a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Lipofilling

Prestige Medical  >  Usługi  >  Lipofilling
 • Wypełnienie warg sromowych tłuszczem

   

  Transfer tkanki tłuszczowej jest uznaną metodą wypełnienia tkanki  pod skórą właściwą, a tym samym uzyskania objętości. Nowość zabiegu polega  na tym, że może być wykonany metodą całkowicie zamkniętą, to znaczy pobrany  tłuszcz jest  w kanalikach  i strzykawkach systemu bez kontaktu  z powietrzem i po  obróbce – płukaniu, filtrowaniu podawany bezpośrednio do miejsca docelowego.

  Przeszczepiony tłuszcz utrzymuje się znacznie dłużej niż inne wypełniacze i nie wywołuje reakcji alergicznych.

  Dodatkowo w przeszczepionym tłuszczu są komórki macierzyste, które stymulują regenerację skóry.

Ochrona i nawilżenie kobiecych miejsc

Wraz z wiekiem dochodzi do naturalnej utraty jędrności i gęstości skóry. Zanika podskórna tkanka tłuszczowa, zmienia się układ mięśniowo-powięziowy, zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego i dochodzi do degradacji włókien kolagenu i elastyny. Zmiany te dotyczą skóry całej powierzchni ciała, w tym również okolic intymnych.

Proces starzenia może mieć decydujący wpływ na spadek jędrności warg sromowych większych. Skutecznym sposobem, który przywraca im naturalne wypełnienie jest iniekcja tkanki tłuszczowej pobranej z innej okolicy ciała.

 Zabieg przeszczepu tłuszczu jest skierowany dla kobiet w okresie menopauzalnym i po-menopauzalnym oraz kobiet młodych, którym zależy na poprawie estetyki okolic intymnych.

Łagodzenie dyskomfortu, podrażnień i otarć

Własny tłuszcz uważany jest za najlepszy preparat wypełniający, gdyż nie naraża pacjentki na ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Zabieg składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest liposukcja czyli odsysanie tłuszczu z miejsca, w którym jest nagromadzony.
Pobierana jest jednak mniejsza ilość tkanki tłuszczowej niż przy standardowej liposukcji. Następnie tłuszcz jest selekcjonowany i specjalnie przygotowywany do etapu drugiego, w którym za pomocą specjalnej kaniuli zostaje zaaplikowany w miejsce docelowe. Zabieg przeprowadza się zwykle przy użyciu znieczulenia miejscowego.

Nawilżenie i odmłodzenie okolic intymnych

Wskazaniem do zabiegu u młodych kobiet jest chęć zmiany wyglądu okolic intymnych, zbyt małe wargi sromowe większe co za tym idzie brak dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego co może powodować częste infekcje, urazy, otarcia, podrażnienia, ból lub świąd w okolicy sromu lub okolic intymnych. 

Ponadto wypełnienie warg sromowych większych poleca się kobietom które posiadają wiotką oraz suchą skórę łechtaczki i warg sromowych. 

Zabieg wypełnienia polecany jest szczególnie kobietom w okresie menopauzalnym lub około menopauzalnym oraz u kobiet po znacznej utracie wagi ciała lub w przypadkach, kiedy zaczynają postępować zaniki tkanki związane z procesem starzenia – skóra staje się cieńsza oraz zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej.

cena zabiegu

Lipotransfer - wargi sromowe 3500 zł

bezpieczeństwo zabiegu

Zabieg lipofillingu jest w pełni bezpieczny, niemal bezbolesny i przynosi szybkie rezultaty. Nie powoduje uszkodzeń okolicznych nerwów, tkanek i naczyń, dzięki czemu czas rekonwalescencji ulega skróceniu.

Do zabiegu wykorzystujemy swój własny tłuszcz, nie zaś ,,ciało obce”, co eliminuje ryzyko uczulenia i wystąpienia niepożądanych reakcji ze strony układu immunologicznego.

szybkość i trwałość efektów

Pierwszy efekt lipofillingu widoczny jest już po kilku dniach – nasza skóra staje się bardziej elastyczna, wygląda młodziej a powierzchnia poddana zabiegowi zwiększa swoją objętość.

