a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Skleroterapia

Prestige Medical  >  Skleroterapia

Umów się na konsultację

Prestige Medical Józefów
660 033 099

Prestige Medical Płock
730 005 585

Zabieg skleroterapii dedykowany jest osobom, które chcą usunąć żylaki kończyn dolnych. Ponadto wskazaniem do terapii są przypowierzchniowe poszerzenia naczyń oraz pajączki naczyniowe

Zarezerwuj wizytę

Nieoperacyjne leczenie żylaków

 

 

Skleroterapia  to skuteczna metoda leczenia żylaków. Stanowi terapię mniej inwazyjną i bardziej bezpieczną w porównaniu z operacyjnym usuwaniem żylaków. Przeprowadzana jest w warunkach ambulatoryjnych. Skleroterapia jest bez wątpienia najbardziej uniwersalną ze wszystkich metod leczenia niewydolności żylnej kończyn dolnych. Możemy ją zastosować zarówno do leczenia zmian o charakterze kosmetycznym (pajączków czy poszerzonych żył siatkowatych), jak i do dużych niewydolnych pni żylnych.

Skleroterapia

 

Zabieg skleroterapii jest bezpieczny, pod warunkiem, że zostanie przeprowadzony u Pacjenta prawidłowo zakwalifikowanego. Istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu, dlatego też lekarz musi posiadać wszystkie informacje na temat stanu zdrowia Pacjenta. Świadome zatajenie tychże informacji przez samego Pacjenta może narazić go na poważne niebezpieczeństwo.

Satysfakcjonujący efekt leczenia otrzymuje się nierzadko po serii zabiegów (2-5) wykonywanych zazwyczaj w odstępach 2-5 tygodniowych. Poza względami technicznymi (właściwy dobór preparatu, jego stężenia, techniki i miejsca podania) ważne są również pewne unikalne cechy pacjenta, a przede wszystkim: rozkład zmian na nogach, fototyp skóry czy zdolności gojenia.

 

 

 

Przygotuj się do zabiegu

 

Przygotowanie do zabiegu obejmuje przede wszystkim wykonanie podstawowych badań, w tym USG Doppler. Przebieg zabiegu skleroterapii kompresyjnej sprowadza się do podawania w miejscu uszkodzonych naczyń żylnych leków, które powodują zwłóknienie, a następnie wyłączenie uszkodzonego naczynia z układu żylnego. Podczas jednego zabiegu wykonuje się około kilkunastu wkłuć bardzo cienką igłą. Jest to praktycznie bezbolesne, dlatego skleroterapia uważana jest za jedną z komfortowych metod leczenia. Przeważnie nastrzykiwaniem obejmuje się wybraną część nogi, np. udo, czy podudzie. Zabieg jest mało inwazyjny, praktycznie bezbolesny i trwa około 20 minut Niekiedy w trakcie zabiegu lekarz wspomaga się obrazowaniem USG Doppler.

 

Usługa

             Cena                    

Informacja

Zabieg skleroterapii 

400 – 600 zł 

*cena uzależniona od ilości konieczności podania leku

Czas trwania zabiegu: 20 – 25  minut, Ilość zabiegów i serii: od 2 do 4 zabiegów, Odstępy pomiędzy zabiegami: 2 tygodnie

Konsultacja chirurgiczna z badaniem Doppler 

                           300 zł            Badanie Doppler jest wskazane w przypadku zapisu na zabieg

Pończocha uciskowa

Podkolanówka 

                      160  zł  /120 zł     

                        140 zł / 110 zł 

 2 sztuki / 1 sztuka   rozmiar dobierany indywidualnie dla Pacjenta

2 sztuki / 1 sztuka   rozmiar dobierany indywidualnie dla Pacjenta

 

a

Bezpieczeństwo

Obliteracja żylaków nie wymaga znieczulenia, ponieważ igła jest tak cienka, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Mała inwazyjność metody powoduje również, że pacjent nie musi po jej zastosowaniu, zostawać przez kilka dni w szpitalu.

a

Zabieg jest bezbolesny

Zaletą skleroterapii jest małoinwazyjność. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, trwa około 30 minut. Kolejne nastrzyknięcia na tej samej kończynie mogą być wykonane najwcześniej po 7 – 21 dniach. Jedna seria skleroterapii może nie wystarczyć  do zamknięcia wszystkich zmian na całej nodze. Jest to spowodowane ograniczeniami ilościowymi  stosowanych preparatów oraz procedurą leczniczą, a także zależy od rozległości zmian. Pacjent powinien wskazać lekarzowi te zmiany, które przeszkadzają najbardziej.

a

Postępowanie po zabiegu

  • Po zabiegu na nogi zakładane są specjalne pończochy uciskowe i pacjent musi przez ok 45 minut do godziny spacerować.
  • Przez 4 tygodnie nie można zażywać gorących kąpieli, opalać się oraz korzystać z sauny lub łaźni. Jeżeli nie można obyć się bez kąpania w ciepłej wodzie, należy postarać się, aby było ono krótkie i uwzględniało polewanie chłodną wodą.
  • Wizyta kontrolna po 1-3 tygodniach.

Wskazania do zabiegu

  • żylaki o znaczeniu hemodynamicznym (powodujące zastój żylny)-niewydolna żyła odpiszczelowa lub odstrzałkowa,
  • żylaki resztkowe lub nawrotowe po leczeniu chirurgicznym. Dotyczy to głównie żylaków u pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą poddać się zabiegowi chirurgicznemu.
  • „pajączki” naczyniowe,
  • żyły siatkowate szpecące kończyny dolne 

Przeciwskazania do zabiegu

  1. Bezwzględne: unieruchomienie pacjenta, zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna, alergia na środki obliterujące, miejscowa lub uogólniona infekcja,  wady serca (przetrwały otwór międzyprzedsionkowy),
  2. Względne: choroby alergiczne, nadkrzepliwość, ogólny zły stan zdrowia, zażywanie środków antykoncepcyjnych, miażdżyca tętnic kończyn dolnych, ciąża i połóg,  ciężka choroba układowa, zakrzepica powierzchowna żył, częste migreny, przebyty udar mózgu.

Lekarz wykonujący zabieg: 

 

lek. Renata Florek – Szymańska