WIZYTA U UROLOGA
Wizyta u specjalisty z dziedziny urologii wymaga przełamania dużych barier zarówno psychologicznych, jak i fizycznych. Dlatego zgłaszając się do specjalisty warto zabrać ze sobą:
- wyniki badań krwi, badania moczu,
- spis leków przyjmowanych i tych, których przyjmowanie niedawno zakończyłeś (przygotowując listę pamiętaj też o ziołach).
Przed wizytą zadbaj o higienę – przyjdź czysty i przygotowany do badania.
DIAGNOSTYKA USG I LECZENIE
Zgłoś się do urologa gdy :
- problemy w oddawaniu moczu (przerost prostaty, nietrzymanie moczu, bolesne oddawanie moczu),
- choroby prostaty (nowotwór, przerost, zapalenie),
- zakażenia układu moczowego, w tym przenoszone drogą płciową,
- nowotwory dróg moczowych (nerki, pęcherza moczowego, prącia),
- kamica układu moczowego,
- choroby jąder (nowotwór, torbiel, wodniak),
- zaburzenia płodności u mężczyzn,
- zaburzenia wzwodu, wytrysk przedwczesny i inne zaburzenia życia płciowego u mężczyzn,
- wady anatomiczne układu moczowego (zwężenie moczowodu, zwężenie cewki moczowej) i płciowego (stulejka, zbyt krótkie wędzidełko, skrzywienie prącia, inne)
- zaburzenia erekcji,
- krwiomocz.
Cennik usług:
STREFA ZABIEGÓW UROLOGICZNYCH
Zapoznaj się z dowolnym zabiegiem i jego procedurą. Pamiętaj Twoje bezpieczeństwo i Twój komfort jest dla nas najważniejszy.
Leczenie stulejki
Stulejka to wyłącznie męska dolegliwość, cierpi na nią około 10 % panów. Jest to zwężenie ujścia napletka na tyle, że nie zsuwa się on poza żołądź prącia.
Istnieją dwa rodzaje stulejki – o pełnej mówimy, gdy nie jest możliwe zsunięcie napletka z penisa nawet w stanie spoczynku, o niepełnej zaś, gdy napletek zsuwa się z członka w stanie spoczynku, ale nie odsłania żołędzi we wzwodzie, a nawet jeśli tak, to powoduje ból i ucisk.
Problem ten może zostać zdiagnozowany już w wieku ok. 3 lat, jednak ze względu na brak dolegliwości z tym związanych u małego chłopca, często staje się on rzeczywistym problemem dopiero w okresie osiągania dojrzałości płciowej i rozpoczęcia współżycia.
SPRAWDŹ!
Plastyka wędzidełka napletka
Zabieg korekty wędzidełka jest zabiegiem operacyjnym, całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym. Stosowana przez nas metoda mikrochirurgiczna pozwala na trwałe wydłużenie wędzidełka.
Frenuloplastyka jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Kolejnym etapem zabiegu jest poprzeczne nacięcie wędzidełka i jego plastyka polegająca na odpowiednim zeszyciu brzegów rany. W tym celu wykorzystuje się szwy wchłanialne, których nie trzeba usuwać.
Plastyka krótkiego wędzidełka jest zabiegiem krótkim, trwającym około 30 minut. Nie wymaga zwolnienia lekarskiego, powrót do codziennej aktywności jest natychmiastowy, jednak aktywność seksualna zalecana jest nie wcześniej niż po około 4 tygodniach.