Laser frakcyjny – odmładzanie bez igły
Laser frakcyjny jest najnowszym rewolucyjnym urządzeniem w dziedzinie mikro punktowego frakcyjnego resurfacingu skóry.
Wiązka światła wykonuje w skórze tysiące uszkodzeń. W ich miejsce organizm wytwarza nową, lepszą tkankę. To mobilizacja skóry do odmłodzenia – zrobi to sama – my tylko ją do tego pobudzimy. Skóra staje się wyraźnie napięta, odświeżona i odzyskuje utracony blask.
Resurfacing pozwala szybko i bardzo precyzyjnie pozbyć się zmarszczek, widocznie rozszerzonych porów – to głęboki peeling, który skraca okres rekonwalescencji do minimum.
ablacyjny laser frakcyjny
Technologia frakcyjna to nowoczesne i niechirurgiczne rozwiązanie, które pozwala na głębokie odmłodzenie skóry. Zabieg frakcyjnej ablacyjnej regeneracji naskórka mający na celu wywołanie minimalnego uszkodzenia naskórka poprzez tzw. dziurkowanie, które pobudza go do intensywnej regeneracji i powoduje stymulację komórek do produkcji nowego kolagenu w głębokich warstwach skóry.
Po zabiegu skóra staje się ujędrniona i wygładzona. Dzięki zastosowaniu skanera laserowego zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, a pierwsze efekty są widoczne już po wygojeniu.
potwierdzona skuteczność działania
Resurfacing jest najgłębiej działającą metodą peelingu frakcyjnego. Sprawdzi się doskonale u osób, które borykają się z problemami:
- wiotkość skóry- głębokie zmarszczki,
- drobnymi zmarszczkami, w tym zmarszczki wokół oczu i zmarszczki wokół ust,,
- poszerzonych porów.
A także wpłynie na:
- ujędrnienie i poprawę gęstości skóry,
- spłycenie zmarszczek i poprawę owalu twarzy,
- odmładzanie skóry,
- likwidację niedoskonałości skóry,
- odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni,
- zwiększenie sprężystości skóry ramion, brzucha (po porodzie).
przebieg zabiegu
Ablacyjny resurfacing skóry jest zabiegiem wykonywanym ambulatoryjnie. Przed zabiegiem specjalnym skanerem wykonuje się analizę stopnia nawodnienia skóry i w zależności od tego wyniku dobiera się odpowiednie parametry pracy lasera. W znieczuleniu miejscowym (krem) do skóry przykładana jest głowica lasera i za pomocą promienia lasera celowo uszkadzany jest naskórek, dzięki czemu uruchamiane są procesy regeneracji i produkcji nowego kolagenu.
Podczas resurfacingu mikrowiązki lasera niszczą powierzchowne warstwy skóry. Stymuluje to procesy gojenia i produkcji kolagenu, a powstające nowe warstwy skóry są gładsze i bardziej napięte. Zabieg ablacyjnego resurfacingu może trwać od 30 minut do około 2 godzin, w zależności od wielkości leczonego obszaru skóry.
przygotowanie do zabiegu
Zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której przeprowadzamy wywiad medyczny pod kątem wskazań oraz przeciwwskazań do zabiegu oraz oceniamy stan skóry.
Skóra nie może być opalona. Nie wolno również stosować preparatów zawierających w swoim składzie substancje o działaniu fotouczulającym, m.in, antybiotyki, sterydy, antydepresanty oraz substancje ziołowe.
efekty i częstotliwość zabiegowa
Już po pierwszym zabiegu widać spektakularną różnicę. Pierwsze efekty są widoczne około 14 dni po zabiegu. Liczba wymaganych sesji jest dobierana indywidualnie do każdego pacjenta, najczęściej są to 3 zabiegi w odstępach 4- 6 tygodni.
