a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Korekcja chomików

Prestige Medical  >  Usługi  >  Korekcja chomików

40 LAT MINĘŁO...

Chomiki to nadmiar skóry w obszarze żuchwy, w postaci nieestetycznych nawisów, zaburzający owal twarzy i dodający nam lat. Są namacalnym dowodem istnienia grawitacji, która pokonując jędrność i gęstość skóry „ściąga” nasze tkanki ku dołowi.

Proces ten zaczyna się około 40 roku życia i wiąże się ze zmniejszającą się produkcją kolagenu i elastyny – składników odpowiadających za jędrność skóry. Podskórna tkanka tłuszczowa, która nadaje naszym twarzom kształt, z biegiem lat traci swoją objętość i nie podtrzymywana stelażem kolagenu, sukcesywnie opada. Ostrość linii kąta żuchwy, gwarantowana w młodości, staje się  wspomnieniem.

CHOMIKOM MÓWIMY NIE!

Nici liftingujące to rozwiązanie, dzięki któremu medycyna estetyczna poszła o kilka kroków do przodu, oferując pacjentom zabiegi mało inwazyjne, o skuteczności porównywalnej do chirurgii plastycznej. Za pomocą nici Aptos możemy unieść opadające tkanki i „naciągnąć” skórę obszaru żuchwy, mobilizując ją jednocześnie do przebudowy i regeneracji.

Nici Aptos, dzięki specjalnie opracowanym mikrowypustom, pozwalają na kotwiczenie się w tkankach i przesuwanie ich w pożądanym kierunku (do góry bądź na bok), w zależności od konkretnego przypadku.

Osiągamy w ten sposób efekt liftingu tkanek i poprawy jakości skóry, która staje się bardziej gęsta i sprężysta. „Chomiki” znikają a linia owalu ulega poprawie.

EFEKT ZABIEGU

Efektem jest wyraźne podciągnięcie, zliftingowanie luźnej, wiotkiej, opadającej skóry policzków.
Rezultaty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, ale efekt z czasem jest coraz lepszy i utrzymuje się ok. 2-5 lata w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Korekcja podbródka nićmi Aptos (fot. Aptos)

CENA ZABIEGU

Konsultacja przed zabiegiem 250 zł
korekcja chomików 3500 zł
Zarezerwuj wizytę

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Procedura trwa ok. 40-60 minut. Niewielki obrzęk utrzymuje się do 4 dni, a uczucie ciągnięcia przez okres do kilku tygodni, w zależności od liczby i rodzaju nitki.

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a nici Aptos nie powodują żadnych komplikacji związanych z wchłanialną nicią, takich jak wyczuwalność lub widoczność przez skórę.

ZALECENIA PO ZABIEGU

W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu należy przykładać zimny kompres.

Przez okres 2-3 dni powstrzymać się od picia gorących napojów i spożywania gorących posiłków, a od alkoholu  nie mniej niż dwa tygodnie. W okresie tygodnia od przeprowadzenia zabiegu zaleca się ograniczyć mimikę twarzy, nie stosować masaży, unikać wysiłku fizycznego, nie korzystać z sauny czy basenu.

W obszarze zabiegowym nie stosować żadnych zabiegów rozgrzewających przez okres nie krótszy niż miesiąc od implementacji nici.

PRZECIWWSKAZANIA

 • choroby autoimmunologiczne
 • nowotwory i stany zapalne
 • nadciśnienie II i III stopnia
 • choroba niedokrwienna serca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • hemofilia
 • kolagenoza
 • tendencja do przerostu i bliznowacenia
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • obecność stałych wypełniaczy (silicon, radiesse, aquamid) w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi
 • opryszczka
 • leczenie stomatologiczne w toku
 • ciąża i laktacja
 • uczulenie na preparat znieczulający
mkd-team-image
Lek. Aliaksandr Kuradovets
Lekarz medycyny estetycznej - dermatolog