a

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
660 033 099

recepcja.jozefow@prestigemedical.pl
Marszałka Józefa Piłsdudskiego 120a

Ostatnie wpisy

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

Józefa Piłsudskiego 120A

05-420 Józefów

Znajdź nas!
 

Ortopeda

Prestige Medical  >  Specjalizacje  >  Ortopeda

Kompleksowa opieka ortopedyczna, iniekcje i blokady sterydowe.
Leczenie chorób narządu ruchu.
Lekarz ze szpitala im. Grucy.
Zadzwoń i umów wizytę 660 033 099

ortopeda JózefówLekarz ortopeda zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób bądź urazów, które są związane z narządem ruchu.

Ortopedia obejmuje nie tylko dolegliwości wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania układu szkieletowego (bez kości czaszki), ale dotyczy też wszelkich zaburzeń w obrębie więzadeł, stawów, mięśni, ścięgien czy nerwów. Złamania, zwichnięcia, skręcenia oraz stłuczenia, to urazy, z którymi także należy zwrócić się do ortopedy.

Z ortopedią ściśle powiązana jest traumatologia (chirurgia urazowa), która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem, w tym również operacyjnym, wszelkiego rodzaju urazów: złamań, skręceń, zwichnięć kości, stawów, więzadeł, ścięgien.

Ortopeda

W trakcie opieki ambulatoryjnej zapewniamy pacjentowi kompleksowe badanie ortopedyczne przeprowadzone przez lekarza z naszej Placówki Medycznej, od wstępnej konsultacji i diagnostyki problemu, monitoringu procesu leczenia i jego progresji, aż po późniejsze badania rehabilitacyjne i kontrolne. Wszystko w jednej placówce, pod nadzorem ściśle współpracujących specjalistów.

Schorzenia ortopedyczne są najczęściej wynikiem urazów lub choroby zwyrodnieniowej narządu ruchu, która rozwija się powoli przez lata. Bez względu na ich przyczynę, ograniczają one zwykle naszą mobilność, powodując ból oraz dyskomfort w codziennym życiu. Każdy rodzaj dolegliwości warto skonsultować swoje objawy z lekarzem ortopedą.

 

DO ORTOPEDY NALEŻY UDAĆ SIĘ GDY:

  • nastąpi uraz stawu kolanowego, skokowego, ramiennego, łokciowego, nadgarstkowego, biodrowego, stopy, (skręcenia, stłuczenia, zwichnięcia);
  • pojawi się choroba zwyrodnieniowej (zwyrodnienie biodra, kolana, kręgosłupa);
  • należy podjąć leczenie zachowawcze załamań w obrębie kończyn (złamanie kości promieniowej, łokciowej, kostek);
  • pojawi się choroba przeciążeniowe bóle ścięgien, mięśni (entezopatie, łokieć tenisisty, golfisty, ostrogi piętowe, kolano biegacza, skoczka, zespół bolesnego barku);
  • wystąpi schorzenie ręki, nadgarstka (zespołu cieśni, palec zatrzaskujący, bóle ścięgien, przykurcz dupuytrena);
  • pojawi się zapalenie stawu, kalek, ścięgien, mięśni;
  • mamy do czynienia z wadą narządu ruchu np. stopa płasko – koślawa, płaskostopie poprzecznie, kolano koślawe, szpotawe, paluch koślawy.