a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Znajdź nas!
Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

 

Liposukcja Body Jet

Prestige Medical  >  Usługi  >  Liposukcja Body Jet

Liposukcja wodna Body Jet

Najwyższa klasa wspomaganego strumieniowo wodą pozyskiwania
tłuszczu i modelowania sylwetki.
 • Liposukcja

  Całkowicie bezpieczny zabieg odsysania tłuszczu.

  Odsysanie tłuszczu metodą Body Jet to zabieg, który dzięki swojej innowacyjności nie narusza ciągłości tkanek miękkich. Wodny strumień, który jest używany do wypłukiwania tkanki tłuszczowej, oddziela ją od mięśni nie powodując uszkodzeń mechanicznych, jest to prawdziwa rewolucja w świecie medycyny estetycznej!

Body Jet – rewolucja w usuwaniu tkanki tłuszczowej

Dzięki nowatorskiemu systemowi sterowania BODY JET, intensywność i efektywność strumienia wody może być dostosowana do potrzeb użytkownika, zapewniając względnie bezbolesny zabieg dla pacjenta. Otaczające tkanki, nerwy i struktury naczyniowe pozostają niemal całkiem nienaruszone, co zapewnia większe bezpieczeństwo, szybsze leczenie oraz mniej bólu i śladów dla pacjenta. Body-jet evo łączy współczesną, standardową koncepcję operacji z różnorodnymi, wcześniej określonymi parametrami liposukcji i odsysania tłuszczu z dostosowaniem do indywidualnych potrzeb chirurga.

Liposukcja wodna znajduje swoje zastosowanie przy modelowaniu i wyszczuplaniu poszczególnych partii ciała. W połączeniu z autoprzeszczepem pozwala zredukować tkankę tłuszczową w miejscach, gdzie jest jej za dużo i jednocześnie powiększyć zbyt małe piersi czy pośladki.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Zabieg Body Jet to tzw. liposukcja wodna (Water Jet Liposuction – WAL). W tej metodzie tłuszcz z tkanek podskórnych wypłukuje się strumieniem wodnym emitowanym pod ciśnieniem. Podczas liposukcji dochodzi do rozbicia komórek tłuszczowych, które następnie są usuwane z organizmu. Lekarz dostosowuje poziom ciśnienia strumienia, jak również tempo jego wnikania, tj. infiltracji, posługując się komputerem. Wszystkie parametry dostosowywane są indywidualnie do potrzeb i typowych cech pacjenta.

Warto zaznaczyć, że w przypadku techniki tradycyjnej nawet 40 procent odessanego materiału stanowiła krew, podczas gdy w Body Jet jest to zaledwie 1-3 procent.

 

Podczas jednego zabiegu liposukcji Body Jet można odessać do pięciu litrów tłuszczu na 100 kilogramów masy ciała. Sam zabieg trwa około dwóch godzin, w zależności od miejsca mu poddawanego. Strumień wodny działa bardziej precyzyjnie, skraca czas rekonwalescencji i zmniejsza ból.

Dlaczego Body Jet?

Największym atutem liposukcji wodnej Body Jet jest fakt, że zabieg ten nie uszkadza tkanki łącznej, naczyń krwionośnych ani struktur nerwowych. Strumień wody pozwala wyodrębniać komórki tłuszczowe bez ryzyka naruszania okolicznych tkanek, co z kolei sprzyja zdecydowanie szybszej rekonwalescencji pacjenta.

CENNIK ZABIEGÓW

Brzuch 8000 zł
Talia 5000 zł
Uda wewnętrzne lub zewnętrzne 4500 zł
Uda przód lub uda tył 4500 zł
Całe nogi (uda przód-tył, uda wew. - zew.) 14000 zł
Fałd bananowy 4500 zł
Uda przód 4500 zł
Pośladki 4500 zł
Plecy, ramiona lub łydki 5000 zł

Przeciwskazania do wykonania zabiegu

 • ciąża
 • cukrzyca
 • nadciśnienie
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroby serca
 • niewydolność nerek
 • niewydolność wątroby
 • stany zapalne
 • nieuregulowane choroby tarczycy
 • nowotwory

Badania wymagane od pacjenta przed zabiegiem

Badania należy wykonać minimum 10 dni przed wyznaczonym terminem zabiegu. Po odebraniu wyników badań, prosimy o niezwłoczne dostarczenie ich (droga mailową lub osobiście),  nie później niż na 7 dni przed zabiegiem.
mkd-team-image
Krzysztof Szymański
Chirurg plastyczny

Przebieg zabiegu

W przypadku Body Jet stosuje się znieczulenie miejscowe, nie zaś ogólne, zatem przez cały czas trwania zabiegu pacjent może podtrzymywać kontakt z lekarzem. Ten rodzaj znieczulenia podnosi komfort pacjenta, a przygotowanie do zabiegu trwa krócej niż w przypadku tradycyjnej metody odsysania tłuszczu. Ponieważ pacjent nie śpi, może na bieżąco mówić lekarzowi o swoich wrażeniach, a do tego śledzić przebieg zabiegu i obserwować efekty.

Przeszczep tłuszczu

Ponieważ w trakcie zabiegu pozyskiwane są nieuszkodzone komórki tłuszczowe, można je ponownie wykorzystać jako naturalny wypełniacz. Przeszczep własnego tłuszczu pozwala na powiększenie i ujędrnienie biustu, uniesienie kości policzkowych, uwypuklenie pośladków czy zniwelowanie uszkodzeń tkanek powstałych wskutek wypadków, urazów. Własny tłuszcz daje także gwarancję przyjęcia wypełnienia i utrzymania efektu.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu liposukcji jest nadmiar tkanki tłuszczowej.

 • Morfologia krwi
 • Jonogram Na, K, Ca
 • Koagulogram: APTT (czas kaolionowo-kefalinowy), Quick, INR, AT III
 • Badania chemiczne: glukoza, mocznik, kreatynina, bilirubina
 • Zaświadczenie od internisty o braku przeciwwskazań do zabiegu
 • RTG klatki piersiowej (do zabiegu w obrębie klatki piersiowej)
 • USG gruczołów piersiowych (do zabiegu Beauli)
 • USG brzucha (do zabiegu w obrębie brzucha)
 • EKG
 • Antygen HBS
 • HBS – poziom przeciwciał
 • Grupa krwi (oryginał badania)
Sczepienie przeciw WZW, zgodnie z zarządzeniem Ministra Zdrowia, nie jest obowiązkowe. Dla dobra pacjenta, zalecamy wykonanie dwukrotnego szczepienia przeciwko WZW typu B.

W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań lub wątpliwości dotyczących jakichkolwiek z badań zleconych przez lekarza oraz znaczenia i posiadania, należy rozwiązać je z lekarzem podczas konsultacji przez zabiegiem (operacją).