a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Korekcja chomików

Prestige Medical  >  Usługi  >  Korekcja chomików

40 LAT MINĘŁO...

Chomiki to nadmiar skóry w obszarze żuchwy, w postaci nieestetycznych nawisów, zaburzający owal twarzy i dodający nam lat. Są namacalnym dowodem istnienia grawitacji, która pokonując jędrność i gęstość skóry „ściąga” nasze tkanki ku dołowi.

Proces ten zaczyna się około 40 roku życia i wiąże się ze zmniejszającą się produkcją kolagenu i elastyny – składników odpowiadających za jędrność skóry. Podskórna tkanka tłuszczowa, która nadaje naszym twarzom kształt, z biegiem lat traci swoją objętość i nie podtrzymywana stelażem kolagenu, sukcesywnie opada. Ostrość linii kąta żuchwy, gwarantowana w młodości, staje się  wspomnieniem.

CHOMIKOM MÓWIMY NIE!

Nici liftingujące to rozwiązanie, dzięki któremu medycyna estetyczna poszła o kilka kroków do przodu, oferując pacjentom zabiegi mało inwazyjne, o skuteczności porównywalnej do chirurgii plastycznej. Za pomocą nici Aptos możemy unieść opadające tkanki i „naciągnąć” skórę obszaru żuchwy, mobilizując ją jednocześnie do przebudowy i regeneracji.

Nici Aptos, dzięki specjalnie opracowanym mikrowypustom, pozwalają na kotwiczenie się w tkankach i przesuwanie ich w pożądanym kierunku (do góry bądź na bok), w zależności od konkretnego przypadku.

Osiągamy w ten sposób efekt liftingu tkanek i poprawy jakości skóry, która staje się bardziej gęsta i sprężysta. „Chomiki” znikają a linia owalu ulega poprawie.

EFEKT ZABIEGU

Efektem jest wyraźne podciągnięcie, zliftingowanie luźnej, wiotkiej, opadającej skóry policzków.
Rezultaty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, ale efekt z czasem jest coraz lepszy i utrzymuje się ok. 2-5 lata w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Korekcja podbródka nićmi Aptos (fot. Aptos)

CENA ZABIEGU

Konsultacja przed zabiegiem 250 zł
korekcja chomików(nici wchłanialne - do 2 lat) 4500 zł
korekcja chomików(nici niewchłanialne - do 10 lat) 5500 zł
Zarezerwuj wizytę

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Procedura trwa ok. 40-60 minut. Niewielki obrzęk utrzymuje się do 4 dni, a uczucie ciągnięcia przez okres do kilku tygodni, w zależności od liczby i rodzaju nitki.

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a nici Aptos nie powodują żadnych komplikacji związanych z wchłanialną nicią, takich jak wyczuwalność lub widoczność przez skórę.

ZALECENIA PO ZABIEGU

W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu należy przykładać zimny kompres.

Przez okres 2-3 dni powstrzymać się od picia gorących napojów i spożywania gorących posiłków, a od alkoholu  nie mniej niż dwa tygodnie. W okresie tygodnia od przeprowadzenia zabiegu zaleca się ograniczyć mimikę twarzy, nie stosować masaży, unikać wysiłku fizycznego, nie korzystać z sauny czy basenu.

W obszarze zabiegowym nie stosować żadnych zabiegów rozgrzewających przez okres nie krótszy niż miesiąc od implementacji nici.

PRZECIWWSKAZANIA

 • choroby autoimmunologiczne
 • nowotwory i stany zapalne
 • nadciśnienie II i III stopnia
 • choroba niedokrwienna serca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • hemofilia
 • kolagenoza
 • tendencja do przerostu i bliznowacenia
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • obecność stałych wypełniaczy (silicon, radiesse, aquamid) w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi
 • opryszczka
 • leczenie stomatologiczne w toku
 • ciąża i laktacja
 • uczulenie na preparat znieczulający
mkd-team-image
Lek. Aliaksandr Kuradovets
Lekarz medycyny estetycznej - dermatolog