a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Znajdź nas!
 

Plastyka brzucha – abdominoplastyka

Prestige Medical  >  Usługi  >  Plastyka brzucha – abdominoplastyka
 • Operacja plastyczna brzucha

   

  Plastyka brzucha pozwala na operacyjne usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej oraz napięcie powięzi, co pozwala na uzyskanie bardziej estetycznego wyglądu. Abdominoplastyka ma na celu przywrócenie płaskiego i równego brzucha, który w został uszkodzony poprzez ciąże lub wyraźną redukcje wagi.  Wyznaczane jest też nowe miejsce na pępek. Jej skutkiem jest przywrócenie właściwego przebiegu mięśni, a przez to również atrakcyjnego wyglądu całego brzucha.

Nieestetyczny brzuch - problem wielu kobiet i mężczyzn

Plastyka brzucha jest operacją, która cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn, i to bez względu na ich wiek. Nadmiar fałdu skórno-tłuszczowego brzucha i przywrócenie osłabionym lub odseparowanym mięśniom gładkiego i mocnego wyglądu to marzenie wielu ludzi. W wyniku operacji brzucha zostają również usunięte w dużej mierze rozstępy na brzuchu. Czasami procedurze tej towarzyszy liposukcja zwłaszcza w rejonie nadbrzusza i boków. Rezultat operacji jest trwały, jednak może on zostać zniweczony poprzez znaczne wahania wagi pacjenta. Dlatego warto zastanowić się czy w niedalekiej przyszłości planujemy zajście w ciążę lub utratę masy ciała. Najlepszy czas na operacje to taki, w którym waga ciała będzie już ustabilizowana. Na efekty operacji brzucha nie trzeba długo czekać, rezultat jest widoczny niemalże natychmiast po operacji. Poprawa wyglądu brzucha ma kojący wpływ na psychikę pacjentów, eliminując stany depresyjne, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości fizyczne i psychiczne.

Przebieg operacji

Abdominoplastyka. Chirurg plastyczny wykonuje cięcie w podbrzuszu nad samym owłosieniem łonowym dzięki czemu późniejsza blizna będzie ukryta pod bielizną. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie cięcia od pępka w dół. Następnie chirurg oddzieli skórę od mięśni i naciągnie ją. Nadmiar skóry i tkanki podskórnej zostanie odcięty. Jeśli pacjent cierpi na rozejście mięśni brzucha, lekarz zszyje je w środkowej części brzucha. W końcowym etapie zabiegu lekarz przesunie pępek w odpowiednie miejsce i zamknie ranę operacyjną.

Abdominoplastyka z liposukcją. W niektórych przypadkach w celu osiągnięcia optymalnego efektu czasem łączy się zabieg abdominoplastyki z liposukcją nadbrzusza i boków.  Dodatkową procedurą  jest odessanie tłuszczu z nadbrzusza jeszcze przed końcowym umiejscowieniem pępka. Liposukcja przeprowadzona w ten sposób zapewni płynne przejście między usuniętą tkanką tłuszczową a jej okolicą.

Miniabdominoplastyka to zabieg abdominoplastyki o mniejszym zakresie. Chirurg usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej jedynie w rejonie podbrzusza. W ten sposób nie pojawia się blizna w okolicy pępka, nie ma też konieczności jego przenoszenia. Podczas operacji można poprawić również mięśnie podbrzusza, nie można jednak usunąć rozejścia mięśni w wyższych partiach brzucha. Okres gojenia i rekonwalescencji trwa w przypadku miniabdominoplastyki zdecydowanie krócej, również ryzyko powikłań pooperacyjnych jest niższe.

