a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Lifting pochwy i krocza za pomocą nici APTOS

Prestige Medical  >  Usługi  >  Lifting pochwy i krocza za pomocą nici APTOS

intymne piękno

Narządy intymne, jak każda inna część ciała, ulegają procesowi starzenia. Zmieniają swój wygląd i właściwości biologiczne. Przebyte ciąże i porody oraz ewentualne zabiegi chirurgiczne dodatkowo nasilają zmiany występujące wraz z wiekiem. Szczególnie ważnym czynnikiem tych zmian jest spadek estrogenu występujący w okresie menopauzy. Prowadzi on m. innymi do zaniku podściółki tłuszczowej, zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu narządów. W efekcie zmniejsza to doznania i satysfakcję ze współżycia. Stan ten istotnie wpływa na obniżenie jakości życia.

Rodzi to wzrastające zapotrzebowania na przywracanie wyglądu oraz funkcjonalności narządów intymnych w sytuacjach, gdy wiąże się to z dysfunkcją, obniżoną samooceną lub jest przeszkodą w osiągnięciu satysfakcji.

Zabieg przy użyciu nici Aptos jest alternatywą dla plastyki tylnej krocza, która jest inwazyjną operacją pochwową.

minimalnie inwazyjna - spektakularnie skuteczna

Metoda leczenia stref intymnych z zastosowaniem nici Aptos jest minimalnie inwazyjna i skuteczna. Biowchłanialne włókna na bazie kwasu polimlekowego i kaprolaktonu z mikroskopijnymi haczykami lub w kształcie gęsto zwiniętej spirali z funkcją pamięci umieszczane są podskórnie w okolice wiotkiej skóry, za pomocą zaawansowanych i minimalnie inwazyjnych systemów implantacji. Ze względu na zastosowanie dwóch stymulatorów tkankowych zapewniają zgodność biologiczną i bezpieczeństwo.

 Stosowane podczas zabiegu nici ulegają rozpuszczeniu, jednakże efekt zabiegu utrzymuje się przez długi okres czasu, nawet przez kilka lat.

Jakie problemy rozwiązujemy?

Zabieg typu lifting krocza wykonany przy użyciu nici jest on stosowany w przypadkach defektów funkcjonalno – kosmetycznych związanych:

 • ze zbyt szerokim wejściem do pochwy (najczęściej jest to rezultat porodów przebytych drogą naturalną oraz zabiegów nacięcia i szycia krocza),
 • z obniżeniem napięcia tkanek krocza (pacjentki skarżą się na uczucie zwiększonej ilości wydzieliny, która drażni okolicę sromu, powodując otarcia oraz wtórne nadkażenia okolicy zewnętrznych narządów płciowych),
 • z pogorszeniem jakości życia seksualnego w związku z odczuciem „luźnego” wejścia do pochwy oraz towarzyszący temu defekt kosmetyczny w okolicy krocza (na ogół u kobiet przed ukończeniem 60 r.ż.).

Jakie korzyści niesie ze sobą zabieg liftingu pochwy?

Korzyści jest wiele, choć jedną z najczęściej wymienianych jest poprawa jakości współżycia seksualnego. Czynnik ten jest również częstą przyczyną konsultacji z lekarzem oraz podjęcia decyzji o podjęciu terapii.

Lifting pochwy jest zabiegiem cechującym się małą inwazyjnością, dzięki czemu nie wymaga hospitalizacji. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a czas jaki niezbędny jest do pełnej regeneracji jest stosunkowo krótki.

Mała inwazyjność gwarantuje szybkie gojenie, dzięki czemu panie poddane zabiegowi uzyskują pełną sprawność w ciągu kilku dni.

Na czym polega działanie nici?

W zależności od zakresu zabiegu dopiera się rodzaju nici APTOS spośród trzech typów. Wspólnym mianownikiem jest wykonanie z biostymulatorów tkankowych (PLA i PCL) oraz precyzja wykonania. Nici różnią się kierunkiem i rodzajem wypustek kotwiczących lub grubością splotu. Po implantacji nić powoduje wytworzenia stelaża śródtkankowego, a który przywraca sprężystość i prawidłowy układ anatomiczny, a materiał biostymulującym stymuluje produkcję włókien kolagenu i elastyny, które zapewniają odpowiednie napięcie i odmładzają.

Jak przygotować się do zabiegu?

Decydując się na zabieg warto wykonać podstawowe badania, takie jak: cytologia, morfologia, OB, krzepliwość APTT bądź skontaktować się z lekarzem w celu wykluczenia przeciwwskazań typowych dla zabiegów medycyny estetycznej.

Poza tym:

 • wskazana jest pełna depilacja okolic intymnych przed zabiegiem,
 • kwalifikacji do zabiegu dokonuje lekarz podczas wizyty kwalifikacyjnej,
 • wymagana jest aktualna ocena czystości pochwy – cytologia (ważna 1 miesiąc).

Needle Method

Stosowana w celu zwężenia ujścia pochwy. Przywraca komfort i satysfakcję seksualną pacjentek, jak również zabezpiecza przed nawracającymi infekcjami.

Za pomocą tej metody możemy zrekonstruować anatomię krocza poprzez przemieszczenie tkanek, ale również ich wzmocnienie i rewitalizację, którą zawdzięczamy zdolności nici wykonanej z PLA i PCL do stymulacji kolagenu. Nici są stosowane na takiej głębokości, jaka jest niezbędna do uzyskania pożądanego efektu bez względu na to, czy ma to na celu zrekonstruowanie anatomii krocza, czy też jego naprężenie.