Ablacyjny resurfacing pozwala szybko osiągnąć efekt promiennej, gładkiej skóry, a skutki zabiegu utrzymują się nawet przez kilka lat. Warto zaznaczyć, że skóra po zabiegu jest wrażliwa na promienie słoneczne, dlatego należy codziennie stosować kremy z filtrem.
skóra po zabiegu
Po zabiegu, przez około 2-3 godziny pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe podobne do skutków oparzenia. Miejsce zastosowania lasera frakcyjnego jest czerwone, a skóra wygląda na mocno podrażnioną. Czasami może wystąpić obrzęk.
Pierwsze 7 dni po zabiegu:
- dzień 1 – kolor skóry ściemnieje, co będzie spowodowane oddzielaniem się resztek naskórka, który będzie się w naturalny sposób złuszczał od 3-7 dni; odczuwalna będzie bolesność, ściąganie skóry na twarzy i oczywiście zaczerwienienie; na skórze uwidoczni się drobna „kratka” pokazująca, w którym miejscu zadziałał laser,
- dzień 2 – skóra przybiera brązowy odcień, kolor skóry oraz jej szorstkość są normalną oznaką procesu gojenia skóry. Brązowa skorupa pokrywająca twarz zaczyna delikatnie „pękać”,
- dzień 3- 4 – skóra cały czas się złuszcza, opuchlizna zmniejsza się, koloryt twarzy nieco się wyrównuje. Można zauważyć, że skóra na której nastąpiło złuszczenie jest bardzo gładka, jej struktura jest wyrównana,
- dzień 5 – skóra jest w 90% złuszczona. Bez makijażu twarz wygląda jakbyś wyszła właśnie z solarium.
cena zabiegu
zalecenia po zabiegu
Szczególną uwagę należy zwrócić na intensywne nawilżanie i regenerację skóry.
Ze względu na fakt, iż możliwym powikłaniem po zabiegu może być zakażenie bakteryjne, najlepiej zmienić poszewkę poduszki, nie wycierać twarzy codziennym ręcznikiem, ograniczyć dotykania twarzy zwłaszcza niezdezynfekowanymi rękoma.
Po zabiegu:
- dzień 1 – do 24h po zabiegu nie używamy wody z kranu. Aby zmyć pozostałości kremu po nocy można zastosować najlepiej sól fizjologiczną. Nie szorujemy twarzy, aby nie zdrapać strupków. Nałożenie podkładu w tym dniu jest absolutnie niewskazane. Jeżeli istnieje konieczność opuszczenia domu, należy bezwzględnie nałożyć krem z filtrem SPF 50 bez względu na porę roku i pogodę za oknem.
- dzień 2 – kluczową rolę odgrywa nawilżanie w postaci kremów nawilżających oraz nawadnianie od wewnątrz (duża ilość wody niegazowanej). Od drugiego dnia po zabiegu można swobodnie się myć, brać prysznic,
- dzień 3-4 – z racji, że skóra oczyszcza się od wewnątrz możliwe są pojedyncze białe krostki wypełnione ropą. Absolutnie nic z nimi nie robimy!! Skóra jest tak wrażliwa, że podczas kolejnego mycia krostki same zostaną usunięte z powierzchni skóry,
- dzień 5 – od dnia zabiegu przez okres minimum 4 tygodni przy każdym wyjściu na zewnątrz stosujemy krem z filtrem SPF min 50+. Jest to jedno z najważniejszych zaleceń pozabiegowych i tyczy się wszystkich zabiegów laserowych.
rekonwalescencja
Okres rekonwalescencji wynosi 5-7 dni.
przeciwwskazania
- ciąża, laktacja,
- skłonność do tworzenia keloidów (bliznowców),
- leki immunosupresyjne,
- stosowanie leków światłouczulających (odstawić 10 dni przed zabiegiem) i pochodnych wit. A,
- zioła: dziurawiec, nagietek,
- kosmetyki z retinolem (pochodnej witaminy A),
- otwarta rana na skórze w obszarze zabiegu,
- choroba nowotworowa skóry,
- aktywna opryszczka.
NASZ ZESPÓŁ