuszczu.

Zabieg trwa od 1-3 godzin.  Zabieg odbywa się w ciągu jednego dnia, a bezpośrednio po nim pacjent wraca do domu.

 

przeciwwskazania

Lipofiling należy do bardzo bezpiecznych metod, ale jak każdy zabieg estetyczny, posiada listę przeciwwskazań:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • problemy z wątrobą i nerkami,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • przewlekłe infekcje,
 • nadwrażliwość na niektóre leki,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • palenie papierosów,
 • zbyt niska waga ciała
 • choroby nowotworowe.

zalecenia po zabiegu

Po zabiegu przeszczepienia komórek tłuszczowych z ciała zaleca się:

 • unikania wysiłku fizycznego przez okres tygodnia,
 • noszenie opatrunku uciskowego w miejscu pobrania przez ok. dwa tygodnie,
 • bezwzględną rezygnację z gorących kąpieli i wystawiania ciała na działanie wysokich temperatur przez ok. piętnaście dni,
 • unikanie spania na miejscach, z których została pobrana tkanka tłuszczowa (przez ok. pięć dni).