Gojenie jest procesem stopniowym i powolnym, stąd ostateczny wygląd może być widoczny po upływie 6-9 miesięcy. Natomiast efekty operacji utrzymują się przez wiele lat. Blizny po pobraniu jak i podaniu tkanki tłuszczowej są praktycznie niewidoczne. Właściwa pielęgnacja dłoni i rzucenie palenia dodatkowo wspomagają efekty zabiegu.

Przyjmuje się, że efekt lipoliftingu jest stały i wieloletni, jednak zdarza się, że tłuszcz jest częściowo wchłaniany przez organizm (ok. 30%).

Ze względu na spektakularne efekty i małą inwazyjność, pacjenci Prestige Medical coraz częściej wybierają lipofilling.

mkd-team-image
Lek. Aliaksandr Kuradovets
Lekarz medycyny estetycznej - dermatolog

zalety zabiegu

 • bezpieczeństwo, pełna sterylność,
 • 100% biokompatybilność,
 • brak ryzyka alergii, toksyczności,
 • naturalne efekty,
 • długo utrzymujące się efekty,
 • efekty widoczne po 1-2 dniach,
 • skóra jest bardziej napięta i nawilżona,
 • skóra wygląda młodziej,
 • 70% przeszczepionego tłuszczu zostaje w tkankach na zawsze.

przebieg zabiegu

Pierwszy etap polega na pobraniu, w znieczuleniu miejscowym, z miejsc dawczych (tj. podbrzusze, uda, grzbiet) tkanki tłuszczowej. 

Pobranie tkanki tłuszczowej poprzedza podanie w obszar zabiegowy dużej ilości roztworu zawierającego środek znieczulający i obkurczający naczynia krwionośne. Preparat ten wstrzykiwany jest za pomocą kaniuli, która jednocześnie mechanicznie rozrywa tkankę tłuszczową. Dzięki temu, liposukcja strzykawkowa jest bezbolesna i przebiega w komfortowych dla pacjenta warunkach.

Po około pół godzinie lekarz za pomocą innej kaniuli przystępuje do odsysania nawodnionej tkanki tłuszczowej z miejsc, w których występuje jej nadmiar. Do pobrania tłuszczu konieczne jest wykonanie małego otworu o średnicy około 2 mm.

Etap drugi to oczyszczanie tłuszczu  w celu usunięcia uszkodzonych komórek, krwi, lipidów i nadmiaru płynów zebranych podczas liposukcji.

Etap trzeci – oczyszczony, sterylny tłuszcz jest ostrożnie wstrzykiwany w wybrane miejsce twarzy. Podaje się ok. 20-30 ml odwirowanego tłuszczu.

Zabieg trwa od 1-3 godzin.  Zabieg odbywa się w ciągu jednego dnia, a bezpośrednio po nim pacjent wraca do domu.

 

przeciwwskazania

Lipofiling należy do bardzo bezpiecznych metod, ale jak każdy zabieg estetyczny, posiada listę przeciwwskazań:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • problemy z wątrobą i nerkami,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • przewlekłe infekcje,
 • nadwrażliwość na niektóre leki,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • palenie papierosów,
 • zbyt niska waga ciała
 • choroby nowotworowe.

zalecenia po zabiegu

Po zabiegu przeszczepienia komórek tłuszczowych z ciała zaleca się:

 • unikania wysiłku fizycznego przez okres tygodnia,
 • noszenie opatrunku uciskowego w miejscu pobrania przez ok. dwa tygodnie,
 • bezwzględną rezygnację z gorących kąpieli i wystawiania ciała na działanie wysokich temperatur przez ok. piętnaście dni,
 • unikanie spania na miejscach, z których została pobrana tkanka tłuszczowa (przez ok. pięć dni).