a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Korekcja odstających uszu

Prestige Medical  >  Usługi  >  Korekcja odstających uszu

Odstające uszy to jeden z najczęściej występujących problemów estetycznych, który dotyczy nawet 5 proc. populacji.

Stanowi przyczynę kompleksów u wielu osób niezależnie od ich płci czy wieku.

skutecznie, bez blizn

Korekta uszu nićmi to alternatywa dla chirurgicznej korekty uszu.
Metoda cieszy się coraz większą popularnością, daje natychmiastowy długotrwały efekt. Zabieg korekcji odstających uszu za pomocą nici nie wymaga długiej rekonwalescencji, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Zabieg wykonywany jest przy użyciu liftingujących nici APTOS, które są wprowadzane pod skórę tak, aby spowodowały lepsze przyleganie małżowiny do głowy.

Małoinwazyjna alternatywa

W porównaniu do tradycyjnej operacji chirurgicznej jest to mało inwazyjna metoda.  Lekarz modeluje ucho za pomocą bardzo cienkiej, niewidocznej pod skórą, nici.

Nie wymaga cięć skalpelem i szycia ran, w związku z czym nie tworzą się blizny, a to oznacza, że tuż po zdjęciu opatrunków możemy wrócić do pracy.

Nici wprowadza się zwykle poprzez 3 punkty wkłucia – i prowadzi je w taki sposób, aby „przyciągnąć” małżowinę uszną do głowy. Zabieg nie jest bolesny, a sam moment nakłucia bywa porównywany do przekłucia ucha i włożenia kolczyka.

kwalifikacja do zabiegu

Przed zabiegiem bardzo ważna jest kwalifikacja pacjenta, ponieważ korekcji uszu za pomocą nici APTOS nie można wykonać u każdej osoby.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta; trwa około 60 minut przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.
Specjalne kotwiczenie igły do nici zastosowane przez twórców z firmy APTOS umożliwia wykonanie plastyki małżowin usznych bez użycia skalpela. Do korekcji uszu stosuje się stałe gładkie nici chirurgiczne APTOS. Zazwyczaj wprowadza się je pod skórę poprzez 1-3 punkty wkłucia i prowadzi w sposób, który powoduje przyciągnięcie i przyleganie małżowiny usznej w stronę głowy.

natychmiastowy efekt

Efekty zabiegu są trwałe i widoczne natychmiast.  Nici Aptos są bardzo cienkie, dzięki czemu nie prześwitują przez skórę. 

Rozwiązanie to polecamy szczególnie osobom, którym zależy na krótkim okresie rekonwalescencji, nie wymagającym długotrwałego noszenia opatrunku.

Cena zabiegu

Korekcja odstających uszu nićmi 4000 zł
Zarezerwuj wizytę

rekonwalescencja skrócona do minimum

Okres rekonwalescencji jest skrócony do minimum – bezpośrednio po zabiegu pacjent wraca do normalnego funkcjonowania i codziennych zajęć.

Do 3 dni po zabiegu zaleca się noszenie opatrunku chirurgicznego. Przez kolejne 2 tygodnie wystarczy stosować zwykłą (materiałową) opaskę na uszy.


Na skórze nie widać punktów wkłucia ani ran, ponieważ nie wykonuje się żadnych nacięć. Ból w okolicach uszu może utrzymywać się przez kilka dni, dlatego też stosuje się leki przeciwbólowe.

Przeciwwskazania

  • nieodpowiedni wyjściowy kształt uszu,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • kolagenoza,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • stany zapalne w miejscach planowanego zabiegu,
  • infekcje skórne małżowiny usznej,
  • tendencja do przerostu i bliznowacenia.
mkd-team-image
Lek. Aliaksandr Kuradovets
Lekarz medycyny estetycznej - dermatolog