Spring Method

Metoda umożliwiająca rewitalizację i zwiększenie objętości warg sromowych. Poprawia estetykę nadając młodzieńczych krągłości oraz przywraca pewność siebie. Odbudowuje naturalną gęstość i jędrność tkanek, nadaje sprężystość oraz modeluje kształt. Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu, zagęszczając i ujędrniając skórę. Pozwala nie tylko modelować, ale także wypełniać bez ograniczenia ruchomości.

Excellence Method

To szybka i skuteczna metoda rewitalizacji i liftingu tkanek wewnątrz pochwy oraz w obszarze warg sromowych. Implantowana w formie wachlarza wzmacnia okolice cewki moczowej oraz dolną ścianę pochwy, dzięki czemu uzyskujemy odmłodzoną i wytrzymałą tkankę. Świetnie sprawdza się przy suchości pochwy. Metoda ta jest szczególnie istotna w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

cena zabiegu

Lifting krocza i wejścia do pochwy od 2500 zł
Zwężenie i rewitalizacja pochwy od 2500 zł
*cena może ulec zmianie, w zależności od ilości wykorzystanych nici podczas zabiegu
Zarezerwuj wizytę

Jak przebiega zabieg?

Zabieg jest krótki. Nie boli, gdyż jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nie pozostawia blizn i już następnego dnia można wrócić do codziennych obowiązków. Trzeba jednak powstrzymać się od współżycia przez około 2-3 tygodnie. Jednak jest to okres bardzo krótki w porównaniu do zabiegu chirurgicznego (wtedy czas jest co najmniej 2 razy dłuższy, a rekonwalescencja dość obciążająca).

Ale, od początku : okolica poddana zabiegowi jest odkażana i znieczulana z zastosowaniem znieczulenia miejscowego.

Po nałożeniu jałowego, jednorazowego obłożenia chirurgicznego, lekarz wykonuje zabieg przy użyciu odpowiednio do wskazań dobranych nici APTOS. Nici są implantowane za pomocą kaniuli z atraumatyczną końcówką, zapobiegając tym samym dodatkowemu krwawieniu i obrzękowi po zabiegu lub z użyciem atraumatycznych igieł przez bardzo małe i otwory w skórze krocza i/lub błony śluzowej pochwy.

Zabieg trwa w zależności od jego zakresu do 60 minut. Zastosowanie odpowiednich technologii powoduje, że nie trzeba wykonywać żadnych nacięć w związku z wprowadzaniem nici APTOS.

korzyści z zabiegu

Od razu po zabiegu dochodzi do poprawy estetyki krocza.

Efekt zwężenia wejścia do pochwy jest praktycznie natychmiastowy dzięki napięciu tkanek przez nici. Działanie terapeutyczne nici utrzymuje się znacznie dłużej niż ich czas rozpuszczania dzięki zmianom zachodzącym w strukturze tkanek. Powstające pasma kolagenowe utrzymują odpowiednie napięcie i kształt krocza, warg sromowych oraz pochwy. Dzieje się to dzięki pobudzeniu syntezy włókien białkowych i procesów odnowy biologicznej skutkujących długoterminowym liftingiem tkanek, wyraźnym odmłodzeniem i poprawą ich napięcia.

pierwsze dni po zabiegu

W ciągu pierwszych 10-14 dni po zabiegu w miejscach wprowadzenia nici oraz ich przebiegu może utrzymywać się obrzęk, asymetria oraz ból o miernym nasileniu.

Długość trwania i zakres opisanego dyskomfortu zależy od zakresu zabiegu, co omawia z pacjentką lekarz podczas kwalifikacji.

Zalecenia po zabiegu

 • w ciągu pierwszej doby po zabiegu należy przykładać zimne kompresy w obszarze wykonanej procedury,
 • przez 2-3 dni po zabiegu należy odkażać miejsca wkłucia niedrażniącym płynem antyseptycznym np. Octenisept,
 • przez 2-3 dni po zabiegu nie wskazane jest spożywanie gorących oraz ostrych napojów i posiłków,
 • przez 2 tygodnie po zabiegu nie wolno współżyć, dźwigać i uprawiać sportu, spożywać alkoholu (rozszerza naczynia i może zwiększyć obrzęk), brać kąpieli w wannie, korzystać z jacuzzi i basenu, stosować mydła, spirytusu, środków myjących na bazie alkoholu, wykonywać irygacji, wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem, drażnić skóry w okolicach zabiegu.
 • przez 2 miesiące po zabiegu nie wolno stosować w obszarze zabiegowym żadnych zabiegów rozgrzewających (w tym laserów, fali radiowej, ultradźwiękowej itp.) ani głębokiego masażu, fizjoterapii (wyjątek: mikroprądy, kriolift) i innych technik śródskórnych.
 • lekarz wykonujący zabieg odpowie na wszystkie pytania dotyczące zaleceń po zabiegu i udzieli dokładnych wskazówek dotyczących postępowania pozabiegowego oraz ustali harmonogram wizyt kontrolnych.

przeciwwskazania

 • choroby autoimmunologiczne;
 • kolagenoza;
 • choroba niedokrwienna serca;
 • nadciśnienie tętnicze II i III stopnia;
 • hemofilia;
 • zaburzenia psychiczne i neurotyczne, w tym dysmorfofobia;
 • stany zapalne i nowotwory;
 • tendencja do przerostu i bliznowacenia (tworzenia keloidów);
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
 • zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych;
 • ciąża i laktacja;
 • wcześniej wprowadzone nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym;
 • indywidualna nietolerancja na preparaty stosowane w trakcie procedury (np. na znieczulenie).
mkd-team-image
Lek. Aliaksandr Kuradovets
Lekarz medycyny estetycznej - dermatolog