Przeszkadzają Ci żółte plamki na powiekach? A może pojawiła się gradówka?
Od lat z powodzeniem leczymy i wykonujemy bezpieczne zabiegi wrażliwych okolic oczu. Zabiegi w naszym centrum przeprowadzają doświadczeni okuliści – lekarze specjaliści, którzy łączą wiedzę z zakresu okulistyki oraz chirurgii plastycznej.
Zmianami na powiekach oraz w okolicach oczu nie są wyłącznie defektami estetycznymi. Wpływają zarówno na nasz wygląd, jak i jakość widzenia, sprawność gałki ocznej, czy ogólne zdrowie oczu. Każdą dolegliwość tego typu najlepiej skonsultować z lekarzem okulistą, który zaproponuje odpowiednie i bezpieczne metody leczenia. Efekty zabiegów okulistycznych to komfort dobrego widzenia oraz poprawa wyglądu i odmłodzenie okolic oczu.
Pierwszym krokiem zawsze jest konsultacja z lekarzem okulistą. Podczas spotkania lekarz zapyta Cię o przebyte choroby. Ustali, czy konieczne będą dodatkowe badania oraz oceni stan skóry wokół oczu sprawdzając, czy zabieg będzie dotyczyć tylko powiek górnych czy także dolnych. Konsultacja powinna służyć także omówieniu oczekiwań pacjenta i skonfrontowania ich z rzeczywistością. Lekarz udzieli wszelkich wskazówek dotyczących trybu życia przed zabiegiem.
Oprócz wskazań indywidualnych, na kilka dni przed zabiegiem lepiej nie pić alkoholu, nie palić papierosów oraz nie zażywać leków rozrzedzających krew np. aspiryny.
ZABIEG USUNIĘCIA KĘPEK ŻÓŁTYCH
Żółtawe zmiany grudkowe umiejscowione najczęściej w okolicach powiek, związane z odkładaniem cholesterolu w skórze. Wskutek nadmiernego odkładania się lipidów powstają płaskie wykwity na powiekach w pobliżu kąta wewnętrznego oka.
Sposób postępowania polega na wycięciu chirurgicznym. Niewielkie blizny można wówczas całkowicie ukryć w fałdach skórnych powiek, zwłaszcza górnych.
ZABIEG USUNIĘCIA GRADÓWKI
Gradówka to przewlekły stan zapalny gruczołu Meiboma. Gradówka powstaje, gdy gruczoły łojowe znajdujące się po wewnętrznej stronie powieki czopują się, a w gruczole gromadzi się wydzielina, w której może się rozwinąć zakażenie. Zmiana zazwyczaj powiększa się stopniowo. Objawia się bezbolesnym zgrubieniem brzegu powieki (początkowo może przypominać jęczmień). Duże grudki, które rosną na Twoim oku, mogą ograniczać Ci pole widzenia, a nawet uciskać na rogówkę, przez co możesz gorzej widzieć. Taka zmiana może powodować astygmatyzm.
Stopnie rozwoju gradówki:
Stopień 1: Charakteryzuje się lekkim zaczerwienieniem, niewielkim dyskomfortem.
Stopień 2: W takim przypadku guzek staje się zauważalny.
Stopień 3: Wzrost i organizacja guzka zapalnego, pojawieniem się dolegliwości bólowych i objawów stanu zapalnego. Leczenie farmakologiczne (1-3).
Stopień 4: Guzek twardy, powstaje ropień. Leczenie chirurgiczne.
Zabieg nie jest skomplikowany, nie wymaga zakładania szwów chirurgicznych i odbywa się na znieczuleniu miejscowym. Polega na nacięciu skóry w miejscu wystąpienia zgrubienia i stopniowym wyłyżeczkowaniu gradówki z otaczającą ją torebką. Przez kilka godzin konieczne jest noszenie opatrunku. Po usunięciu opatrunku należy stosować miejscowo maść z antybiotykiem przepisaną przez lekarza.
ZABIEG USUNIĘCIA CYSTY
Cysta (torbiel) powieki lub spojówki powstaje najczęściej na skutek działania bakterii, jednak przyczyny powstania cysty mogą leżeć na przykład w zatkanych kanalikach łzowych lub używaniu przeterminowanych kosmetyków. Najczęściej jest to wypełniony płynem guzek. Zabieg jest krótki i bezbolesny, polega na nacięciu zmiany i jej wyłuszczeniu.
Cennik usług:
WYKONYWANE ZABIEGI:
Wykonujemy drobne zabiegi chirurgiczne w obrębie powiek i oczu. Zabiegi poprzedzane są konsultacją lekarską w celu zakwalifikowania do zabiegu i wykluczeniu przeciwwskazań. Zajmujemy się leczeniem i usuwaniem:
- gradówki
- podwinięcia powiek
- odwinięcia powiek
- brodawek
- cyst
- torbieli powiek
- włókniaków
- rógu skórnego
- znamion skórno-naskórkowych
- prosaków
Usunięte zmiany badane są histopatologicznie w certyfikownanej pracowni histopatologicznej.