ELEKTROKOAGULACJA
USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH
Elektrokoagulacja to metoda polegająca na wykorzystaniu przepływu prądu elektrycznego do wycinania, usuwania i niszczenia tkanek. Zabiegi można podzielić na elektrokoagulację i cięcie, które wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (zastrzyk znieczulający, krem znieczulający lub schłodzenie chlorkiem etylu).
Elektrochirurgia przynosi szczególne korzyści podczas zabiegów estetycznego konturowania tkanek. Często już niewielki zabieg może polepszyć wygląd pacjenta. Przy odpowiedniej staranności i wprawie, można w wyjątkowo precyzyjny sposób panować nad ilością usuwanej tkanki, co się bezpośrednio przekłada na osiąganie jak najlepszych rezultatów, zarówno terapeutycznych, jak i estetycznych.
Przebieg zabiegu
Dermatolog przeprowadza zabieg w znieczuleniu miejscowym lub bez w zależności od rozmiaru zmian, ich lokalizacji i odporności na ból pacjenta. Urządzenie do elektrokoagulacji ma różne końcówki, które dobiera się w zależności od potrzeb. Mogą to być nożyki, pętelki, kulki lub igły.
Elektrokoagulacja trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, towarzyszy jej niezbyt przyjemny zapach ścinającego się białka. Długość trwania zabiegu zależy od wielkości powierzchni poddawanej działaniu elektrody. W miejscu usuwanej zmiany może pojawić się delikatne krwawienie.
W ramach elektrochirurgii wykonujemy zabiegi zamykania drobnych naczyń krwionośnych, a także usuwania niezłośliwych zmian skórnych o charakterze:
- brodawek wirusowych (tzw. kurzajek)
- brodawek łojotokowych
- włókniaków miękkich
- naczyniaków
- prosaków
- mięczaka zakaźnego
- gruczolaków łojowych.
Efekty zabiegów
Konsultacja specjalisty
Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalizującym się w zabiegach dermatologicznych i mającym doświadczenie chirurgiczne. Pacjent zostanie poinformowany przez lekarza specjalistę o czynnościach związanych z zabiegiem, przeciwskazaniach i postępowaniu po zabiegu.
Cennik zabiegów
Cennik usług:
*cena jest uzależniona od rozległości i ilości zmian poddawanych zabiegowi.