a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Laser CO2 usuwanie blizn potrądzikowych

Prestige Medical  >  Usługi  >  Laser CO2 usuwanie blizn potrądzikowych

Trądzik to najczęstsza choroba skóry , która  dotyczy 80% populacji młodzieży. Najczęściej  występuje na skórze twarzy. Niestety walka z trądzikiem, pozostawia na skórze  przebarwienia pozapalne i blizny zanikowe. Blizny potrądzikowe umiejscowione w widocznych miejscach często  obniżają  komfort psychiczny u osób, u których występują.  Blizny potrądzikowe są  trwałymi zmianami , natomiast przebarwienia powstają  w miejscu wygojonego wykwitu.

Jeśli walczysz z bliznami po trądziku, bliznami po ospie skorzystaj z zabiegów laserem frakcyjnym CO2 .Laserowa redukcja blizn należy  do jednych z bardziej skutecznych zabiegów. Jest to zabieg bezpieczny i nie wymaga długiej rekonwalescencji.

ablacyjny laser frakcyjny

Technologia frakcyjna to nowoczesne i niechirurgiczne rozwiązanie, które pozwala pozbyć się blizn o różnym pochodzeniu, m.in. blizn pooperacyjnych, blizn potrądzikowych oraz rozstępów. W wyniku ablacji skoagulowane złogi komórkowe są zastępowane zregenerowaną, zdrową tkanką. Dzięki zastosowaniu skanera laserowego zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, a pierwsze efekty są widoczne już po wygojeniu.

W Prestige Medical doktor Dominika Romańczak redukuje blizny za pomocą najnowocześniejszej technologii laserowej  – laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2.

potwierdzona skuteczność działania

Blizny potrądzikowe mogą zostać skutecznie zniwelowane przy pomocy laseroterapii. W przypadku, gdy mamy do czynienia z głębszymi bliznami, warto jest połączyć zastosowanie lasera z podawaniem pacjentowi fibryny, która znacząco przyśpiesza regenerację skóry.

przebieg zabiegu

Zabieg  laserem frakcyjnym CO2 polega na usuwaniu blizn potrądzikowych poprzez wymuszenie naprawy uszkodzonej skóry. Ubytki po zmianach zapalnych zostają wypełnione nowym kolagenem, powierzchnia skóry wygładza się, a koloryt skóry zostaje wyrównany. Spektakularna poprawa jest widoczna już po 1 zabiegu.

Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe kremem lub chłodzenie zimnem miejsca zabiegu. Długość zabiegu uzależniona jest od rodzaju i wielkość zmiany. Korekcja blizn laserem wykonywana jest przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, specjalistę w zakresie laseroterapii, co gwarantuje, że zabieg jest w pełni bezpieczny i nie zagraża zdrowiu pacjenta.

Czas trwania procedury waha się w zależności od rozległości i lokalizacji zmian (od 15 do 60 minut).

przygotowanie do zabiegu

Zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której przeprowadzamy wywiad medyczny pod kątem wskazań oraz przeciwwskazań do zabiegu oraz oceniamy stan skóry.

Skóra nie może być opalona. Nie wolno również stosować preparatów zawierających w swoim składzie substancje o działaniu fotouczulającym, m.in, antybiotyki, sterydy, antydepresanty oraz substancje ziołowe.

efekty i częstotliwość zabiegowa

Już po pierwszym zabiegu widać spektakularną różnicę. Pierwsze efekty są widoczne około 14 dni po zabiegu, natomiast najbardziej widoczna poprawa w postaci wypłycenia się blizn pojawia się po około 2 miesiącach od zabiegu. W przypadku głębokich defektów najlepiej wykonać serię około 2- 4 zabiegów w odstępach około 6 – tygodniowych.

skóra po zabiegu

Po zabiegu, przez około 2-3 godziny pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe podobne do skutków oparzenia. Miejsce zastosowania lasera frakcyjnego jest czerwone, a skóra wygląda na mocno podrażnioną. Czasami może wystąpić obrzęk.

Mniej więcej po sześciu dniach od zabiegu rumień znika.

cena zabiegu

Blizny potrądzikowe 1000 zł
Terapia łączona z fibryną 1500 zł
Zarezerwuj wizytę

zalecenia po zabiegu

Przez kilka dni po zabiegu nie powinno się używać kosmetyków na bazie alkoholu, stosować peelingów ani wykonywać żadnych innych zabiegów podrażniających. Należy unikać gorących kąpieli, sauny oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc po zabiegu nie jest wskazane opalanie się. Należy używać kremów z filtrem minimum 50 SPF.

Ze względu na fakt, iż możliwym powikłaniem po zabiegu może być zakażenie bakteryjne, najlepiej zmienić poszewkę poduszki, nie wycierać twarzy codziennym ręcznikiem, ograniczyć dotykania twarzy zwłaszcza niezdezynfekowanymi rękoma.

Całkowite odstąpienie od wykonywania makijażu przez ok 5-7 dni. Fotoprotekcja fizyczna (okulary p/sloneczne).

rekonwalescencja

Okres rekonwalescencji wynosi 5-7 dni.

przeciwwskazania

  • ciąża, laktacja,
  • skłonność do tworzenia keloidów (bliznowców),
  • leki immunosupresyjne,
  • stosowanie leków światłouczulających (odstawić 10 dni przed zabiegiem) i pochodnych wit. A,
  • zioła: dziurawiec, nagietek,
  • kosmetyki z retinolem (pochodnej witaminy A),
  • otwarta rana na skórze w obszarze zabiegu,
  • choroba nowotworowa skóry,
  • aktywna opryszczka.

NASZ ZESPÓŁ

mkd-team-image
mkd-team-image
Lek. Olha Melnychuk
Lekarz medycyny estetycznej, dermatolog, neonatolog