a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Likwidacja drugiego podbródka

Prestige Medical  >  Usługi  >  Likwidacja drugiego podbródka

Łabędzia szyja za pomocą nici Aptos

Wiotki podbródek – zwany „indyczym” – zdradza wiek oraz potrafi odjąć urody i świeżości bardziej niż zmarszczki. Tym samym determinuje estetyczny wygląd szyi.

Doskonałym rozwiązaniem w takim wypadku jest zastosowanie nici Aptos. Po pierwsze zastosowanie tych technik spełni oczekiwania pacjentów w zakresie uniesienia tkanek (lifting), a po drugie jest to zabieg, który z pełną odpowiedzialnością można zaliczyć do mało inwazyjnych.

W zależności od wskazań zabiegowych lub życzenia pacjenta, używane są nitki o działaniu czasowym (ok. 3 lat) lub trwałym (5-10 lat). Zabieg robi się w znieczuleniu miejscowym.

 

 

PRZEBIEG ZABIEGU KOREKCJI PODBRÓDKA

Pierwszym etapem zabiegu jest wykonanie znieczulenia miejscowego. Wprowadzamy substancję znieczulającą w miejsca wkłuć oraz najwrażliwsze części twarzy (lidokainę z adrenaliną, powszechnie używaną w małej chirurgii). Znieczulenie miejscowe w zupełności wystarcza, aby znieść czucie bólu. Jeśli w trakcie zabiegu pojawi się dyskomfort można poinformować o tym lekarza, który doda środka znieczulającego.

Po rozrysowaniu przebiegu nitek, wykonuje się wkłucie igłą i wprowadza nitki w warstwę podskórną, w odpowiedni do indywidualnego przypadku: równoległy lub zapętlony sposób. Nici mają za zadanie otoczyć i zebrać nawisające tkanki, a następnie unieść je na właściwe położenie.

EFEKT ZABIEGU

Stosując tę małoinwazyjną metodę odzyskujemy piękny owal twarzy, wyraźny kontur, wygładzenie fałdów i zmarszczek. Krótko: młody i zdrowy wygląd.

Efekt widoczny jest od razu. W zależności od rodzaju zastosowanych nici, efekt liftingujący utrzymuje się od kilku do nawet 10 lat.

Korekcja podbródka nićmi Aptos (fot. Aptos)

Cennik usług:

podbródek 2500 zł
podbródek + żuchwa + szyja 3500 zł

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Procedura trwa ok. 40-60 minut. Niewielki obrzęk utrzymuje się do 4 dni, a uczucie ciągnięcia przez okres do kilku tygodni, w zależności od liczby i rodzaju nitki.

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a nici Aptos nie powodują żadnych komplikacji związanych z wchłanialną nicią, takich jak wyczuwalność lub widoczność przez skórę.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Rekonwalescencja po zabiegu nićmi Aptos nie jest wymagana i praktycznie od razu po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Jednakże przez pierwszy tydzień należy dać skórze odetchnąć i ją oszczędzać.

Zaleca się unikania nadmiernej mimiki, długich rozmów, a także masaży w obrębie twarzy. Czynności te mogą bowiem spowodować przemieszczenie się nici przed ich ostatecznym ustabilizowaniem i brak optymalnego efektu leczenia. Ponadto nie zaleca się korzystania z peelingu, sauny i solarium.

PRZECIWWSKAZANIA

 • choroby autoimmunologiczne
 • nowotwory i stany zapalne
 • nadciśnienie II i III stopnia
 • choroba niedokrwienna serca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • hemofilia
 • kolagenoza
 • tendencja do przerostu i bliznowacenia
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • obecność stałych wypełniaczy (silicon, radiesse, aquamid) w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi
 • opryszczka
 • leczenie stomatologiczne w toku
 • ciąża i laktacja
 • uczulenie na preparat znieczulający
mkd-team-image
Lek. Aliaksandr Kuradovets
Lekarz medycyny estetycznej - dermatolog