a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe usuwanie naczynek

Laser Alma Harmony Dye-VL™

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ ZABIEGI DYE-VL™?

Zabiegi laserowe z wykorzystaniem systemu Dye-VL™ dedykowane są osobom, które zmagają się z niedoskonałościami skóry, takimi jak nieestetyczne plamy i zmiany naczyniowe. Im szybsza reakcja na ich pojawienie się, tym mniejsze ryzyko rozprzestrzenienia się na inne partie ciała.

Alma Harmony Dye-VL to innowacyjne urządzenie, dzięki któremu zamykanie naczynek jest jeszcze prostsze i skuteczniejsze. Inteligentny system rozpoznawania pigmentów w skórze, wyróżnia się wysokim stopniem bezpieczeństwa.

Laseroterapia

Pajączki, naczynka, przebarwienia, rumień

Zabiegi z wykorzystaniem lasera Alma Harmony Rejuve charakteryzuje bardzo wysoka skuteczność. Pierwsze rezultaty zastosowania lasera widoczne są bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. Po wykonaniu całej serii zabiegów można liczyć na pełny i zadowalający efekt, który utrzyma się na długo. Zabiegi laserowe, które radzą sobie z nieestetycznymi przebarwieniami, pękającymi naczynkami stały się jedną z podstawowych i delikatnych ingerencji w naturalną urodę, po które chętnie sięgają zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Cennik zamykania naczynek

Konsultacja lekarska(kwalifikacja do zabiegu) 200 zł
Pojedyncze naczynko 250 zł
Naczynka na nogach(pakiet 3 zabiegów) 1500 zł
Zamykanie naczynek na twarzy(I ETAP) 700 zł
Zamykanie naczynek na twarzy(II ETAP) 400 zł
Zamykanie naczynek na twarzy(III ETAP) 300 zł
Zamykanie naczynek na twarzy(pakiet 3 zabiegów) 1200 zł
Twarz, szyja, dekolt(Pakiet 2500 zł) 1000 zł

Cennik redukcji rumienia i przebarwień

Konsultacja lekarska(kwalifikacja do zabiegu) 200 zł
Usuwanie przebarwień na twarzy 600 zł
Usuwanie przebarwień szyja 400 zł
Usuwanie przebarwień dłonie 400 zł
Zarezerwuj wizytę

REDUKCJA RUMIENIA

ZAMYKANIE NACZYNEK

REDUKCJA PRZEBARWIEŃ

Jak wygląda zabieg?

Przed rozpoczęciem zabiegu, pacjenta konsultuje lekarz, który będzie wykonywał zabieg. Wyklucza wszelkie przeciwwskazania oraz kwalifikuje do zabiegu,. Jeżeli pacjent nie ma przeciwwskazań lekarz dobiera odpowiednie parametry lasera. Jeżeli weryfikacja jest pozytywna, wówczas wykonywana jest dokumentacja medyczna pozwalająca na dobranie odpowiednich parametrów lasera.

Bezpośrednio przez zabiegiem skóra pacjenta jest dokładnie oczyszczana i odtłuszczana. Następnie specjalista pokrywa ją żelem zabezpieczającym i zakłada okulary pacjentowi. Poprzez „strzały”, pod skórę wprowadzane jest światło lasera, co prowadzi do termicznego uszkodzenia komórek zawierających zbyt dużą ilość hemoglobiny.

Po zabiegu do skóry pacjenta przykładany jest kompres chłodzący, aby zminimalizować podrażnienia oraz zaczerwienienie.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Laserowe zamykanie naczynek, podobnie jak usuwanie przebarwień, jest zabiegiem niewymagającym rekonwalescencji. Chociaż jest bezinwazyjny, po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia, podrażnienia czy obrzęki. Objawy te jednak ustępują po 2-3 dniach.

Ile trwa zabieg i jak często należy go powtarzać?

Laserowe zamykanie naczynek trwa 10-60 minut – w zależności od rozległości obszaru poddawanego terapii. Niekiedy zachodzi też wykonanie serii zabiegów – schemat kuracji ustala lekarz. Zwykle zaleca się wykonać 1-4 procedur w 4-tygodniowych odstępach czasu.

Czas trwania zabiegu: 15-20 minut
Ilość zabiegów i serii: od 2 do 5 zabiegów
Odstępy pomiędzy zabiegami: min. 4 tygodnie
Jak skuteczne są zabiegi?

Zamykanie naczynek za pomocą lasera Dye-VL™ jest zabiegiem o wysokiej skuteczności. W wielu przypadkach – szczególnie, jeśli zmiany nie są rozległe – rezultaty widoczne są już po pierwszej terapii. Jeżeli pacjent stosuje się do zaleceń, efekty zabiegu utrzymują się na stałe.

Jak dbać o skórę po zabiegu?
  • zrezygnować z opalania przez okres co najmniej 4 tygodni
  • chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym poprzez stosowanie kremów z wysokim filtrem
  • unikać czynników prowadzących do rozszerzania naczynek, np. wysiłku fizycznego, sauny
  • zrezygnować z makijażu przez okres 1-2 dni po zabiegu.

Przez kilka dni po zabiegu zamykania naczynek należy:

  • unikać stosowania preparatów na bazie mydła, spirytusu, alkoholu
  • zrezygnować z peelingów i innych zabiegów
  • nie drażnić skóry
  • nie wycierać skóry ręcznikiem lub gąbką.
Przeciwskazania:

Ciąża, nowotwory, aktywna opryszczka, świeża opalenizna (również solarium), kremy z retinolem, z witaminą A, przyjmowanie leków światło-uczulających, retinoidów, duża skłonność do przebarwień, przyjmowanie ziół (nagietek), stosowanie leków obniżającym krzepliwość krwi, bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, padaczka, bliznowce, depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem lub kremem do depilacji, peeling, aktywne infekcje skórne, rozrusznik serca, fotodermatozy, choroby pęcherzowe skóry, świeże zabiegi chirurgiczne.