Przygotowanie do operacji

 • co najmniej 4 tygodnie przed planowaną operacją należy odstawić wszystkie hormonalne leki antykoncepcyjne oraz leki hormonalnej terapii zastępczej;
 • co najmniej 3 tygodnie przed planowaną operacją nie wolno palić papierosów;
 • 14 dni przed operacją nie należy przyjmować leków z grupy salicylanów (Aspiryna, Polopiryna itp.) oraz innych substancji wpływających na krzepnięcie krwi (np. zioła, czosnek);
 • 3 dni przed operacją nie wolno stosować leków p/bólowych: paracetamolu, pyralginy i leków typu NLPZ (np. Ketonal, Ibuprofen, Naproxen i inne);
 • 6 godzin przez operacją nie wolno nic jeść, pić, żuć gumy;
 • należy przyjąć leki stosowane przewlekle, popijając niewielką ilością wody.

Rekonwalescencja

Okres rekonwalescencji wynosi do 6 tygodni.

Dzień po zabiegu pacjent może wstać i chodzić, ogólna sprawność wraca po 2 tygodniach.

Bezpośrednio po zabiegu mogą występować bóle brzucha, w pierwszych dniach należy pozostać w łóżku, niczego nie podnosić, nie spożywać alkoholu i nie palić papierosów. Zoperowany brzuch zabezpiecza się specjalnym elastycznym pasem, który ogranicza ból, ułatwia poruszanie się i powrót do pełnej aktywności.

Już od 6-go tygodnia można wrócić do aktywności fizycznej i uprawiania sportu. W celu uniknięcia przebarwień zaleca się ochronę blizn po zabiegowych przed bezpośrednim działaniem słońca w okresie do 6-ciu miesięcy.

Trzeba pamiętać, że po zabiegach chirurgicznych zawsze zostają blizny. Można jednak znacząco zmniejszyć ich widoczność już po okresie zagojenia się ran, np. za pomocą zabiegów laserowych lub stosując preparaty na blizny.

Wymagane badania

 • grupa krwi, morfologia, glukoza, kreatynina, przeciwciała anty-HCV, anty-HIV, elektrolity (Na, K)
 • wskaźniki układu krzepnięcia (czas i wskaźnik PT, INR, czas APTT
 • badanie ogólne moczu
 • EKG
 • RTG klatki piersiowej
 

Przeciwskazania do zabiegu

 • nieleczone nadciśnienie tętnicze
 • aktywna choroba infekcyjna
 • nieleczona choroba serca, cykrzyca
 • zaburzenia hormonalne
 • nieleczona astma oskrzelowa
 • zakrzepica żylna
 • krwawienie miesiączkowe
 • ciąża

Konsultacja przed zabiegiem

Pierwszym krokiem jest konsultacja chirurga plastycznego, podczas której lekarz oceni rozmiar problemu, stan zdrowia i stan elastyczności skóry, ewentualnie przeprowadzi dokumentację fotograficzną. Następnie zaproponuje zakres operacji i przedstawi możliwości i ograniczenia zabiegu. Może również zalecić połączenie abdominoplastyki z liposukcją. Dokładamy wszelkich starań, aby na etapie rozmowy z pacjentem poznać jejo oczekiwania i przedstawić najlepsze rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Dla kogo jest ten zabieg?

 • nadmiar luźnej skóry na brzuchu, powstały na skutek znacznej utraty wagi w krótkim czasie, np. po przebytej ciąży lub po operacji zmniejszenia żołądka,
 • rozległe blizny pooperacyjne,
 • przepuklina brzuszna,
 • rozstęp mięśni prostych brzucha.

Cennik usług:

Konsultacja chirurga plastycznego 200 zł
Pełna plastyka brzucha(z zaopatrzeniem przepuklin / rozstępu mięśni prostych brzucha) 16 000 zł - 20 000 zł
Plastyka podbrzusza 13 000 zł

Czas trwania operacji :  od 2 do 4 h

Znieczulenie: ogólne

Okres rekonwalescencji: 6 tygodni

Pobyt w klinice: 1 – 3 doby

Nasi lekarze

mkd-team-image
Marek Murawski
Chirurg plastyczny