a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Wypełnienie i ujędrnienie warg sromowych kwasem

Prestige Medical  >  Usługi  >  Wypełnienie i ujędrnienie warg sromowych kwasem

Ochrona i nawilżenie kobiecych miejsc

Wypełnienie warg sromowych większych to zabieg ginekologii estetycznej polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego pod skórę pacjentki. Całkowicie bezpieczny i bezbolesny, zabieg wypełnienia warg sromowych kwasem hialuronowym to świetne rozwiązanie dla wszystkich pań, które chcą cieszyć się nie tylko pięknym i młodym wyglądem miejsc intymnych, ale również lepszym ich nawilżeniem i ochroną.
Zabieg wypełnienia warg sromowych kwasem hialuronowym to szybki i skuteczny sposób na poradzenie sobie z problemem ich asymetrii czy zwiotczenia. Jego przeprowadzenie istotnie zmniejsza ryzyko występowania przesuszeń, podrażnień, infekcji i otarć skóry w okolicach intymnych.

Łagodzenie dyskomfortu, podrażnień i otarć

Zabieg wypełnienia warg sromowych większych zainteresować może kilka grup kobiet.

Wskazaniem do zabiegu u młodych kobiet jest chęć zmiany wyglądu okolic intymnych, zbyt małe wargi sromowe większe co za tym idzie brak dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego. Ponadto wypełnienie warg sromowych większych poleca się kobietom które posiadają wiotką oraz suchą skórę łechtaczki i warg sromowych. Zabieg wypełnienia polecany jest szczególnie kobietom w okresie menopauzalnym lub około menopauzalnym.

Na uzyskaniu tego efektu skorzystać mogą także panie, które po utracie znacznej ilości tkanki tłuszczowej borykają się z wiotką czy rozciągniętą skórą w miejscach intymnych.

Kolejną grupą kobiet, do której w szczególności kierowany jest zabieg wypełnienia warg sromowych większych, są panie zmagające się z nawracającymi infekcjami intymnymi oraz przesuszeniami, podrażnieniami, otarciami czy swędzeniem skóry. Z tego typu problemami, spowodowanymi zbyt małymi w stosunku do warg mniejszych wargami większymi, efekty zabiegu pomagają w dwojaki sposób: wypełnienie warg pozwala na ochronę warg mniejszych, łechtaczki i jej okolic oraz wejścia do kanału rodnego, a poza tym zapewnia im lepsze nawilżenie.

Zabieg polecamy także paniom zainteresowanym nim ze względów czysto estetycznych, bez względu na wiek. Dzięki wypełnieniu warg sromowych większych kwasem hialuronowym zmienia się ich kształt, zabieg pozwala zatem na redukcję asymetrii czy uzyskanie bardziej proporcjonalnego wyglądu miejsc intymnych u pań z dużym wzgórkiem łonowym. Z pewnością pomoże także paniom, którym przeszkadzają różnego rodzaju deformacje blizn poporodowych.

U młodych kobiet:

 • chęć zmiany wyglądu okolic intymnych
 • hipotrofia lub atrofia i wiotkość skóry warg sromowych większych i wzgórka łonowego – zbyt małe wargi sromowe większe to brak dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego co może powodować częste infekcje, urazy, otarcia, podrażnienia, ból lub świąd w okolicy sromu lub okolic intymnych
 • rozluźnienie i przebudowa blizn po nacięciu krocza podczas porodu
 • wiotka, sucha skóra łechtaczki i warg sromowych

U kobiet w okresie okołomenopauzalnym lub menopauzalnym:

 • chęć zmiany wyglądu okolic intymnych
 • utrata objętości tkanki okolic intymnych np. po znacznej utracie wagi ciała lub w przypadkach, kiedy zaczynają postępować zaniki tkanki związane z procesem starzenia – skóra staje się cieńsza oraz zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej

jeden zabieg wiele korzyści

 • Jędrne i pełne, estetycznie i młodo wyglądające wargi sromowe większe o odpowiedniej objętości.
 • Redukcja asymetrii, korzystna zmiana wyglądu miejsc intymnych.
 • Ograniczenie widoczności blizn poporodowych, poprawa ich napięcia w przypadku rozluźnienia.
 • Lepsza ochrona okolic intymnych oraz zapewnienie odpowiedniego ich nawilżenia.
 • Znaczne zmniejszenie ryzyka podrażnień, infekcji, otarć et cetera.
 • Spowolnienie procesów starzenia się tkanek w okolicach sromu.
 • Większa pewność siebie, możliwe zwiększenie satysfakcji ze współżycia seksualnego.

długotrwały efekt

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu na bazie kwasu hialuronowego za pomocą kaniuli w wargi sromowe większe rozprowadzając go po powierzchni objętej zabiegiem.

Zabieg jest bezbolesny. Lekarz dezynfekuje i znieczula miejscowo powierzchnię zabiegową. Przed zabiegiem pacjentka proszona jest o ogolenie okolic intymnych. Zabieg trwa około 30 minut.

Efekty zwiększenia objętości warg sromowych większych, zmiany ich kształtu oraz napięcia skóry leczonej okolicy widoczne są po pierwszym tygodniu od wstrzyknięcia preparatu i utrzymują się do 2 lat.

Po około 2 tyg. zwiększa jeszcze swoją objętość o około 20-30 %.

cena zabiegu

Wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym 1500 zł
Zarezerwuj wizytę

przeciwwskazania

 • Aktywne infekcje układu moczowo-płciowego oraz infekcje bakteryjne i wirusowe.
 • Zły stan zdrowia (na przykład przeziębienie), choroby nowotworowe.
 • Trwająca antybiotykoterapia.
 • Stany zapalne i uszkodzenia skóry w obszarze poddawanym zabiegowi, a także obecność zmian wymagających dokładniejszej diagnostyki.
 • Ciąża, czas karmienia piersią.
mkd-team-image
Lek. Aliaksandr Kuradovets
Lekarz medycyny estetycznej - dermatolog