a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Endokrynolog

Prestige Medical  >  Endokrynolog

Umów się na konsultację

Prestige Medical Józefów
660 033 099

Prestige Medical Płock
730 005 585

Endokrynolog zajmuje się leczeniem zaburzeń pracy tarczycy oraz całego układu endokrynologicznego. Wizyta u endokrynologa rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu medycznego, w trakcie którego pacjent powinien zapoznać lekarza z historią przebytych chorób.

Zarezerwuj wizytę

Endokrynolog 

 

W Prestige Medical zajmujemy się zaburzeniami pracy tarczycy, chorobami przemiany materii z otyłością i cukrzycą włącznie, niepłodność żeńska i męska, menopauza u kobiet i andropauza u mężczyzn oraz osteoporoza. Szczególne znaczenie ma opieka endokrynologa, zwłaszcza w przypadku utajonych chorób tarczycy u kobiet planujących ciążę i podczas całego jej przebiegu. Wizyta u endokrynologa rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu medycznego, w trakcie którego pacjent powinien zapoznać lekarza z historią przebytych chorób, przyjmowanymi lekami, zaobserwowanymi objawami chorobowymi, a także stylem życia, który może być jednym z czynników wpływających na rozwój choroby. Po przeanalizowaniu tych danych endokrynolog może zaproponować wykonanie szczegółowych badań diagnostycznych, w tym badań krwi sprawdzających poziom hormonów. Jeżeli przypuszcza, że problem leży po stronie tarczycy, może zlecić  wykonanie badać ultrasonograficznych, aby sprawdzić jej strukturę i budowę.

Zadbaj o swoją tarczycę

 

Zaburzenia funkcjonowania gruczołu dokrewnego mogą wynikać z jego choroby – wówczas gruczoł zaczyna produkować zbyt dużo lub zbyt mało hormonu. W innych przypadkach dochodzi do patologicznych zmian w obrębie gruczołu, np. rozwija się guzek lub nowotwór, który podobnie może zaburzać równowagę hormonalną. Endokrynolog zajmuje się więc znalezieniem przyczyn problemów hormonalnych oraz ich terapią. Po skierowaniu pacjenta na badania i postawieniu diagnozy dobiera sposób leczenia, którym może być farmakoterapia czy leczenie chirurgiczne. Niektóre zmiany wymagają natomiast jedynie obserwacji – należą do nich np. łagodne guzki, które nie powiększają się i nie wydzielają hormonów. Czasami endokrynolodzy mają podwójną specjalizację, np. ginekolog-endokrynolog.

Usługa Cena Informacja
Konsultacja endokrynologa online     200 zł                                 dr n. med. Sylwia Wolff                        
USG tarczycy       200 zł                                     lek. Dimitry Ivanou 

dr. n. med. Sylwia Wolf