a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Laser CO2 usuwanie blizn, blizn pooperacyjnych

Prestige Medical  >  Usługi  >  Laser CO2 usuwanie blizn, blizn pooperacyjnych

najsilniejsza metoda

Zabiegi chirurgiczne, cesarskie cięcia u kobiet, trudno gojące się rany, poparzenia często pozostawiają na całe życie ślad w postaci blizn. Są też takie, które mogą sprawiać ból, ograniczać zakres ruchów czy utrudniać wykonywanie codziennych czynności. I choć blizny są naturalnym efektem gojenia się ran na skórze, czasem jednak stają się przyczyną dyskomfortu nie tylko fizycznego, ale też psychicznego. W większości przypadków, ich leczenie nie należy do najprostszych.

Korekcja blizn laserem frakcyjnym CO2 to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania nieestetycznych zmian na skórze. Może być stosowana bez względu na wiek i wielkość blizny. Sprawdza się zarówno w przypadku usuwania blizn pooperacyjnych czy pooparzeniowych. Najlepsze efektu uzyskuje się w przypadku blizn zagojonych, ale świeżych, które jeszcze są w fazie przebudowy.

ablacyjny laser frakcyjny

Technologia frakcyjna to nowoczesne i niechirurgiczne rozwiązanie, które pozwala pozbyć się blizn o różnym pochodzeniu, m.in. blizn pooperacyjnych, blizn potrądzikowych oraz rozstępów. W wyniku ablacji skoagulowane złogi komórkowe są zastępowane zregenerowaną, zdrową tkanką. Dzięki zastosowaniu skanera laserowego zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, a pierwsze efekty są widoczne już po wygojeniu.

W Prestige Medical doktor Dominika Romańczak redukuje blizny za pomocą najnowocześniejszej technologii laserowej  – laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2.

potwierdzona skuteczność działania

Usuwanie blizn za pomocą lasera frakcyjnego CO2 jest bezpieczne o potwierdzonej wysokiej skuteczności działania. Terapia metodą CO2 skutecznie spłyca i zmniejsza widoczność blizn. Ponadto regeneruje skórę i ujednolica jej kolor. Efekty widać już po pierwszym zabiegu. Zabieg laserem frakcyjnym przeprowadza się pod znieczuleniem.

Indywidualne predyspozycje pacjenta oraz rodzaj blizn będzie warunkował liczbę potrzebnych zabiegów do uzyskania satysfakcjonującego efektu końcowego.

przebieg zabiegu

Laserowa, ablacyjna redukcja blizn polega na odparowaniu przerosłych warstw tkanki bliznowatej do poziomu zdrowej skóry. Dodatkowo dochodzi do kontrolowanego “dziurkowania” skóry, dzięki czemu dochodzi do pobudzenia procesów regeneracyjnych i remodelingu tkanki. Pełne gojenie następuje po około 7 dniach, natomiast ostateczny efekt pojawia się po około  2 miesiącach. W celu osiągnięcia zadowalających efektów zazwyczaj należy poddać się serii około 2 – 4 zabiegów co 6 tygodni.

Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe kremem  lub chłodzenie zimnem miejsca zabiegu. Długość zabiegu uzależniona jest od rodzaju i wielkość zmiany. Korekcja blizn laserem wykonywana jest przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, specjalistę w zakresie laseroterapii, co gwarantuje, że zabieg jest w pełni bezpieczny i nie zagraża zdrowiu pacjenta.

Czas trwania procedury waha się w zależności od rozległości i lokalizacji zmian (od 15 do 60 minut).

przygotowanie do zabiegu

Zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której przeprowadzamy wywiad medyczny pod kątem wskazań oraz przeciwwskazań do zabiegu oraz oceniamy stan skóry.

Skóra nie może być opalona. Nie wolno również stosować preparatów zawierających w swoim składzie substancje o działaniu fotouczulającym, m.in, antybiotyki, sterydy, antydepresanty oraz substancje ziołowe.

efekty i częstotliwość zabiegowa

 Już po pierwszym zabiegu widać spektakularną różnicę. Pierwsze efekty są widoczne około 14 dni po zabiegu, natomiast najbardziej widoczna poprawa w postaci wypłycenia się blizn pojawia się po około 2 miesiącach od zabiegu. W przypadku głębokich defektów najlepiej wykonać serię około 2- 4 zabiegów w odstępach około 6 – tygodniowych.

skóra po zabiegu

Po zabiegu, przez około 2-3 godziny pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe podobne do skutków oparzenia. Miejsce zastosowania lasera frakcyjnego jest czerwone, a skóra wygląda na mocno podrażnioną. Czasami może wystąpić obrzęk.

Mniej więcej po sześciu dniach od zabiegu rumień znika.

cena zabiegu

Blizny pooperacyjne 500 - 1500 zł
Blizny poporodowe 500 - 1000 zł
Zarezerwuj wizytę

zalecenia po zabiegu

Przez kilka dni po zabiegu nie powinno się używać kosmetyków na bazie alkoholu, stosować peelingów ani wykonywać żadnych innych zabiegów podrażniających. Należy unikać gorących kąpieli, sauny oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc po zabiegu nie jest wskazane opalanie się. Należy używać kremów z filtrem minimum 50 SPF.

Ze względu na fakt, iż możliwym powikłaniem po zabiegu może być zakażenie bakteryjne, najlepiej zmienić poszewkę poduszki, nie wycierać twarzy codziennym ręcznikiem, ograniczyć dotykania twarzy zwłaszcza niezdezynfekowanymi rękoma.

Całkowite odstąpienie od wykonywania makijażu przez ok 5-7 dni.

Higiena obszaru poddanego zabiegowi.

rekonwalescencja

Okres rekonwalescencji wynosi 5-7 dni.

przeciwwskazania

  • ciąża, laktacja,
  • skłonność do tworzenia keloidów (bliznowców),
  • leki immunosupresyjne,
  • stosowanie leków światłouczulających (odstawić 10 dni przed zabiegiem) i pochodnych wit. A,
  • zioła: dziurawiec, nagietek,
  • kosmetyki z retinolem (pochodnej witaminy A),
  • otwarta rana na skórze w obszarze zabiegu,
  • choroba nowotworowa skóry,
  • aktywna opryszczka.

NASZ ZESPÓŁ

mkd-team-image